Skocz do zawartości

Modowanie X-Fi Elite - czy to ma sens?


sn4ke

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w stacjonarnym swego rodzaju hybrydę - dźwiękówkę X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro (czyli to samo co X-Fi Music, ale pozłacane wyjścia, X-RAM i podświetlany napis) i do tego podpięty zewnętrzny panel od X-Fi Elite Pro. Wiem, że nie jest to na obecny czas zestaw z wyższej półki pc audio, ale jedyny dający sensowny dźwięk i zewnętrzny panel przy niskiej cenie (ta hybryda kosztowała mnie swego czasu łącznie 250zł z wysyłkami). Zewnętrzny panel to dla mnie konieczność, więc inna dźwiękówka nie wchodzi w grę.

 

Teraz tak - do dźwiękówki mam podpięte tylko głośniki, których rzadko używam, a słuchawki mam podłączone do panelu przez dużego jacka. Panel jest podłączony do karty przewodem przypominającym kabel równoległy, karta jest zasilana wtykiem 5V jak do stacji dyskietek.

 

Z tego co wiem, to panel ma swoje własne przetworniki i jest w pewien sposób niezależny od dźwiękówki (przynajmniej tak rozumiem charakterystykę znalezioną kiedyś w sieci, gdzie oryginalna karta od elite miała lepsze parametry, niż to co wychodzi z panelu). Jak rozumiem modyfikacja karty raczej nie pociągnie za sobą zmian w brzmieniu w panelu?

 

Dorwałem Mikroforum608 (jest w drodze do mnie), ale nie chciałbym być przykuty do kolejnego pudełka na biurku, a że panel robi dodatkowo jako podstawka pod monitor, to nie zabiera cennego miejsca. Co ewentualnie można wymienić / poprawić w karcie i panelu, żeby dźwięk słuchawek (podłączonych do panelu) brzmiał ciekawiej bez potrzeby używania dodatkowego wzmaka?

 

Do panelu podłączam HD380 i SL HD330, a jak mnie bolą uszy to wracam to moich tanich Sweex HM-510 (najwygodniejsze pady jakie kiedykolwiek miałem na uszach). Muza to przede wszystkim rock, elektronika, instrumentalne, radko jakieś starsze techno sprzed 15-20 lat.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej panelu. Próbowałem dedykowanego panelu do obudowy dołączanego do niższych X-FI, ale to nie spełnia moich potrzeb. Potrzebuję mieć duże wyjście słuchawkowe, dwa wejścia (mikrofon, gitara) i MIDI IN / OUT na klawisze. Przedwzmacniacz wbudowany w panel nie usmaży mi karty po podłączeniu gitarki elektroakustycznej.

 

Dlatego jak się da, to chciałbym coś poprawić, a jak nie, to jakoś będę musiał z tym żyć ;)

 

btw: widziałem temat na head-fi podlinkowany w temacie o modzie audigy, ale tam było o modowaniu samej karty, a mnie interesuje wpływ tego na panel i ewentualne zmiany w panelu. No i czy da się tam wstawić jakieś podstawki pod opampy, żeby nie lutować za każdym razem?

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i piszą, że gra warta świeczki, koszt zależny od zmian, ale mikolaj612 zablokowany, więc nawet nie ma się kogo zapytać.

 

Jak już tak przerzucamy się linkami, to czy spotkaliście się gdzieś z modyfikacją panelu? Jestem ciekawy ile tam można zmienić, żeby nie przepłacić i nie przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Mikołaj modował też panel, ale chyba skończyło się na kondensatorach.

Jego możesz znaleźć np. na forum PCLabu, ale nie wiem czy będzie miał czas i chęci na zabawę taką drobnicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności