Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do Nexusa.


Kolbe

Pytanie

Witam,

 

Na forum jestem nowy ale od dobrego roku przeglądam i czytam tutaj na temat słuchawek. Wiem, że temat był wałkowany dziesiątki razy i normalnie wybrałbym słuchawki dla siebie już dawno gdyby nie to, że poszedłem dzisiaj przesłuchać kilku modeli do jednego z sieciowych sklepów. I tu zaczął się prawdziwy problem z wyborem. Mam do wydania powiedzmy do 200zł na słuchawki przenośne pod LG Nexus 4, dotychczasowo korzystałem ze stockwoych słuchawek od Galaxy S2 i nie było to ani przyjemne ani wygodne póki oczywiście się nie rozpadły :) Wiedzieć co się chce a wybrać to dwie różne rzeczy dlatego napiszę które słuchawki wstępnie wpadły mi w ucho i dlaczego:

 

1 Creative Aurvana Live!, najbardziej neutralne z wszystkiego co przesłuchałem, bez uciążliwego basu ani piskliwych wysokich tonów, niezle wykonanie. Jakie mam wątpliwości ? Czy nadają się jako słuchawki przenośne głównie, na głowie trzymają się przeciętnie.

 

2. Sennheiser PX 100-II, jak na moje ucho bardzo podobne słuchawki do PortaPro z tym że lepiej wykonane i dużo lepiej leżące na głowie, dźwięk opisałbym jako dynamiczny i ciepły, kobiecy wokal miodzio. Problem tylko z tą izolacją

 

3. Koss PortaPro - więcej dynamiki i basu, wzmocnione PX-y a przynajmniej takie miałem wrażenie. Główny problem to wykonanie i wygoda Nie ma takich słuchawek w lepszej konstrukcji z lepszym okablowaniem ? :) Poza tym do Kossów jestem zrażony po modelu UR-29, sypnął się niemiłosiernie szybko.

 

4. AKG 518 - chyba najlepsze wykonanie ze wszystkich, może troszkę je czuć na głowie ale mi to nie przeszkadzało, ale problemem jest ten bas, za dużo go, przykrywa resztę.

 

Co zdecydowanie nie przypadło m ido gustu:

 

1. AKG 404 - jednym słowem: piskliwe dziady, jak szybko założyłem tak szybko ściągnąłem, to samo tyczy się modelu 414p, piskliwy z nieco lepszym wykonaniem i większym basem.

 

2. AKG 430 albo 420 (nie jestem pewien w każdym razie było do wyboru kilka kolorów). Aż dziw, że kosztują tyle kasy, płaski dźwięk jak w tanich słuchawkach. Możliwe, że był to efekt przesłuchania reszty lepszych słuchawek, w porównaniu z reszta, po prostu nijakie i płaskie).

 

Na jakiej muzyce testowałem ?

 

Iron Maiden - Brave New World, Hans Zimmer - Man of Seel, Massive Attack - Mezzanine, Guardians of the Galaxy OST, Anathema - Universal, Weather Systems, Norah Jones - Come Away with Me, Pink Floyd - The Wall.

 

 

Na forum zainteresowały mnie jeszcze Fischer Audio FA-004 które znalazłem za 150zł na jednej aukcji oraz Takstar HD2000 ale niestety nie mam możliwości ich odsłuchu,

 

Mam niesamowity mętlik w głowie bo słuchawki które kupię planuję użytkować jakiś dłuższy czas i nie chcę wkopać się w coś co nie będzie mi sprawiać przyjemności. Zaznaczę, że słucham naprawdę przeróżnej muzyki (poza RAP, HH, typowym techno i Disco), dlatego najlepiej mi jest iść w coś neutralnego (przynajmniej tak mi się wydaje).

 

Wiem, temat wałkowany wiele razy ale przegrzebałem wszystko i po prostu nie mogę podjąć decyzji. Będę ogromnie wdzięczny za każdą radę/podpowiedź. A może jest jakiś model o którym po prostu nie słyszałem. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może px px200ii klasa wyżej niż px100ii i są zamknięte.Jakbyś chciał kupić używki tp PM

 

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro nie wiesz czego chcesz. to my ci do końca nie poradzimy. Ale postaram się coś zrobić.

 

 

 

1 Creative Aurvana Live!, najbardziej neutralne z wszystkiego co przesłuchałem, bez uciążliwego basu ani piskliwych wysokich tonów, niezle wykonanie. Jakie mam wątpliwości ? Czy nadają się jako słuchawki przenośne głównie, na głowie trzymają się przeciętnie.

 

2. Sennheiser PX 100-II, jak na moje ucho bardzo podobne słuchawki do PortaPro z tym że lepiej wykonane i dużo lepiej leżące na głowie, dźwięk opisałbym jako dynamiczny i ciepły, kobiecy wokal miodzio. Problem tylko z tą izolacją

 

3. Koss PortaPro - więcej dynamiki i basu, wzmocnione PX-y a przynajmniej takie miałem wrażenie. Główny problem to wykonanie i wygoda Nie ma takich słuchawek w lepszej konstrukcji z lepszym okablowaniem ? :) Poza tym do Kossów jestem zrażony po modelu UR-29, sypnął się niemiłosiernie szybko.

 

4. AKG 518 - chyba najlepsze wykonanie ze wszystkich, może troszkę je czuć na głowie ale mi to nie przeszkadzało, ale problemem jest ten bas, za dużo go, przykrywa resztę.

 

Przeczytaj wytłuszczone. Z tego co rozumiem najszybciej kupiłbyś CAL!'e albo PX100. Jak miałbyś możliwość przejść się jakiegoś MP3store to napewno mógłbyś przesłuchać Takstary. Od siebie polecę Sony ZX600, całkiem równo fajnie grające słuchawki i podbitym nieco basem. Te można dorwać do przesłuchania w saturnach i innych EuroAgdRtv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tzn. jestem ukierunkowany w jakąś stronę i jestem skłonny bardziej Sennheiserom bądź CAL. Z Creativami bardziej mnie zastanawia czy to dobre słuchawki na ulicę bo są w zasadzie zamknięte ale z drugiej strony wcale nie takie duże.

 

A co do Tekstar i Fischer Audio liczyłem troszkę na odniesienie się do nich w stosunku tego co miałem okazję przesłuchać. O Tekstartach przeczytałem, że to CAL-e na sterydach i tylko z tego względu się nimi zainteresowałem, z kolei o Fischerach niewiele mogę znaleźć oprócz tego, że to najprawdopodobniej rebrandowany Brainwavz.

 

W zasadzie zarówno do Katowic i Krakowa mam jednakowo blisko więc może faktycznie warto by było przejechać (a szkoda bo byłem dzisiaj z tym, że z czasem kiepsko). Zerkne na asortyment przede wszystkim czy będę w stanie dostać interesujące mnie modele jeśli Tekstary zawiodą. Dzieki za info o tych Soniakach, nie trafiłem na nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale mimo wszytko między tymi 4 modelami jest dużo różnic. Niestety nie miałem nic innego do testowania ale skoro na Nexusie coś odpada w przedbiegach to o czymś świadczy.

 

Bardzo by mi się przydało porównanie tych Tekstarów i Fischer Audio do CAL.

Edytowane przez Kolbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

UPDATE:

 

Udało mi się dzisiaj przesłuchać Beyerdynamici DT235 i zdecydowanie podoba mi się profil tych słuchawek, budowa pozostawia nieco do życzenia ale nie ma tragedii. Moje pytanie jest takie: jak one się mają do starszych braci DTX501p ? Miał ktoś okazję posłuchać obu modeli i może zestawić je ze sobą ? Zależy mi na tej opinii ponieważ nie mam gdzie odsłuchać tych 501 a znowu pojawiły się na allegro za 209zł, nie chce ich po prostu przegapić. I dodatkowe pytanie jak bardzo znacząca poprawa będzie przy zmianie źródła z Nexusa np na Sanse i czy taka zmiana odsłoni niedoskonałości słuchawek czy zmiana zawsze jest na lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności