Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test DAC/AMP Yulong D200


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj jest dostępność http://www.shenzhenaudio.com/catalogsearch/result/?q=yulong, jeszcze jest dostępny w amerykańskim sklepie Yulonga, na fb znajdziesz link, gdyż jest on oficjalnym.
A tak swoją drogą to mi bardzo pasuje zestaw Yulonga, tak że nie widzę na rynku coś co by miało go zastąpić, jakbym chciał jakieś zmiany.

A tak swoją drogą muszę się zapytać Baele o różnice między A18 a A28, gdyż mojego A18 słuchał, ale jakoś go nie sprzedaje, czyli chyba mu przypadł do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że A18 jest zamyślany pod dynamiczne słuchawki nie potrzebujące dużo prądu - oraz z tego co czytałem gra bardzo analogicznie, cokolwiek to znaczy. A28 jest najlepszy pod planary i słuchawki ogólnie majace duże zapotrzebowanie na prąd.

 

Cała magia i pazur w A28 wychodzi dopiero po podłączeniu go w pełni zbalansowanym i tylko wtedy jest sens go mieć.

 

Swoją drogą ja jestem fanem i posiadaczem D200 i A28. Tylko jeszcze żadnych słuchawek nie zbalansowałem. Wkrótce będę lutowac stolik na opki w A28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, DT150 i nie tylko one, bo wszystkie słuchawki podłączone do A28 jackiem w niezbalansowanym trybie robią się o wiele ciekawsze. Tonalnie wszystko dostaje kopa od dołu do góry - przy czym czuć transparentność wzmacniacza, bo nie wydaje się żeby dodawał od siebie coś ekstra, nad to co wychodzi z DACa. Rośnie głębia znacznie i w ogóle scena robi się większa. Loty 3D też wydają się o jedną galaktykę dalsze.

To jeśli tak jest w singlu, to co musi pokazywać ten wzmacniacz jeśli użyje się jego całej a nie 1/4 mocy - bo taki ma przelicznik podziału mocy przy pełnym zbalansowaniu vs niezbalansowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kosq
dobrze że napisałeś czytanie, gdyż A18 nie ma żadnego problemu żeby wysterować prawie wszystkie planary, poza He-6. Dlatego najlepszą wypowiedzią będzie jak Baele coś napisze o różnicach między A18 a A28, ma A28 i miał na chwilę A18.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znów bawiłem tym zacnym sprzętem.Szkoda, ze mniej popularny w Polsce. Chinole jednak potrafią. Gdyby ktoś się zastanawiał nad Aune S16 (ustawienia filtra -Sharp SD2) ,czy D200 sytuacja wygląda tak;

 

D200

-trochę szersza scena

-ciut więcej góry

-oraz ciepła (ale to nieznacznie)

-przestrzenniejsze pozycjonowanie na boki

 

Aune S16

-Głębsza scena

-no i holografia

-troszkę bardziej neutralny

-czarne tło

-lepiej się prezentuje :D

 

Oba urządzenia są przestrzenne i bardzo muzykalne , z bardzo dobrymi wzmacniaczami.

 

Zgadzam się i chciałem jeszcze dodać że wg mnie D200 ma super dużą wadę - włącznik ma z tyłu. Z tyłu też jest przełącznik balans /single - co jeśli by go sobie podpiąć z resztą HiFi na meblach - może być bolesne w użytkowaniu.

 

A różnice w dźwięku są takie że trudno się szybko przestawić po słuchaniu jednego i drugiego na raz. One grają na takim samym poziomie ale na różnych biegunach jeśli chodzi o tworzenie sceny.

@kosq

dobrze że napisałeś czytanie, gdyż A18 nie ma żadnego problemu żeby wysterować prawie wszystkie planary, poza He-6. Dlatego najlepszą wypowiedzią będzie jak Baele coś napisze o różnicach między A18 a A28, ma A28 i miał na chwilę A18.

Napisałem że czytane bo sam na oczy A18 nie widziałem. Zwykle pisze co wiem - a jak nie wiem sam to pisze że właśnie zaczytane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności