Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Upgrade CAL! Dla gracza i nie dla gracza ~400-800zł


imaniak

Pytanie

Witam

Chciałbym zmienić swoje wysłużone CAL! na coś z wyższej półki, jednocześnie bardziej spersonalizowanego pod moje obecne potrzeby. Nie śledziłem tematu grubo ponad rok, trudno mi więc się odnaleźć (oferta rynku uległa diametralnej zmianie i szczerze mówiąc jestem nawet bardzo ciekawy nowinek wśród nauszników). Budżet jaki mam na ten zakup oscyluje między 400 a 800zł (ewentualnie mogę dołożyć trochę grosza jeśli będzie warto dopłacić do np. nieco droższej, bezkompromisowej pozycji - idealnie wpisującej się w moje oczekiwania).

 

Do rzeczy... Potrzebuje słuchawek zamkniętych bądź ewentualnie półotwartych (nausznych/wokółusznych). Będą użytkowane wyłącznie w zaciszu domowym więc nie muszą być wcale mobilne. Zależy mi jednak na wygodzie przy dłuższym trzymaniu ich na głowie (tu zaznaczę, że waga nigdy nie była dla mnie problemem ale raczej kształt konstrukcji). W CAL'ach bardzo irytujący był cieniutki pałąk, który wręcz wżynał mi się w czaszkę, także teraz chcę coś ze znacznie "szerszym", bardziej miękkim paskiem. Zależy mi również na dużych, trwałych poduszkach (koniecznie pokrytych skórą bądź materiałem skóropodobnym). Mile widziane metaliczne lub drewnopodobne akcenty (nie jest to niezbędne ale myślę, iż w tych pieniądzach można już wymagać designu na przyzwoitym poziomie). Jeśli chodzi o walory akustyczne to absolutnym priorytetem jest możliwie najlepsze pozycjonowanie oraz przestrzenny, neutralny dźwięk, albowiem słuchawki będą w dużej mierze służyć mi podczas gry w FPS'y a dokładniej CS:GO (gwoli ścisłości używam osobnego mikrofonu tak więc nie musi być zintegrowany ze słuchawkami). Idealny produkt powinien jednak zachować uniwersalność na tyle, aby względnie dawał też sobie radę z muzyką: filmową, rockową, elektroniczną czy rap'em.

 

W kwestii preferencji firmowych to jestem zupełnie otwarty. Mam dużo dobrych wspomnień związanych z AKG, SoundMagic czy choćby Creative ale chętnie spróbuje czegoś zupełnie innego. Włącznie z ofertą producentów niedostępnych w Polsce (sprowadzam dużo sprzętu innej maści zza granicy więc nie jest to dla mnie problem). Dotychczas raczej starałem się unikać produktów sygnowanych formułką "dla graczy", gdyż z mojego doświadczenia wynika, iż zazwyczaj ich cena nie jest adekwatna do jakości i poza autorskimi "technologiami odpicowania dźwięku", mającymi poprawić ich przydatność w grze (co również bywa często mocno dyskusyjne; osobiście w to nie wierzę), nie wyróżniają się z tabunów przeciętnych konstrukcji. Może jednak pojawiło się coś wartego uwagi z tego segmentu? Proszę więc bardziej doświadczonych członków społeczności forum mp3store o radę. Pozdrawiam

Edytowane przez imaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polecę Denony D600 - z dobrą przestrzenią, zamknięte, wygodne...

Chyba trochę przekroczyłyby budżet ale wezmę pod uwagę i przesłucham. Widzę, po twojej działalności na forum, że jesteś skarbnicą wiedzy na temat sprzętu audio, więc korzystając z okazji dodatkowo zapytam. Co sądzisz o bezprzewodowcach? Jest coś sensownego na rynku w granicach tysiaka na moje potrzeby? Wizualnie bardzo spodobały mi się Phiaton Chord MS 530, Logitech UE 9000 oraz Aurvana Platinum, może któreś z nich by się nadały? Miałeś styczność choćby z jednym z tej listy? Widziałem, iż w zestawach (przynajmniej do pierwszych dwóch) są kable z końcówkami mini jack. Czy dobrze rozumiem, że po wpięciu ich po kablu, będą mogły pracować w trybie przewodowym (co będzie się bezpośrednio wiązało z lepszymi właściwościami audio)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie znam żadnych bezprzewodowych słuchawek, więc w tej kwestii nie doradzę.

 

Co do D600 to popatrz na Allegro, lub jeszcze taniej po niemieckich sklepach - bywały w okolicy 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety nie znam żadnych bezprzewodowych słuchawek, więc w tej kwestii nie doradzę.

 

Co do D600 to popatrz na Allegro, lub jeszcze taniej po niemieckich sklepach - bywały w okolicy 600zł.

A co sądzisz o Kef'ach M500 lub Phiaton'ach MS500? Te pierwsze miałem przez krótką chwilę na głowie i wydawały się mega wygodne. I jeszcze to wykonanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

M500 za 800 raczej nie kupisz, w tej cenie masz genialne L2

Nawet nieco taniej ;) Tak więc kwestia jest tylko taka jak grają bo niestety nie miałem szansy się im przysłuchać.

 

to się nawet nie zastanawiaj nad M500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

M500 za 800 raczej nie kupisz, w tej cenie masz genialne L2

Nawet nieco taniej ;) Tak więc kwestia jest tylko taka jak grają bo niestety nie miałem szansy się im przysłuchać.

 

to się nawet nie zastanawiaj nad M500

 

Chyba tak właśnie zrobię choć przed zakupem bardzo chciałbym usłyszeć opinie także o Phiaton Chord MS 530 (niestety nie znalazłem żadnej Polskiej recenzji, o konfrontacji z Kef'ami nie wspominając).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności