Skocz do zawartości

Prosta mp3, karta micro sd, dobra jakość dźwięku


Rekomendowane odpowiedzi

Hejho,

 

Poszukuję odtwarzacza mp3.

 

Na czym mi zależy:

- niedotykowy wyświetlacz

- możliwość użycia karty micro sd (alternatywnie: 16 GB pamięci)

- sensowna jakość dźwięku

- proste kopiowanie plików bez dodatkowego softu

- porządna firma

- przyzwoity czas działania akumulatora

- brak dziwnych problemów w eksplotacji

 

Na czym mi nie zależy:

- odtwarzanie wideo

- kolorowy, dotykowy wyświetlacz

- wygląd

- akcesoria, słuchawki, oprogramowanie

- wysoka głośność

- połączenie bluetooth itp.

 

Do tej pory używałam Philips Gogear bodajże SA1ARA08K/17 i spisywał się bardzo dobrze, poza problemami z kopiowaniem plików oraz faktem, że w końcu kompletnie umarł mu akumulator, chyba z powodu niewłaściwego ładowania. Kupiłabym pewnie coś bardzo podobnego, gdyby nie fakt, że odtwarzacze z tej serii są już nieco przestarzałe i prawie niedostępne na rynku.

 

Mam nadzieję, że będziecie mogli mi doradzić coś w granicach 300-400 złotych.

 

Pozdrowienia

Joanna

Edytowane przez chomik223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- przyzwoity czas działania akumulatora" - to do Sandiska nie pasuje. No, chyba że Sport.

Ja bym na upartego gdzieś polował na Cowona J3.

Akurat, dzięki różnym zbiegom okoliczności i uprzejmości znajomych udało mi się go dostać w podanej wyżej kwocie :)

Poza tym, co do "porządnej firmy" też Sansy bym nie przypisywał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co to jest "przywoity czas", dla mnie 13-15 h działania to przyzwoity wynik. Same Clipy są nieźle wykonane, w Clip+ jedynie ten problem był kiedyś z jackiem, który chyba poprawili.
Cowon J3 to chyba dotykowiec, a preferowane wg opisu fizyczne przyciski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie również Clip+, pasuje idealnie w Twoje założenia, na dodatek kupisz wersję nową pudełkową 8GB plus kartę pamięci i jeszcze Ci zostanie.

 

Jeżeli koniecznie chcesz wydać te 400 zł i możesz chwilkę zaczekać to FiiO X1, natomiast nie wiemy jak on gra, ale znając markę FiiO będzie to sprzęt na poziomie, strzelam że przebije Clip+ dźwiękowo spokojnie, ale cenowo też :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, co do "porządnej firmy" też Sansy bym nie przypisywał :P

Robi lepsze grajki niż np. Sony w tym samym budżecie. Znaczy się Soniacz, to jeszcze gorsza firma?

I skoro Chomik był zadowolony z Philipsa, to Clip Zip jest bardzo rozsądną kontynuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym, co do "porządnej firmy" też Sansy bym nie przypisywał :P

Robi lepsze grajki niż np. Sony w tym samym budżecie. Znaczy się Soniacz, to jeszcze gorsza firma?

I skoro Chomik był zadowolony z Philipsa, to Clip Zip jest bardzo rozsądną kontynuacją.

 

 

była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Nie bijcie mnie! Nie miałem nigdy żadnego filipsa, więc nie mogę się do nich odnosić. Ja tylko nie bardzo lubię Sandiski...

 

J3 jest dotykowy, lecz ma fizyczne przyciski (play/pause, rewind, forward i volume - góra/dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Nie bijcie mnie! Nie miałem nigdy żadnego filipsa, więc nie mogę się do nich odnosić. Ja tylko nie bardzo lubię Sandiski...

 

J3 jest dotykowy, lecz ma fizyczne przyciski (play/pause, rewind, forward i volume - góra/dół).

 

Czil, nikt Cię nie bije (przynajmniej na razie :P) chodziło mi że była, w sensie @chomik223 to kobieta - o czym świadczy chociażby podpis :).

 

Co do tematu to naturalnie każdy prawo do własnego zdania. Ja tylko mogę polecić Clip+ bo miałem, ceniłem sobie oraz pasuje pod wszystkie założenia autorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka używała Clip+ i była bardzo zadowolona, bo też nie lubi zbędnych wodotrysków, niestety zgubiła.

Namówiłem ją na Clip Sport, początkowo nie chciała, bo była przyzwyczajona do "surowego" menu, ale :

 

Sport jest lepiej wykonana, ładniej wygląda ;-), no i z tego co córka mi mówiła, bateria rzeczywiście trzyma dłużej niż w Clip+.

Poza tym dla kobitek ważne są detale, a Sport ma kilka różnych kolorystycznych wykończeń na brzegach.Do tego można dobrać słuchawki pod kolor :-)

 

O, płci piękna, bierz Clip Sport, będziesz zadowolona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczona takim odzewem. : D Niebawem zorientuję się w Waszych polecankach.

Póki co mam pytanie: czemu Rockbox? Jestem programistką i muszę przyznać, że póki co pomysł zastępowania firmware na odtwarzaczach czymś bardziej cywilizowanym wydaje mi się niezwykle pociągający (soft Philipsowy balansował na granicy mojej wytrzymałości), pytanie czy według Was aż tak warto i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje znacznie więcej formatów, ma bardzo duże możliwości ingerencji w dźwięk (bogaty korektor, płynne zmiany utworów itp.), można zmieniać wygląd, ma przydatne opcje typu usypiacz, a i ma jeszcze trochę innych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie na RB możesz zrobić wszystko, ogranicza Cię tylko sprzęt :). Od właśnie podstawowych funkcji jak odtwarzanie prawie wszystkich formatów przez zaawansowane ustawienia dźwięku, korektory aż do setek motywów wizualnych, gierek, notatników, balansów kanałów itp itd.

Jeżeli masz taki kaprys możesz napisać własny kodek dźwięku i sobie wrzucić na przykład.

W sumie masz dual-boot więc jak coś zawsze możesz korzystać ze standardowego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem jak się np. na iPoda przesiądziesz, tam też wgrasz RB i działasz an tym samym interfejsie :)

Przede wszystkim bardzo rozbudowany equalizer i decyja dźwięku + zarządzanie playlistami. W clipach dodatkowo znacznie przyspiesza odświeżanie budowania bazy danych i bateria dłużej żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałam Wasze polecanki i rozdarta jestem między Sansą Clip Plus a Zip (na Cowona polować nie będę ani na FiiO X1 czekać, aż tak mi nie zależy na wydawaniu więcej niż muszę ; P). Póki co Plus kusi wyświetlaczem OLED, a Zip odczepialnym klipsem (tak na oko tragiczne te klipsy są), ale to właściwie drobiazgi. Nie ma chyba między nimi jakichś poważniejszych różnic użytkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do aukcji z której sam zamawiałem, właśnie po stracie clip+, trochę się obawiałem, że będzie to OEM a tu proszę, przyszedł w pudełku co prawda był wcześniej wyciągany ale raczej w tym celu jaki jest tam opisany. Wiec jak byś się zdecydowała to proszę http://allegro.pl/sandisk-sansa-clip-zip-4gb-odtwarzacz-mp3-microsd-i4534516227.html

 

Edit: a z plusów, to z racji większego wyświetlacza lepsza czytelność, podobno mniej łamliwy klips (w clipie odpada sam :D )

Edytowane przez Mulan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności