Skocz do zawartości

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest prosta jak swoje się przerobiło.
Po 1 czy słuchawki tego wymagają,

po 2 jak to ma się użytkowo.

 

Sony mają długi czas bo mają mało mocy, chcecie dodać mocy i wychodzi tak jak inne ...

Ultra mobilnie ampa być nie może ...

 

Kabelek przerabia... luda co wy.... albo na wyjściu jest LineOut i mamy napięcie analogowe na 100% ale nie jest to więcej jak 2-3V,

albo postać cyfrowa 5V "01" czyli usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie kabelek to się posłucha czy jest duża degradacja. Chociaż moim zdaniem wpływ takiego kabelka przy takim odtwarzaczu to naprawdę marginalna sprawa, zwłaszcza jeżeli z line out nawet po tym analogu zagra lepiej niż z wyjścia słuchawkowego, to i tak sukces. Bardziej na pewno wpłynie jakość i synergia wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jak miałem pożyczony kabelek od Siary to przytkane uszy ( końcówka infekcji) mogły mnie oszukać, ale SQ po LO było lepsze niż z wyjścia słuchawkowego.

Kabelek dojdzie to zobaczę czy mnie przytkane uszy oszukały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę z innej beczki, od pewnego czasu zastanawiam sie nad zakupem a25 sprzedawanym w komplecie ze słuchawkami.Odtwarzacz posiada softwerowy Digital Noise Canceling. Jestem ciekaw jak on funkcjonuje, domyślam sie, ze jest w odtwarzaczu a nie w słuchawkach ( N 27 oglądane w Sony Center w Berlinie miało NC w słuchawkach - takie małe pudełeczko na przewodzie , zawierajace baterie i cały układ, funkcjonowało to całkiem przyzwoicie). Będę wdzięczny za iPhonie w tej sprawie użytkowników tego modelu.

 

4fa41078b14c7f0318f6cfad14198a96.jpg

Edytowane przez p-kedzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli działa jak w X1050 ( ale pewnie lepiej bo mieli kilka lat by nad tym popracować) to jest całkiem przydatny gadżet. Najlepiej sprawuje się w jednolitym hałasie (silnik samochodu, samolotu, szum mszyn itp.).

Największą wadą jest to, ze działać będzie tylko ze stockowymi słuchawkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale nie do końca. Słuchawki z wbudowanym NC mają zwykły 3 polowy jack. Te przystosowane do playera z NC 4 polowy.

Nie sprawdzałem czy słuchawki z mikrofonem na kablu tez by działały. Jeżeli rozkład pinów jest taki sam to może...

Ale kłopot w tym, ze te dedykowane mają mikrofon w okolicach uszu a nie dyndający gdzieś indziej i zbierają dokładnie to co do nich dociera a nie np; szelest kabla obcierającego się o ubranie.

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do ultra-mobilnego A15 ma się to nijak. Ale tak jak mówisz: na wyjazdy służbowe, do hotelu, na ogród jak najbardziej. Jeśli miałby zrobić krzywdę poszewce w mojej kurtce, to musi już sporo ważyć. ;)

Póki co, z najrówniejszych MOBILNYCH najlepszym wydaje się być T5, a z tańszych chyba ten Topping NX1 (2?). Ale czy taki Topping będzie w ogóle przydatny? Coraz bardziej w to wątpię. Chyba póki co zostanę z swoim (niekoniecznie przydatnym) FiiO, a Sony pozostanie bez wzmocnienia. A w całkiem niedalekiej przyszłości będę się już zastanawiał bardziej na poważnie, czy wybrać takiego półmobilnego B2 czy coś stacjonarnego, być może również od Aune. Mam wrażenie, że na T5 szkoda by mi było wydać powyżej 500 zł, choć sam wzmak bardzo mnie ciekawi.

PS. Taki wzmacniacz półmobilny ma dla mnie jakieś złe skojarzenia. Kojarzy mi się z takim laptopem 17 cali, który nie jest tak dobry jak stacjonarka i nie jest tak przenośny jak np. 13 calowy. Wydaje się być dobrym dla kogoś, kto już ma coś mniejszego i coś mocniejszego.

PS 2. Jak to jest z tym audio? Chciałem dokupić niewielki, stosunkowo niedrogi wzmacniacz do playera, a już się zastanawiam nad czymś "półmobilnym" lub stacjonarką. :)

Jeśli priorytetami są ultra-mobilność oraz neutralność i możliwie najwyższa jakość dźwięku, to polecam wzmacniacz, ktorego sam używam z małym soniaczem. Headamp Pico Slim.

Aczkolwiek do minusów należy zaliczyć jego raczej ograniczoną dostępność, cenę (choć trafiają się używki w dobrej cenie), a także stosunkowo małą moc (gain ok. 1).

U mnie jednak spisuje się genialnie i dla mnie ta kanapka gra lepiej z niektórymi słuchawkami niż ZX2 prosto z dziurki :)

 

20151118_193942.jpg

 

20151118_194710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej mobilny będzie t5, ale jego zasadniczą wadą jest konieczność ustawiania poprzedniego poziomu głośności po każdym uruchomieniu. Trzeba się naklikać...Poza tym nowka ma cenę z kosmosu, a używki zdarzają się rzadko. Swoją miałem od Fatso i nieopatrznie sprzedałem.

 

Tego pico licytowalem jakiś czas temu na allegro, ale ktoś był bardziej zdeterminowany...

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie, tylko targanie kanapki poza dom zabija ogromny plus tego grajka - rzadsze ładowanie. Co mi po 30 h Soniacza, jak co 1/3 tego czasu trzeba wzmaka podpinać? :P

Ja wzmaka zabieram ze sobą tylko wtedy gdy na dłuższy czas przemieszczam się z jednego do drugiego miejsca i wiem, że będę miał tam czas na słuchanie, a w nocy na ładowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli do ultra-mobilnego A15 ma się to nijak. Ale tak jak mówisz: na wyjazdy służbowe, do hotelu, na ogród jak najbardziej. Jeśli miałby zrobić krzywdę poszewce w mojej kurtce, to musi już sporo ważyć. ;)

Póki co, z najrówniejszych MOBILNYCH najlepszym wydaje się być T5, a z tańszych chyba ten Topping NX1 (2?). Ale czy taki Topping będzie w ogóle przydatny? Coraz bardziej w to wątpię. Chyba póki co zostanę z swoim (niekoniecznie przydatnym) FiiO, a Sony pozostanie bez wzmocnienia. A w całkiem niedalekiej przyszłości będę się już zastanawiał bardziej na poważnie, czy wybrać takiego półmobilnego B2 czy coś stacjonarnego, być może również od Aune. Mam wrażenie, że na T5 szkoda by mi było wydać powyżej 500 zł, choć sam wzmak bardzo mnie ciekawi.

PS. Taki wzmacniacz półmobilny ma dla mnie jakieś złe skojarzenia. Kojarzy mi się z takim laptopem 17 cali, który nie jest tak dobry jak stacjonarka i nie jest tak przenośny jak np. 13 calowy. Wydaje się być dobrym dla kogoś, kto już ma coś mniejszego i coś mocniejszego.

PS 2. Jak to jest z tym audio? Chciałem dokupić niewielki, stosunkowo niedrogi wzmacniacz do playera, a już się zastanawiam nad czymś "półmobilnym" lub stacjonarką. :)

Jeśli priorytetami są ultra-mobilność oraz neutralność i możliwie najwyższa jakość dźwięku, to polecam wzmacniacz, ktorego sam używam z małym soniaczem. Headamp Pico Slim.

Aczkolwiek do minusów należy zaliczyć jego raczej ograniczoną dostępność, cenę (choć trafiają się używki w dobrej cenie), a także stosunkowo małą moc (gain ok. 1).

U mnie jednak spisuje się genialnie i dla mnie ta kanapka gra lepiej z niektórymi słuchawkami niż ZX2 prosto z dziurki :)

 

attachicon.gif20151118_193942.jpg

 

attachicon.gif20151118_194710.jpg

 

Ten Pico wydaje się bardzo ciekawą opcją, podobnie jak iBasso T5. Ale cena nowego to jest ponad 1500 zł przy aktualnym kursie dolara. Jest to aż o 500 zł drożej od T5, który to już ma dość wygórowaną cenę. Ale widzę, że w lipcu ktoś go sprzedawał u nas na forum za 500 zł, co jest już porównywalną kwotą do np. używanego FiiO E12. Jestem ciekaw czy to była jednostkowa oferta czy ogólnie używki pojawiają się w podobnej kwocie

 

Bardzo dużym plusem tego Pico wydaje się być fakt, że działa 50h na jednym ładowaniu, jak pisze @Gourney.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności