Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak otworzyć k514 mkii?


EvilPotato98

Rekomendowane odpowiedzi

A nie są one przyklejone?

I schodzą tak samo jak w przypadku innych padów czy te gąbkowe to jakieś ufo, bo w porównaniu do starych fatalitek pomyślałem że to się prędzej rozleci niż ściągnie. Tym bardziej że mam je pierwszy dzień, a już pasek się zepsuł :/

Edytowane przez EvilPotato98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak szybko się popsuły to oddaj je lepiej oddaj. Fatality sobie zmodujesz i będziesz miał sporo lepsze słuchawki (niż w oryginale i niż K514). Fatality po modzie lepiej też izolują niż fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ten pasek był zepsuty od początku, ale wsunąłem go spowrotem palcem i narazie działa. Zadaleko wyszedł z jednej strony, gdy z drugiej się nie wysunął. Patrząc na budowe każdy model może tak mieć, a wątpie żeby kase dostać z powrotem z powodu zacinania się kawałka szmaty, która okazała się tylko słuchawki pogarszać zamiast polepszać.

Te k514 też chce recablować, ale na fatalitkach i jakimś chińczyku narazie poćwicze.

Czy fatal1ty za nie całe 100 zł grają lepiej od słuchawek akg za 2 krotnie większą cenę, mimo że te drugie mają większe pasma (wersje po recablingu)?

Edytowane przez EvilPotato98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatality po rekablingu i modzie grają na poziomie słuchawek za 500zł albo nawet i więcej - mają świetny przetwornik, niestety z wygodą jest gorzej ;)

Tutaj masz recenzję zmodowanych Fatality (i nie tylko ich) http://dzwiekozerca.blogspot.com/2014/08/perulmod-czyli-tuning-suchawek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Jak tylko umiejętności mi pozwolą to zrobię im recabling, mimo że odstępy na płytce mnie przerażają. Narazie wyczekuje na upragniony czarny oplot z czerwoną spiralą podobno będzie za miesiac a już pół czekam :/. A co do k514 jak dla mnie były by to najlepsze słuchawki jakie słyszałem, gdyby nie ich brak izolacji. Cieakwi mnie tylko jak słychać otwarte skoro to jest tylko pół otwarty.

Dzięki, ale wciąż nurtuje mnie pytanie czy w k514 pady będe musiał przyklejać klejem jak otworze obudowe czy jest jakiś mistyczny sposób na ich montaż/demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalitki to się rekabluje do dwóch muszli. Ewentualnie można też bawić się w rekabling do jednej + wewnątrz pałąka, ale to dużo więcej roboty (robiłem i tak i tak , to wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fatalitkach jest w jednej muszli jest płytka przez którą przechodzą kable, a ja nie wpadłem na pomysł jak to zrobić żeby było do 2 i w miarę wyglądało. (może taki kanciasty splitter zrobić XD, i mikro nie robie nie przyda się)

Masz sposób?

Edytowane przez EvilPotato98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałem zrobić, ale mój problem polega na tym czy moge sobie tak poprostu wywalić tą płytke w środku prawej muszli, bo jest ona tylko do mikrofonu, czy może ma wpływ na dźwięk słuchawek?

znalazłem w google zdjęcie podobnych słuchawek mam taką samą płytke jak ta http://1.bp.blogspot.com/-WmItmIngrdM/URjrkPqM0xI/AAAAAAAAAMM/kUiubqMOcGU/s1600/SAM_3655.JPG

,tylko mniejszą i czy mam przylutować do niej kable czy ją pominąć i lutować odrazu do głośniczków?

Edytowane przez EvilPotato98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płytka w środku to taki rozdzielacz, między innymi do mikrofonu- spokojnie możesz ją pominąć. Przewody lutuj bezpośrednio do przetwornika, bez tych płytek, bo potem ten krótki kawałek kabla od płytki do przetwornika popsuje (częściowo) to co poprawił rekabling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok życie mi uratowałeś, bo przez miesiąc moich przygotowań byłem pewny, że muszę się z tym bawić, a wiem, że nie byłbym w stanie przy tak małych odległościach lutów.

To ostanie dwa pytania i cię nie męcze :)

Czy istnieje jakiś oplot (niejednolite lepsze) na 2 żyły kanarka, bądź jakiegoś innego kabla o nie gorszej jakości i czy do "-" przylutować sygnał czy mase?

Edytowane przez EvilPotato98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś oplot (niejednolite lepsze) na 2 żyły kanarka, bądź jakiegoś innego kabla o nie gorszej jakości

Nylonowe oploty typu multiflament w rozmiarze 4mm się nadają na dwie żyły, trzeba tylko umiejętnie naciągnąć.

 

do "-" przylutować sygnał czy mase?

Bez znaczenia, byle z obu stron tak samo. Edytowane przez FlameRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności