Skocz do zawartości

Test wzmacniacza NuForce HA-200


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy amp od NuForce'a.

 

HA-200 to najnowsza propozycja od NuForce’a – wzmacniacz i monoblok słuchawkowy w jednym. Za granicą zbiera on bardzo pozytywne opinie, a kosztuje 1399 zł. Jak brzmi?

NuForce ma swoje wzloty i upadki, ale ostatnio producent sukcesywnie rozwija ofertę przetworników, wzmacniaczy i słuchawek, zdobywając bardzo dobre opinie. Nas zaskoczył ostatnio multi-armaturowy debiut NuForce’a, czyli słuchawki Primo 8 oraz kombo DAC/AMP Icon DAC. Teraz przyszła kolej na HA-200 – wzmacniacz klasy A o sporej mocy z opcją trybu dual mono.

 

Test: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-nuforce-ha-200/

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak bardzo jak on by zagrał przez wyjście, raczej wyjścia zbalansowane. Będzie to trzeba kiedyś sprawdzić.

A jakbyś widział połączenie tego NuForca z Mytekiem 192, bo jak dla mnie to cały czas w LCD-3 jest zamało góry, nie ma pazura i tak jestem ciekawy na jakim zestawieniu będzie maks jeśli chodzi o górę, wiem nie zrobi z nich nigdy Hd800 czy nawet T70.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie sądzę, że zrobi się żyletki z LCD-3. Audeze w sumie nie reagowały mocno na ostrzejszą górę. MyTek jest mocniejszy w sopranie od X-Sabre, bardziej studyjny, przejrzysty, trochę ostrzejszy. X-SABRE jest łagodniejszy. Będzie jaśniej z MyTekiem i HA200, ale tak jak piszesz, dalej nie T70 :) Widziałbym wtedy zamiast HA-200 jakiegoś Bursona Soloista SL.

 

Może lepiej LCD-XC zamiast LCD-3? Te już w górze konkretniejsze i za pazurem, trochę mniej misia i średnicy, ale właśnie bliżej stylu T70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek za odpowiedź. Jeśli chodzi o mój gust to Audeze XC są najbardziej uniwersalne, ale i tak nie są dla mnie, zgadzam się tutaj z twoją recenzją dotyczącej sampli, a nie muzyki żywej oraz tam z kilku innych powodów.

HA200 zrobił duże wrażenie, zaraz sprawdzę na nim jak grają T70 z nim, gdzie daciem będzie IFI nano (BB) bo jakoś tak zbytnio ostrości nie poczułem jak było z x-sabrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA200 pokazywał taką posrebrzoną górę z DACami w stylu Mini-I Pro lub ODAC. W sumie jest jasna, ale nie kłuje, więc nie jest tak typowo ostro, a dalej grzecznie :)

 

Tryb zbalansowany też mnie ciekawi. Chwalą za granicą. Już okazji mieć nie będę, żeby rzucić na niego sygnał z balansu X-SABRE i do tego podłączyć jakieś Audeze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tak jak mówiłeś HA200 z DACiem na BB (IFI Nano) no i bas dostał wypełnienia na T70. Ale IFI Nano tak nie wygładza jak X-Sabre, więć wszystkie błędy masteringowe były bardzo słyszalne.

Także HA200 z X-Sabre sprawdziłem z Audeze LC-XC i było też prawie bardzo dobrze, prawie, gdyż tak jak pisałeś w recenzji XC brakuje mi na nich środka w takim połączeniu, jeśli są "żywe" instrumenty. Natomiast z Beyerdynamicami T90 takie połączenie było bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T90 to w imo najlepsze Tesle. Mają tę precyzję, jasność, szybkość, ale jednocześnie nie brak im tak wypełnienia i nie są tak ostre. Do tego są łatwiejsze od T70 czy T1, w sensie nie trzeba im stwarzać super-specjalnych warunków (chociaż też swoje potrzebują). Brakuje mi tych słuchawek, a miałem je jedynie do testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności