Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pytanie o FiiO Olympus E10 a karty dżwiękowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że pogubiłem się zupełnie prosiłbym o wyjaśnienie kilku kwestii. Otóż zastanawiam się nad kupnem karty dźwiękowej (aktualnie nie mam żadnej, tj. mam integrę :)). Przeczytałem sobie recenzję na audiofanatyk (http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-fiio-olympus-e10/) i chciałem się dowiedzieć, czy dobrze rozumuję. Otóż DAC FiiO Olympus E10 może zastąpić kupno dźwiękówki i robić za nią po wpięciu do stacjonarnego komputera, laptopa i.t.p.? Czy podpięcie tego pod komputer z integrą różni się od podpięcia go do komputera z dobrą dźwiękówką czy sam DAC robi za dźwiękówkę, więc gdybym go nabył, kupienie karty dźwiękowej nie miałoby sensu (zakładając oczywiście porównywalną jakość dźwięku, bo że znajdą się lepsze, to się domyślam)? Jeśli tak to działa, to czy są jakieś przeciwwskazania, np. czy w podobnej cenie tradycyjne dźwiękówki będą np. zdecydowanie lepsze? Powiem szczerze, że sam fakt, że mógłbym to podpinać do różnych komputerów tudzież laptopa bardzo kusi. Swoją drogą, do czego jeszcze możnaby takie coś podpinać - tablety, telefony, odtwarzacze? No i jeszcze jedno: na audiofanatyk jest on opisany jako "dedykowany specjalnie pod słuchawki", a jak się do tego ma słuchanie na głośnikach? Da się? Brzmi jakoś? Sorry za tyle pytań, ale chciałem się zorientować, co to właściwie tak dokładnie jest. Z górą dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

Otóż DAC FiiO Olympus E10 może zastąpić kupno dźwiękówki i robić za nią po wpięciu do stacjonarnego komputera, laptopa i.t.p.?

tak

czy podpięcie tego pod komputer z integrą różni się od podpięcia go do komputera z dobrą dźwiękówką czy sam DAC robi za dźwiękówkę, więc gdybym go nabył, kupienie karty dźwiękowej nie miałoby sensu (zakładając oczywiście porównywalną jakość dźwięku, bo że znajdą się lepsze, to się domyślam)?

nie

czy są jakieś przeciwwskazania, np. czy w podobnej cenie tradycyjne dźwiękówki będą np. zdecydowanie lepsze?

Chociażby mikrofonu pod to nie podłączysz

Swoją drogą, do czego jeszcze możnaby takie coś podpinać - tablety, telefony, odtwarzacze?

Nie zasilą. Tu z pomocą idzie e07k, telegfon/tablet musi obsługiwać usb otg

No i jeszcze jedno: na audiofanatyk jest on opisany jako "dedykowany specjalnie pod słuchawki", a jak się do tego ma słuchanie na głośnikach? Da się? Brzmi jakoś?

Tak, ale tylko stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Teraz mam pytanie o E07K, jak rozumiem jest to sprzęt o szerszych zastosowaniach? Może robić za dźwiękówkę w kompie i laptopie ale też można go podłączyć np. do empetrójki? Mam Sansa Clip+, czy taki E07K do tego by pasował i czy warto byłoby te sprzęty połączyć jakbym miał jakieś porządne słuchawki do tego? W ogóle ciekawi mnie, jak brzmieniowo ma się do tego taki Clip+ (aktualnie słucham na Superluxach HD681 wpiętych bezpośrednio do Sansy, czy dorzucenie jeszcze tego FiiO coś by dało)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze jedna rzecz, otóż wyczytałem w internecie następujące rzeczy:

 

- audiofanatyk poleca E10 jako bardzo uniwersalne, wręcz napisali, że "nie będzie odczuwało się jakiegokolwiek niedopasowania źródła dźwięku do słuchawek (lub na odwrót) w przedziale na oko przynajmniej do 800zł"

- ktoś na forum jakimś napisał, że brzmieniowo E07K to to samo co E10

- w jednej z recenzji E07K ktoś napisał, że trzeba pod to wybrać odpowiednie słuchawki, bo mało które dobrze się zgrają

 

Więc jak to jest, będzie E07K w miarę uniwersalne, czy nie? Jeśli nie, to jak ma się do tego E10? Jako, że moje najlepsze słuchawki to na razie Superlux HD681, ale w planach mam kiedyś kupić jakieś lepsze za ok. powiedzmy 500zł, to nie chcę na razie jakoś szczególnie się zajmować dobieraniem odpowiedniego źródła do słuchawek i.t.p., uniwersalność byłaby najlepszym wyjściem w moim przypadku. Ewentualnie jaki zewnętrzny DAC pod USB w podobnej cenie byłby najbardziej uniwersalny jeśli chodzi o brzmienie w połączeniu z różnymi słuchawkami?

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności