Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wysoka jakość piosenek


karolina92

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, jaką jakość ma piosenka. Zazwyczaj ściągam piosenki i zgrywam na odtwarzacz mp4. Ale ostatnio słuchając czegoś na youtube w telefonie włączyłam wysoką jakość (HQ) i zauważyłam znacznie lepszą jakość muzyki (nawet przez niezbyt dobre słuchawki). Jak porównałam ten dźwięk z piosenkami z odtwarzacza to te drugie były jednak słabsze. I teraz się zastanawiam skąd można ściągnąć piosenki dobrej jakości (czytałam że najlepsze jest 320 kbps, a moje piosenki mają np. 64 kbps, 128 kbps). Albo jakoś przekonwertować je żeby miały lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertowanie mp3 z 128 kbps na 320 kbps to tak, jakby stuningować WV Golfa na Passata i z tego powodu być zadowolonym.

Totalny bez sens.

Piszesz, że ściągasz sobie na swoją mp4 jakieś tam pliki. Powstaje więc pytanie, czy ściągasz je legalnie? Za zgodą producentów, twórców i innych koncernów, czy po prostu kradniesz?

 

No i podstawowe pytanie. Czy jesteś audiofilem, bo tego nie napisałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam np. spotify premium 19,90 miesięcznie, możesz ściągać 320 kb/s legalnie, ile zechcesz , na dwa urządzenia max. W ten sposób legalnie masz - nawet offline - tyle muzyki ile Ci sie zmieści na 2 urządzeniach przenośnych, a z kompa słuchasz on line tez w jakości 320 kb/s

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy najlepszą jakość dadzą Ci tzw. gęsta konwersja (24 bity/192kHz). O ile Twój sprzęt pozwoli Ci na ich odtworzenie w tej jakości.

 

 

Osobiście nie słyszę różnicy pomiędzy FLAC'iem a dobrze skonwertowaną mp3 320kbps. Natomiast wszystkie mp3 128-160kbps wywaliłem z dysku, po prostu. Bo nie da się ich słuchać na 701.

 

BTW: ściągnąć dobrej jakości muzę możesz w np. w Empiku tudzież z innych, legalnych źródeł.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mp3 320kbps to już jest dobra jakość ale nazywanie tego HQ to lekkie przegięcie... Wiadomo że dużo zależy od realizacji utworu ale generalnie to nie mam problemu z usłyszeniem tego że w gęstych i szybkich trackach mp3 nawet w najwyższym bitrate niszczy górę (łagodzi) i obniża dynamikę basu.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mp3 320kbps to już jest dobra jakość ale nazywanie tego HQ to lekkie przegięcie... Wiadomo że dużo zależy od realizacji utworu ale generalnie to nie mam problemu z usłyszeniem tego że w gęstych i szybkich trackach mp3 nawet w najwyższym bitrate niszczy górę (łagodzi) i obniża dynamikę basu.

nie słuchaj kolegi ^^^, nie odróżnisz mp3 320kbps od CD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @hibi wie lepiej od ciebie co usłyszysz a czego nie więc dalsza dyskusja nie ma sensu. Najlepiej po prostu sprawdź co słyszysz :).

margines ludzi słyszy różnicę i to na wyjątkowym sprzęcie także prawdę mówię. Kolega słuchał wcześniej 64/128 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa ze mp3 320 podobnie jak inne formaty stratne na maksymalnych ustawieniach nie maja sensu. Różnica miedzy 96 a 196 będzie sporo większą niż miedzy 196 a 320. Ogólnie takie optimum dla mp3 to około 190. Ogólnie dobrym pomysłem było by użycie czegoś nowocześniejszego jak AAC czy Opus który osiąga bardzo dobre wyniki nawet przy 80 kbps.

 

Wysłane z mojego Redmi 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 kbps to przede wszystkim max dla mp3.

 

Wszystko kwestia ucha, sprzetu i realizacji nagrania. Ja często nie rozrózniam między mp3 a FLAC, ale ściągam/zgrywam do lossless dla komfortu psychologicznego + często trafiam na problemy z gapless, a na to jestem uczulony.

Rip do FLAC i święty spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat wątku zasugerował mi, że chodzi o wysoką jakość artystyczną tychże "piosenek" ;)

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności