Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MacBook Air - mikrofon zewnetrzny.


TvSuperStar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, ktorego niestety na myapple.pl nie do konca rozwiazano i pomoc umarla. Otoz chce najzwyczajniej w swiecie podlaczyc mikrofon studyjny (mxl) do MacBooka, tak, aby korzystac z niego podczas uzytkowania audacity, a takze zeby kamera korzystala z niego.

 

Na forum w.w strony zasugerowano mi jakies dzialania i kupienie interfejsu audio, ale nikt nic wiecej nie powiedzial. Czy macie jakies sposoby jak rozwiazac ten problem?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój mikrofon ma wyjście XLR, a nie USB (zapewne tak jest) to wymaga zasilania Phantom 48V i w takim razie dobrze Ci poradzono: kup interfejs audio lub preamp mikrofonowy z takim zasilaniem, bo zwykła karta dźwiękowa Ci go nie uciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja mam tak, ze mxla podlaczam do mixera, tam phantoma wlaczam i potem 2 chinchami (czy jak to sie pisze.. czyta sie: czinczami) zlaczam w jednego mini jacka i do komputerka. Na PC chodzi elegancko, ale na PC nie pracuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujesz tak naprawdę standardowe wejście liniowe, a nie mikrofonowe. To teraz pozostaje pytanie, jakiego masz MacBooka. Niektóre miały dwa gniazda jack, osobne wejście i osobne wyjście, a niektóre miały tylko wyjście liniowe/słuchawkowe. Jeśli masz tę drugą wersję, znaczy bez wejść liniowych, to potrzebujesz kupić dowolny interfejs USB Audio, który posiada line in. I w zasadzie tyle. Ewentualnie interfejs, bardziej zawodowy, który posiada dedykowane wejście mikrofonowe, wtedy podłączysz do niego mikrofon bezpośrednio, bez takich kombinacji jak teraz z mikserem,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Air'a 2014. Czyli jakbym kupil takie cus np. http://allegro.pl/behringer-interfejs-audio-usb-uca200-i4563594758.html lub cos podobnego to bedzie dzialac? I jak to rozpozna mikrofon? W sensie czy rozpozna, czy bedzie uzywac dalej tego wbudowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs audio to DAC, więc będzie to jak zewnętrzna karta dźwiękowa, także ustawisz sobie input mikrofonowy i będzie git. Nie widzę niestety co tam za interfejs podlinkowałeś, ale obstawiam Behringera. Napisz mi PMkę to znajdziemy coś fajnego z drugiej ręki że stabilnymi sterownikami i dobrą jakością. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs Audio w tym przypadku, to nie tylko DAC, ale i ADC czyli konwerter analog-cyfra, bo tej właśnie funkcjonalności autorowi wątku potrzeba. Nie wiem jakich tam chcesz szukać stabilnych sterowników, zauważ że to do MACa potrzeba. A tam najstabilniejsze sterowniki, to te systemowe, czyli "podłącz i zapomnij", żadnych sterowników firm trzecich nie potrzeba, jeśli sprzęt jest zrobiony po bożemu.

 

EDIT

 

Ten interfejs z linka oczywiście nada się, podobnie zresztą jak każdy inny o funkcjonalności ADC i z portem USB. Ale na miejscu Kolegi, autora wątku, poszukałbym czegoś z bezpośrednim wejściem mikrofonowym i z dobrym preampem.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Nie ma potrzeby rezygnowac z miksera, bo doysc pomocne to, a dodatkowo sa miejsca na dodatkowe mikrofony, ktore pewnie wykorzystam. Ogolem chce pojsc po najmniejszych mozliwych pieniadzach. Da rade z tym co dalem w linku? Ewentualnie zapytam (za co dziekuje) nismovskiego o alternatywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to leczy Cię dowolny interfejs audio z dobrą sekcją A/D z wejściem USB. Jeśli szukasz wśród najtanszych na Allegro, to poszukaj nie tylko w sekcji Djskiej, ale i w audio w dziale komputery. Jest tego tam multum, w zasadzie w dowolnych cenach. A z Macbookiem powinno zadziałać wszystko co tam jest z tych prostych. Ten z linka oczywiście nadaje się jak najbardziej. Ma sekcję DAC, ADC i interfejs USB.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy z tanich modeli (do 500 zł) trwa walka pomiędzy Focusrite Scarlett 2i2 oraz nowym Behringer U-Phoria UMC202, który to posiada bardzo fajne preampy firmy Midas (robili oni konsolety live i zostali wchłonięci przez Behringera).
Poczytaj o nich, serio. :) Są też mniejsze (i tańsze) interfejsy od Behringera z wbudowanym Phantom 48V.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności