Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nauszne, zamknięte do 200 zł


Arthur

Pytanie

Witam.

 

Poczytałem parę tematów i otwieram ten temat gdyż pojawiły się pewne niejasności.

Potrzebuję nausznych słuchawek przenośnych, składanych, zamkniętych, na miasto.

Źródło dźwięku to ipod nano 4th gen oraz nexus 5.

Co do muzyki to nie będę się specjalnie rozpisywać bo słucham dość szerokiej gamy dźwięków. Od szeroko pojętego rocka, alternatywy do indie, elektronikii i inne.

Obecnie posiadam Brainwavz M2 jako słuchawki portable oraz creative zen aurvana live jako domowe.

Creative to jak dla mnie cudo.

Z przenośnych wcześniej miałem nuforce ne 6.

Co do tych przenośnych dokanałowych właśnie. Brainwavz są ogólnie rzecz biorąc lepszymi grajkami niż nu force (imho) jednakże cały czas czuję zbyt duży bas a za mało tonów średnich i wysokich (z naciskiem na wysokie).

 

To tyle. Teraz główny problem.

 

Dysponuję kwotą około 200 zł. Najchętniej bym jej nie przekraczał. Byłem zdecydowany na Soundmagic P30 (mam możliwośc kupna za 150 zł) ale poczytałem i pojawili się inni gracze. Głównie chodzi mi o to czy pozostać przy soundmagic, czy może lepiej dołożyć trochę więcej.

 

Beyerdynamic DTX 501 - 209 zł

Cresyn C590H - 149 zł

Cresyn C560H - 269 zł

Cresyn C250H - około 90 !!!

Soundmagic P30 - 150 zł

Audio-Technica ATH-SJ55 - 200zł

JVC HA-S400 - około 100 zł

AKG K518 - z tego co czytam to są mocno basowe także prawdopodobnie odpadają od razu

 

Co do rozmiaru to preferuję właśnie takie gabaryty jak te słuchawki powyżej, rozmiar aurvany nie wchodzi w grę jeżeli mówimy o poruszaniu się po mieście i chowaniu słuchawek do torby w czasie zajęć.

 

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze z tych które wyszczególniłem lub za propozycję innych (słuchawki w cenie 300 zł i więcej nie wchodzą w grę, 250 to już absolutne maksimum).

Edytowane przez Arthur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

http://www.electronic-star.pl/S-uchawki-Aiaiai-Capital-Concrete-Grey-mikrofon-pilot_i33499.htm?utm_source=skapiec&utm_medium=psm&utm_term=10007271&utm_campaign=HiFi%20&%20TV

 

Trafiłem jeszcze na to. Najlepszy design ever!

Czy wiadomo coś o nich?

 

A co do beyerdynamic to czy skoro są bliźniacze to nie lepiej zaoszczędzić 50 zł i i kupić Soundmagic P30?

 

Aiaiai na olx.pl za 210 zł.

 

Jeszcze wracając do beyerdynamic. Nie wiem jednak czy może nie skusić się na trochę większy rozmiar. Mam na myśli np. te aiaiai albo audio technica. Czy to będzie wyraźny skok w jakości dźwięku w porównaniu np. do p30 albo dtx 501p?

 

EDIT:

 

Poczytałem o AiAiAi - niewygodne poduszki to największy minus, poza tym system składania mi nie odpowiada.

Cresyny 560H to jednak zbyt duży wydatek. Co do pozostałych to wybrałem DTX 501 p za 209 zł. Obejrzałem recenzje na YT, poczytałem trochę dokładniej i zdecydowanie wygrywają.

 

Dzięki. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Arthur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mogę jeszcze powiedzieć bo mam je od 4 tygodni z czego całe cztery są w podróży między mną a serwisem. Pełno wad fabrycznych i serwisanci którzy chyba są głusi. Słuchałem ich 15 min i grają świetnie ale pan z mp3store poznań zaproponował mi p30 i powiedział że są nawet lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No więc w czym problem, już piszę.

Pierwszy egzemplarz:

Wada czysto mechaniczna, nie trzeba było źródła dźwięku aby to stwierdzić. Nakładam słuchawki i podczas pozycjonowania prawego nausznika słyszę taki dźwięk jakbym klikał myszką w uchu. Sprawdzam i faktycznie coś nie tak z plastikiem, niby jak już się ustawi i ułoży to,wszystko ok ale jednak przy słuchawkach za 200 nie powinno być czegoś takiego.

Z wielkimi bólami dostałem nowy egzemplarz.

Egzemplarz nr 2:

Zakładam i słucham, na paru urządzeniach, różne rodzaje muzyki. Lewa słuchawka nie gra pełną mocą, pukam w nią i jest ok, za chwilę poruszam nią i znowu coś nie tak, dociskam, pukam, jest dobrze, nie jest i tak w kółko.

Serwis po trzech dniach testów dopiero stwierdził ze faktycznie coś nie tak, poprawili lutowania, wymienili przetwornik, sprawdzili wszystko.

Dostaję durgi egzemplarz po naprawie i co?

Mam wadę 1+2...

Tym razem nie klikają tylko jakby folia szeleściła, a lewa słuchawka dalej nie gra pełną mocą, tylko jak nacisnę lub puknę w nią to chwilę jest ok, lekko ruszę głową i kicha.

No więc objechałem serwis i poprosiłem o zwrot kasy. Zgodzili się. W poniedziałek kurier odbiera ode mnie słuchawki. W międzyczasie zamówiłem w mp3store z odbiorem osobistym żeby osobiście sprawdzić na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności