Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki pod laptop do domu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o podpowiedź upatrzyłem sobie słuchawki akg 550 . Dzisiaj słuchałem ich w MM .

Odsłuch odbył się z telefonu. Jakość mi bardzo pasowała pytanie czy zastosowanie wzmacniacza poprawi jakość .

Muzyka odtwarzana ma być w większości z laptopa ( HP g6 , nowy w miarę sprzęt jednak karta muzyczna zintegrowana nie mogę doszukać nawet jaka ).

Nie chciałbym żadnego dodatkowego urządzenia ale jeżeli musiałoby być to jakie czy ma to być karta dźwiękowa na usb czy jeszcze coś innego.

 

Może lepiej kupić tańsze słuchawki + wzmacniacz słuchawkowy zamiast samych słuchawek i podpinania ich pod laptop . Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku ale budżet też jest ograniczony. Te akg widziałem na aukcji używane z gwarancją w fajnej cenie ok 500 zł.

 

Te w sklepie mogły być też nie "wygrzane" Wiele się mówi o tym , mimo wszystko grały dobrze . Pytanie na ile lepiej od obecnych Koss ur 20 które warte są 70 zł i również złego słowa na ich temat nie powiem ( wymieniam bo chce mieć lepsze , lepiej grające ).

 

 

 

odsłuch głównie z laptopa muzyka rockowa.

Jest też możliwość puszeczenia sygnału poprzez taki oto zabytkowy wzmacniacz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eltra_ATS_361 na pewno grało by to głośniej jednak obawiam się że nie lepiej wzmacniacz podpięty kablem mini jack z laptopa.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 to słuchawki które można bez problemu napędzić odtwarzaczem czy dobrym telefonem. Większe korzyści przyniesie zastosowanie DAC'a albo jakiejś innej dobrej karty dźwiękowej po USB.

Odnośnie starego wzmacniacza., to może bić na głowę jakością dźwięku to co oferują dzisiejsze wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten wzmacniacz mogą zagrać lepiej niż przez sam laptop ? To dodatkowe urządzenie przez które ten dźwięk musi przejść . Wydawało mi się że polepszyć dźwięk można poprzez taką kartę usb czyli omijając integrę laptopa . Może się mylę a stary wzmacniacz zyska jakąś dodatkową funkcję .

 

Z ciekawości podłączyłem stare słuchawki i jest podobnie ciężko powiedzieć że lepiej może trochę lepsze basy.

 

W recenzji również pada wzmianka że grają dobrze na zwykłych odtwarzaczach ale na dodatkowym urządzeniu grają lepiej . Pada model karty zewnętrznej za 1000 zł co przkeracza budżet. ;-)

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/akg-k-550-flagowe-sluchawki-o-zamknietej-budowie-i-otwartym-dzwieku.html

 

Może jeszcze ktoś coś dopowie ciekawego w sprawie moich rozterek słuchawkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię najpierw kupie słuchawki . Sprzęt który podajesz zapewne jest świetnej klasy ale cena raczej nie dla mnie . Pytanie czy można kupić coś za 200-300 zł co faktycznie poprawi jakość dźwięku dla przykładu coś takiego. http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-dac-audiotrak-prodigy-maya-u5-usb-i4532429003.html

 

Mówię o zauważalnej poprawie , bo jeżeli to ma być coś czego nie będę w stanie wychwycić to chyba nie ma sensu a ja cały czas zaznaczam że ze smartfona grały dobrze/ świetnie.


Kupione

http://allegro.pl/show_item.php?item=4545735313

podzielę się spostrzeżeniami jak przyjdzie paczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię najpierw kupie słuchawki . Sprzęt który podajesz zapewne jest świetnej klasy ale cena raczej nie dla mnie . Pytanie czy można kupić coś za 200-300 zł co faktycznie poprawi jakość dźwięku dla przykładu coś takiego. http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-dac-audiotrak-prodigy-maya-u5-usb-i4532429003.html

 

Mówię o zauważalnej poprawie , bo jeżeli to ma być coś czego nie będę w stanie wychwycić to chyba nie ma sensu a ja cały czas zaznaczam że ze smartfona grały dobrze/ świetnie.

Kupione

http://allegro.pl/show_item.php?item=4545735313

podzielę się spostrzeżeniami jak przyjdzie paczka

Maya u5 ma zdaje się tylko 48kHz przy 24 bit, Audiotrak Prodigy Cube 24/96 - jest niewiele droższa, 100 zet ? a masz możliwość posłuchania gęstych plików.Rozsmakujesz się, poczujesz różnicę to zmienisz potem na coś lepszego.Potem zaś to już pozostanie Ci "gonienie króliczka" :-)

 

Ja właśnie do Cube podpinam AKG 550 i jest fajnie, ale ... przestaje mi wystarczać.Mając świadomość , że jak ją sprzedam to zacznie się pogoń za owym słynnym króliczkiem, robię co tylko mogę żeby jej nie sprzedawać ;-)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł już wygląda rozsądniej , niż początkowe 800 za pierwszą kartę.

Króliczek może być schwytany przez domowego księgowego ;-)

A odtwarzanie z plików FLac będzie miało również znaczenie odnośnie jakości ?

. Poprzednie słuchawki nie grały lepiej na bezstratnym formacie więc tego zaniechałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko - mp3 to z definicji format stratny, mniejszy plik kosztem jakości.

Flac - jak to najprościej powiedzieć ... Jest plikiem bezstratnym, porównałbym to do pakowania czegoś do rar - nic nie tracisz, a masz mniejsze objętościowo pliki.

 

Natomiast nie za bardzo wierzę, że ludzie w ślepych testach odróżniają mp3 320 od Flac ;-)

No, ale lepiej mieć muzę w formacie bezstratnym niż stratnym, to poprawia bardzo samopoczucie.Przynajmniej u mnie tak jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ci dwa tematy mówiące o tym samym ?

WItam . Chciałbym kupić słuchawki. Obecne to kilkuletnie Koss UR20 . Przez kilka lat sprawowały się dobrze.
Obecnie chciałbym jednak coś lepszego.

Budżet jest ruchomy, na razie padł pomysł .

Dźwięk będzie w 90% odtwarzany z laptopa ( sprzęt nowy ale karta muzyczna zintegrowana ).
Pytanie co będzie grać maksymalnie dobrze na zintegrowanej karcie.

Model który wstępnie upatrzyłem to AKG 550 znalazłem używane z gwarancją za ok 500 zł
(w wyszukanej recenzji w internecie pada informacja że słuchawki nie mają wielkich wymagań co do wzmacniacza ale warto z takiego urzadzenia korzystać. ) .


Czy połączenie tego z integrą da lepsze efekty niż słuchawki gorszej jakości za 300 zł+ karta pod usb za 200 zł .


Dodatkowego urządzenia chciałbym uniknąć(wzmiacniacz słuchawkowy) kolejny niepotrzebny grat na stole. Niewygodne korzystanie plątające się kable.
Myślę że ok 500-600 zł to granica jaką mam do wydania na całość .
Czy taki wzmaczniacz w moim przypadku to jedyne rozwiązanie jeżeli tak to napewno taki bym dokupił ptanie jakie urządzenie będzie odpowiednie czy można kupić coś za 100-150 zł co da jakiś znaczny efekt na plus .
Jest też możliwość przepuszczenia dźwięku przez wzmacniacz http://pl.wikipedia.org/wiki/Eltra_ATS_361
Obecne słuchawki podpięte pod niego grają tak samo jak z laptopa.

Nie zależy mi by mieć po prostu drogie słuchawki na stole jeżeli one nie będą grały na swoim odpowiednim poziomie . Proszę o jakąś sugestię.

Muzyka do osłuchu to głównie rock. Wygląd słuchawek to też znaczenie 2 rzędne .
Na pewno nie jestem żadnym audiofilem ale z słuchawek korzystam dużo zimą po 3-4 godziny dziennie. Muzyka odtwarzana to w większości mp3 . Obecny sprzęt nie wymagał ściągania plików we FLAC. ale to zawsze można zacząć zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności