Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Portable jak HI2050/DT990


Rekomendowane odpowiedzi

Znajdą się jakieś słuchawki portable (nieprzesadnie małe, tylko zgrabniejsze coś jak k545), grające podobnie do HI2050? Myślę żeby sobie ilość sprzętu zredukować.

Chodzi o dźwięk dynamiczny, Vkę z miękką średnicą i szeroką, rozdzielczą sceną. Takie Momentum to dla mnie zamulacz grający sceną o połowę mniejszą.

 

Cena? Będę raczej używki kupował.

Zapomniałbym. Źródło z siga, ale planuję kupno FiiO X1 jeśli się sprawdzi. Konkurencyjny Nova N1 ma za mało mocy na nauszniaki.

Edytowane przez miki_w1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg recenzji wielkością sceny nie powalają. Akurat scena HI2050 bardzo mi odpowiada. W sumie mogą grać identico jak HI2050, więcej mi do szczęścia nie potrzeba tylko w mniejszym wydaniu ;)

 

Powietrze, które wypełnia dźwięk HI2050, jest raczej nie do osiągnięcia w słuchawkach zamkniętych.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ath es-7 bardzo przyjemne portable, dość jasne ale i z wykopem.

 

Wystukane na parapecie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek grających dokładnie jak Hi2050 to nie znajdziesz - imo es7 są dość podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek grających dokładnie jak Hi2050 to nie znajdziesz - imo es7 są dość podobne.

Ale grają blisko HI2050 czy HI2050 po modach?

Nie muszą być dokładnie jak HI, mogłyby mieć lepszą górę np. W końcu patrzymy na inną półkę cenową. Najważniejsza jest podobna prezentacja sceny i ogólna charakterystyka barwowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam przesłuchać, ja słuchałem ich dawno temu i zapamiętałem ogólny charakter brzmienia. W każdym razie zrobiły na mnie wtedy bardzo pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A SM HP100? Są kobylaste czy coś jak CAL!?

Scena pewnie by mi odpowiadała K550, czyli K545 by były OK... Chociaż pewnie za mało przyjemności z muzyki.

 

HP100 vs M50... które bardziej portable?

 

ES7 ktoś z Pozka sprzedaje, to się umówię na odsłuch.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani M50 ani HP100 nie są portable IMO, ale to nie znaczy, że nie można ich tak używać. Zamiast HP100 brałbym HP150 bo nie świecą się jak psu jajka.

 

Moim zdaniem M50 to nie jest dobra droga, raczej właśnie HP100/150 które są nawet lepsze, choć też inna prezentacja. Duża scena, dużo powietrza jak na zamknięte, analityczna góra i ogólnie są bardzo szybkie. Średnica gładziutka i czysta. M50 przy nich to buldożery przy ferrari. Tylko do SM trzeba ocieplonego i lekko mocniejszego źródła...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naprawdę portable potrzeby mam doki, px100, teraz testuję px200 z innymi padami...

Jeśli któreś z tych słuchawek są zgrabniejsze od HI2050, to mi wystarczy. To ma być substytut dla nich, domowo-portable.

 

edit: HP100 wg zdjęć przy DT880 wyglądają całkiem zgrabnie : http://1.bp.blogspot.com/-_TgjyRltepc/UTM_IJ3Q4eI/AAAAAAAACU8/1RIdV33-xOU/s1600/EDD_5808.jpg

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegał w nich nie będę. Do biegania mam addiem, dobre są skurczybyki.

 

Na ring nieśmiało wkraczają też Phillipki L2. Akurat będę od 5 IX w pobliżu MM więc mogę pilnować.

 

HP100/150 są składane i całkiem sensownie wyglądają w recenzjach. Do moich wymogów lepiej niż M50 pasują. Również K545 mogłyby spełnić wymagania...


EDIT:

 

ES7 mam problem znaleźć do odsłuchu w okolicy Wielkopolski...

 

Także obecnie walka pomiędzy HP100 vs k545 vs L2 vs d600 (?).

HP100 na papierze super

k545 obawiam się suchego przekazu... czy można je modować jak k550 którym podobno można dodać basu?

L2 raczej za cenę z MM... i nie wiem czy to do końca moja bajka, chociaż gdyby nie scena to L1 mnie przekonywały

d600 raczej nie ta kategoria, za mało góry?

 

odrzuciłem m50, takstary hd6000, dt880/990 za wielkość

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 to za mało środka mają a nie góry. Góry jest wystarczająco i to bardzo dobrej jakości.

 

Czy K545 da się zmodować odwracalnie żeby miały więcej basu, to nie wiem - trzebaby zdjęcia wnętrza zobaczyć. Jak jest korek gumowy z tyłu przetwornika, to da radę. Mod nieodwracalny typu wiercenie otworów na pewno możliwy.

 

Ale żadne z nich to nie jest granie w stylu Hi2050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 to za mało środka mają a nie góry. Góry jest wystarczająco i to bardzo dobrej jakości.

 

Czy K545 da się zmodować odwracalnie żeby miały więcej basu, to nie wiem - trzebaby zdjęcia wnętrza zobaczyć. Jak jest korek gumowy z tyłu przetwornika, to da radę. Mod nieodwracalny typu wiercenie otworów na pewno możliwy.

 

Ale żadne z nich to nie jest granie w stylu Hi2050

Faktycznie, mój błąd. Ale to chyba nie moje granie...

 

Nie zależy mi na odwracalności modów.

 

Lekkie, pełne powietrza, przestrzenne granie z miękkim, midbasowym basem i niskim akcentem, ładna góra w sporej ilości, przyjemna średnica (zapewne lepsza w k545)... z opisu k545 to łagodniejsze HI2050, może zbliżone do Takstarów po monitor modzie. Obawiam się braku mięcha w rocku i metalu.

 

HP100 wydają się być kompromisem. Fidelio L2 do przesłuchania, jak wejdą na poważnie.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Momentum dla ciebie zamulają to D600 będą zamulać do kwadratu. To taka dynamiczna wersja Audeze LCD-2 :D.

Chociaż słuchałem świeżych sztuk, niewygrzanych (około 20h). Góra była zdecydowanie wycofana. W D600 podobno nie jest. Do tego scena w Momentum wąziutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 to top, jeśli chodzi o scenę wśród zamkniętych słuchawek. Lepszej nie słyszałem co najwyżej równie dobrą. Ale fakt, że ja pamiętam je na kabelku na Sonolene a nie fabrycznym, na którym było pod tym (i nie tylko tym) względem zauważalnie gorzej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli Momentum dla ciebie zamulają to D600 będą zamulać do kwadratu. To taka dynamiczna wersja Audeze LCD-2 :D.

Chociaż słuchałem świeżych sztuk, niewygrzanych (około 20h). Góra była zdecydowanie wycofana. W D600 podobno nie jest. Do tego scena w Momentum wąziutka.

 

 

To prawda, w Momentum jak to u Sennheisera... góra jest zawsze wycofana ale za to jakościowo całkiem niezła czego nie mogę powiedzieć o D600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 to top, jeśli chodzi o scenę wśród zamkniętych słuchawek. Lepszej nie słyszałem co najwyżej równie dobrą. Ale fakt, że ja pamiętam je na kabelku na Sonolene a nie fabrycznym, na którym było pod tym (i nie tylko tym) względem zauważalnie gorzej.

Zamknięte z niezłą sceną to bardzo dobry kierunek. Sceny jak w Q701 nie oczekuję. Rekabling to nie problem, Sonolene mam, a czekam na srebro 26awg z CHRL... niby tanie sreberko a posłuchamy, zobaczymy co zaoferuje, chyba wyląduje w Takstarach HD2000.

 

To prawda, w Momentum jak to u Sennheisera... góra jest zawsze wycofana ale za to jakościowo całkiem niezła czego nie mogę powiedzieć o D600.

OK, ale w HI2050 góra jakością nie powala, a i tak by mi jej brakowało w Momentum. D600 muszę posłuchać, podejrzewam że i tak góra ma mniej piasku, a syczeć będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki_w1 Jeśli ma tylko syczeć to dadzą radę :D. Pisząc o słabej górze miałem na myśli rozdzielczość i sposób artykułowania mikro detali :).

Tak, ma syczeć, słucham tylko Whitesnake :woot:

Hmm w HI2050 góra jest dość rozdzielcza, ale ma taki piaseczek. Talerze są suche.

Oczywiście wolałbym, żeby sybilantów nie było, ale najwyżej w EQ zjadę o poziom niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@miki_w1 Jeśli ma tylko syczeć to dadzą radę :D. Pisząc o słabej górze miałem na myśli rozdzielczość i sposób artykułowania mikro detali :).

Tak, ma syczeć, słucham tylko Whitesnake :woot:

Hmm w HI2050 góra jest dość rozdzielcza, ale ma taki piaseczek. Talerze są suche.

Oczywiście wolałbym, żeby sybilantów nie było, ale najwyżej w EQ zjadę o poziom niżej.

 

 

Tam piachu nie ma... bo wpadł do tej głębokiej studni z której wydobywa się dźwięk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak liczę, to zakup D600 z Amazona jest mocno opłacalny. Na niemieckim za 138 ojro + 7,50 wysyłka to bardzo dobra cena, a jeszcze mogę odliczyć 30 ojro jeśli dodam kartę VISA... Za duże chyba nie będą. Chętnie skoczę do salonu w Starym Browarze, blisko mam.

 

Wg was pojedynek D600 vs HP100 kto wygrywa? Pomijając, że D600 bardziej basowe. HP100 mają więcej powietrza? I jak w stosunku do nich stoją Fidelio L2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności