Skocz do zawartości

Zagadka - co to jest za format pliku?


bigosinski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ściągnąłem ostatnio z internetu taki plik dźwiękowy
http://www.speedyshare.com/BNdR5/kygo

to jest plik bez rozszerzenia, więc nie wiadomo co to za format. Ale o dziwo, VLC player radzi sobie z jego odtwarzaniem(!). Z informacji o kodeku wynika, że jest to jakiś plik z rodziny AAC/MP4. Niestety nadal nie mogę odtworzyć pliku w foobarze (v1.3.2). Próbowałem zmieniać rozszerzenia na .mp4, .m4a, .aac, ale foobar nie nie "łyka". Macie jakiś pomysł jak to odpalić w foobarze?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem ten plik w HEX editorze i fragment jego nagłówka (00 00 00 18 66 74 79 70) pasuje do mp4 (choć nie mogę dopasować żadnego konkretnego kodeka do pełnego nagłówka). Nie odtworzysz tego w foobarze bo to jest plik video tylko że bez obrazu :).

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Panowie!
Skoro mówicie że to jest plik video bez obrazu, i prawdopodobnie MP4... spróbuję wieczorem sam wyekstrachować strumień AAC przy pomocy Mp4box. Jak mi się nie uda to zgłoszę się do Ciebie Hibi. Mam jeszcze pare takich pliczków, więc wolałbym samemu się nauczyć jak sobie z tym poradzić.

Dokładna nazwa tego utworu to: Kyla La Grange - Cut Your Teeth (Kygo Remix)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się utworzyć z tego pliku poprawny kontener odtwarzalny przy pomocy foobara. Wszystko za sprawą jednej komendy w Mp4Box:

mp4box kygo -single 1

Jak by ktoś był ciekaw skąd w ogóle się u mnie wziął taki plik - to jest strumień audio wzięty prostu z Youtuba. Link znalazłem przy pomocy Chrome Developer tools i zakładki "Network". Dzięki temu mam plik audio nieskażony rekompresją. Prawdopodobnie tą metodą da się również pobrać dowolny film z youtuba.

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

 

tak myślałem, to twoje to 128 kbps a jest HD 192 kbps

Pliku o jakości 192 nie mogłem pobrać prosto z filmu. Zmiana jakości video (720p/1080p) nie zmieniała jakości pobieranego audio. Zawsze otrzymywałem ten sam plik.
Za to zupełnie z innego miejsca udało mi się pobrać plik FLAC z tą piosenką (w pełni legalnie!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pliku o jakości 192 nie mogłem pobrać prosto z filmu. Zmiana jakości video (720p/1080p) nie zmieniała jakości pobieranego audio. Zawsze otrzymywałem ten sam plik.

zgadza się hd/fullhd mają 192 kbps, twój plik był 128

filmy popieram poleceniem youtube-dl [adres strony] potem jeden myk i wydzielam oryginalną ścieżkę audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byle dodatek do FF, Chrome jest opensource i za darmo.... :)

Poza tym jest Freemake Video Downloader, bez reklam, bez żadnych płatności. Co kto lubi :)

 

A co do formatu - jest to dość egzotyczny AAC ADTS, foobar tego nie odtwarza. Być może z wtyczką DTS ale szczerze wątpię ;) Format stosowany głównie przy filmach.

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności