Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki + karta dźwiękowa do 1200zł


LisekCBR

Pytanie

Witam.

Chciał bym prosić Was o pomoc w wyborze słuchawek. Potrzebuję słuchawek do grania, głównie do gry CS:GO i do słuchania muzyki. Słuchawki powinny być wokół uszne, w miarę duże i przede wszystkim wygodne. Do tego potrzebuję zewnętrzną kartę dźwiękową. Tak jak napisałem w temacie, do dyspozycji mam ok. 1200zł. Z góry dziękuję za pomoc ;)


Znalazłem fajne słuchawki AKG Q701, niestety trochę przekraczają mój budżet :( Mam pytanie, czy jest sens używać ich na zintegrowanej karcie dźwiękowej? Domyślam się, że nie bardzo, wiec mam drugie pytanie ile muszę dołożyć na kartę dźwiękową? Karta tak jak pisałem, zewnętrzna i najlepiej, żeby była w takim przedziale cenowym, żeby słuchawki mogły się wykazać ale też by cena nie była zbyt wysoka.


Która z tych kart będzie lepsza i czy będzie wystarczająca?

CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD czy CREATIVE Sound Blaster Omni Surround 5.1 USB

Edytowane przez LisekCBR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Głównie do gier za 1200zł - "what's wrong with this picture?"

 

Do gier nie ma sensu więc może standardowe pytanie: jakiej muzyki słuchasz i jakie mają być cechy słuchawek?

Jeżeli chcesz słuchawki do gier to mam gdzieś Natec HX88 ale nie wiem czy tego szukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muzyki słucham głownie metal, punk rock. Sluchawki praktycznie wybrałem, akg q701. Z tego co czytałem to wydają mi się bardzo dobre. Był bym bardzo wdzięczny gdybys pomógł mi dobrać do nich kartę. Czy te, które wymieniłem sa dobre czy jakaś inna? Wolał bym zewnętrzną kartę ale jesli bedzie bardzo duża różnica przy tej samej cenie to moze tez byc wewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba niestety poczekać aż ktoś kto je miał Ci podpowie. Ja miałem okazję przesłuchać je tylko raz tydzień temu w sklepie Top Hi-Fi więc zbyt dużo nie powiem, wiem natomiast jedno: same słuchawki kosztują 1200zł ale są podobne do Sennheiserów HD600 które mam w tym że grają tak jak gra źródło... i nie chodzi mi o jakąś kartę dźwiękową tylko o wzmacniacz lampowy :)

Ja uważam że podłączając TAKIE słuchawki pod kartę dźwiękową traci się ogromną ilość potencjału.

Poza tym do gier nie potrzeba takiego sprzętu.

 

Wspominałem Ci o tych Natecach w poprzednim poście, używam ich do gier i filmów, teraz zacząłem słuchać na nich muzyki i powiem tak: opinie o systemach 5.1 czy 7.1 w słuchawkach są oczywiście negatywne... gdyż pochodzą od ludzi którzy nie mieli z nimi styczności a odrzucają jedynie na wstępie samą teorię. Do gier i filmów nie mam zamiaru używać innych, do muzyki to zależy (są zamknięte a przez ten system Real 7.1 grają jak otwarte tzn generują bardzo dużo przestrzeni i powietrza). Być może sprzedam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No o hd 600 tez czytałem ale jakos bardziej podobają mi sie akg. A mógłbyś mi powiedziec czym różni się karta od wzmacniacza? Tak prostymi słowami. I wtedy te akg podłączyć do wzmacniacza i karty czy sam wzmacniacz wystarczy?

Edytowane przez LisekCBR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę lektury, która może pomóc i rozjaśnić sprawę:

Q701 - http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-q701/

HD600 - http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-sennheiser-hd600/

Karta - http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

 

Wzmacniacz (http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/ )

 

Wzmacniacz (amplifier) – urządzenie będące elementem toru audio, mające za zadanie, jak sama nazwa zresztą wskazuje, wzmocnić sygnał pierwotny tak, aby słuchawki lub kolumny o określonym oporze i ciśnieniu akustycznym otrzymały go z odpowiednią mocą, najczęściej wyrażoną w mW. Wzmacniacz słuchawkowy ma za zadanie napędzić przede wszystkim słuchawki, z kolei wzmacniacz głośnikowy może występować w roli tylko i wyłącznie końcówki mocy lub też pod postacią wzmacniacza zintegrowanego, mającego w sobie również przedwzmacniacz. Dla formalności należy pamiętać, że sam wzmacniacz nie jest źródłem, ma on jedynie wysterować i napędzić podłączany do niego sprzęt.

 

Jeśli się dobrze zakręcić wokół słuchawek używanych, to wraz z kartą da radę zmieścić się w zadanym budżecie. Q701 nie są podobne do HD600, oba modele grają zupełnie różnie, różnym charakterem i sprawdzając się w zakresie różnego materiału.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja np planuję kupić DAC czyli mały wzmacniacz słuchawkowy który podłączysz pod USB no i do niego słuchawki i to jest rozwiązanie wystarczające.

Jeżeli zewnętrzna karta dźwiękowa to raczej z wbudowanym wzmacniaczem ale niestety Ci nie doradzę w tej kwestii, unikam takich rozwiązań :)

A te AKG mają tylko 62 omy, więc taki DAC by sobie poradził (np mój wybór to chyba FiiO E07k.


"Q701 nie są podobne do HD600, oba modele grają zupełnie różnie, różnym charakterem i sprawdzając się w zakresie różnego materiału."

 

 

"są podobne do Sennheiserów HD600 które mam w tym że grają tak jak gra źródło"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie grają tak jak źródło, bo nie są na tyle czułe i transparentne, żeby przeskoczyć własny charakter. Poza tym ohmowość to nie wszystko i ten pojedynczy aspekt nie determinuje tego, czy dane słuchawki są łatwe w napędzeniu, czy też nie.

 

@Autor:

Karta jest już wyposażona we wzmacniacz. Fakt, że trochę słaby, ale z fabrycznie podbitym gainem daje sporą głośność. Moim zdaniem spokojnie wystarcza do Q701 i po wymianie wzmacniaczy operacyjnych ma szansę zostać z nimi na bardzo długo jako świetne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności