Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

Targi IFA 2014 zaskoczyły nas nie tylko nowymi telefonami i tabletami, ale także wieloma innymi produktami w tym także nowym odtwarzaczem od sony:

Sony Walkman A17

090314_SonyWalkman_news1.jpg?itok=aeko4D

 

Tutaj macie dokładniejsze info: https://www.youtube.com/watch?v=TPru8E-tYVo

Ma wytrzymywać 30h Hi-Res-u i kosztować 300$

Co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go już kilka dni temu na polskiej stronie Sony.

Ciekawie wygląda, sterowanie przyciskami (ciekawe tylko czy to przyciski fizyczne, takie "klikające", czy może jednak dotykowe), no i w końcu slot na karty microSD... a skoro cena ma wynosić 300$, to nic, tylko odczekać chwilę na pozytywne recenzje i kupować u nas za nieco ponad 8 stówek :)

 

http://www.sony.pl/electronics/hd-cyfrowe-odtwarzacze-muzyczne-walkman/nwz-a10-series

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że jest jedna wersja pojemności... No to jednak zakup u nas nie jest taką "okazją";) Fajnie by bylo, gdyby zagrał na poziomie, wtedy ten sony mógłby być ciekawą alternatywą dla obecnych playerów hi-res. Szkoda tylko, że zbudowany jest z plastiku, a nie np. cały z aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstąpiłem do Sony Centre, żeby zobaczyć nowe Walkmany, dowiedziałem się tyle, że seria A powinna być dostępna od października. Niby jest przedsprzedaż na stronie Sony i po kliknięciu Kup przechodzi się do Zarezerwuj, ale potem pokazuje się error.

Czyli w przedsprzedaży też jeszcze nie ma. Zresztą warto byłoby najpierw sobie obejrzeć i posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest już dostępny, dzisiaj kupiłem jedyną sztukę w salonie. Można się nawet potargować. Jakby ktoś miał jakieś pytania walić śmiało.

 

Właśnie, napisz kilka słówek o dźwięku oraz ogólnym działaniu. Naprawdę takie maleństwo jak pokazane w sieci? Przydałaby się jakaś recenzja, niestety nie widzę nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lachlan na YT przetestował tego grajka. Twierdzi, że bardzo podobny do ZX1. Polecam samemu obejrzeć/przeczytać.

 

Właśnie dlatego jestem ciekawy, też właśnie wyczytałem w komentarzach że gra jak ZX1, chociaż też mówił o ile dobrze pamiętam, że ZX1 mu szumiała strasznie, więc nie wiem :). Może być kawałek fajnego smyka. Podstawowy ficzer - ma radio!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lachlan na YT przetestował tego grajka. Twierdzi, że bardzo podobny do ZX1. Polecam samemu obejrzeć/przeczytać.

 

Właśnie dlatego jestem ciekawy, też właśnie wyczytałem w komentarzach że gra jak ZX1, chociaż też mówił o ile dobrze pamiętam, że ZX1 mu szumiała strasznie, więc nie wiem :). Może być kawałek fajnego smyka. Podstawowy ficzer - ma radio!!!

 

No to wszystkie ziomeczki szukające radia w Kałachach, DX-ach i X-ach i innych audiofilskich cudach, nareszcie znajdą coś dla siebie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat dźwięku nie bedę się wypowiadał z wielu powodów. Nigdy nie rozumiałem, nawet pisania o dźwięku jeśli to zawsze jest wypadkowa dwuch rzeczy odtwarzacza i słuchawek. A do tego opisywanie jest nie moją mocną stroną.

 

Co do odtwarzacza, wydaje mi się, że jest to krok w tył jeśli chodzi o guzki nawigacyjne nie są tak wyczuwalne jak w starszej serii A-82x.

 

Generalnie stwierdziłem, że nie jest mi takie cuś potrzebne i raczej chce to sprzedać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ClieOS na head-fi napisał o A15 w ten sposób:

 

"[...]

I haven't done any measurement yet but there is my brief impression on A15 vs. DX50, moded X3, X1 and iPod nano 7G (all EQ and extra setting off):

DX50 and my AD8620 moded X3 easily best all the rest of the DAP so I am not going to spend much time talking about both. A15 for the most part is around the same level of SQ as X1 and iPod nano 7G - good and solid overall but not great by any mean.

"[...]

Reszta jego krótkich przemyśleń tutaj: http://www.head-fi.org/t/728401/new-sony-nwz-a10-series-walkman-micro-sd-card-slot/1125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zapowiadał się bardzo dobrze, tj pod względem technicznym (bateria, wygląd, wymiary, ergonomia), jedynie jakość dźwięku pozostawała pod znakiem zapytania - nie ukrywam że miałem spore nadzieję na SQ na poziomie ZX1, ale wychodzi na to że jest średnio. Czekam na więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to tylko jednostkowe wypowiedzi, natomiast można przeczytać inne że gra bardzo podobnie do ZX1 np - czytając HF trzeba jednak z przymrużeniem oka (i ucha). Ja czekam na więcej recenzji. Nie mówię żeby grał lepiej niż ZX1, czy DX90, ale skoro odtwarza Hi-res, to wypadałoby żeby jakiś poziom reprezentował (wysoki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są to jednostkowe wypowiedzi, ale jednak, jakby nie było, skrajne...prawda, jak zwykle, będzie leżała gdzieś po środku...czyli w okolicach x1 ;):P . Może się przejdę do salony w Kato i posłucham trochę tego cuda, żeby mieć jakieś pojęcie.

 

Koniecznie daj znać jak będziesz po. Jeżeli okaże się odtwarzaczem na wysokim poziomie (porównywalny z AK100/DX50/FiiO) to na miasto i tak będzie hajend, aczkolwiek nigdy w życiu nie słyszałem szkoły Sony (jakieś stare SE ale to się nie liczą), nie wiem czy będzie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności