Skocz do zawartości

Słuchawki + DAC/AMP [1000-1100zł]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na tym forum nowy, więc witam wszystkich ;)

 

Tak jak w temacie, szukam zestawu DAC/AMP + Słuchawki do około 1100 zł za całość. Jak dotąd muzyki słuchałem ze słuchawek po 100zł + integra Realteka w komputerze, więc zestaw mizerny. Uzbierałem trochę grosza i planuję kupić nowy sprzęt. Zależy mi na dźwięku, jakby to opisać, takim bardziej V, dynamicznym, głębokie, miękkie basy, które nie zalewają jednak środka i wokali oraz dosyć wyraźna, acz nie kłująca góra, chciałbym żeby dźwięk był żywy i energiczny, a nie zmulony, szeroka scena mile widziana. Jest to dla mnie trochę pieniędzy, więc chcę dokonać jak najlepszego wyboru. Przeglądając różne wątki moją uwagę przykuło parę modeli.

 

Jeżeli chodzi o słuchawki to były to chociażby AKG K550, Beyerdynamic dt 770/990 pro czy też Audio-Technica ATH-M50. Jeżeli chodzi o DAC/AMP to zanotowałem sobie Fiio E7, E10, E17, Audiotrak Prodigy Cube czy Audinst hud-mx1.

 

Naturalnie dokonam wszelkich starań, żeby przed zakupem przesłuchać wybrane modele, jednak chciałbym zawęzić krąg możliwości. Opinie w Internecie, szczególnie na temat DACów są skrajne, a ja sam nie wiem, czy dany model zgra się ze słuchawkami oraz czy starczy mu mocy, żeby je napędzić, szczególnie o tych Beyerach słyszałem, że są ciężkie do napędzenia. Z góry dziękuje za pomoc. Wiem, że podobnych tematów kilka by się znalazło, przeglądnąłem wiele z nich i na ich podstawie wybrałem te kilka modeli.

 

PS: Dodam na koniec, że sprzęt używany raczej nie wchodzi w grę, zwyczajnie mam takiego pecha do sprzętu audio, że wybitnie szybko mi się psuje, więc brak gwarancji mógłby okazać się sporym problemem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, jednak to już trochę zbyt dużo na mój budżet. To 1100 to już dosyć sztywna granica, a podany przez Ciebie zestaw to z tego co wygooglowałem koło 1500. Zależałoby mi na ciut tańszych propozycjach, szczególnie, jeżeli chodzi o źródło ;) Chyba, że te DACi które podałem średnio się do czegoś nadają, myślę jednak, że dla kogoś kto całe życie słuchał na integrze z epizodami kiedy korzystałem z dziury w wieży Technicsa, różnica i tak będzie co najnije odczuwalna.

Edit: Rozważę tą aukcje, bo wygląda co najmniej ciekawie, mimo to prosiłbym jeszcze o konkurencyjne propozycje :D

 

Edit2: Tak po prawdzie to raczej chciałbym pojechać gdzieś i sb na spokojnie przesłuchać zanim kupię, Kupować słuchawki w ciemno to kiepski pomysł, coś co jednemu będzie się podobać, drugiego nie zainteresuje.

Edytowane przez Damian95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawde ciezko o lepszy zestaw, niz w/w przeze mnie ;). Dogadaj sie z tym sprzedawca, niech Ci zejdzie z ceny, da wysylke free, czy cos ;). A Aune sprzedaje Audeos, pewnie tez da sie ugrac lepsza cene ;).

 

Edit.

Ewentualnie jeszcze polecam DT990pro 250ohm.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miala byc Vka z miekkim basem.... akg k551 tego chyba nie spelnia? :) scenicznie sa genialne, ale to raczej spokojne, rowne granie. nieco dla mnie nudne. i jak masz mala glowe moze byc problem z sealem i w ogole sie robi kaszana.

jesli do domu i moga byc otwarte to polecam dt990pro (tu po kupnie fajnie byloby wymienic kabel - duzo zyskuja). Jesli zamkniete to ath m50.

ze zrodel+amp to aune T1 albo smsl sd650 powinny sie sprawdzic dla obu powyzszych sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na tyle ze warto. Ja mialem starquad canare. Sluchalem na miedzi occ i bylo jescze lepiej. Generalnie zmiany ida w strone zlagodzenia i zaokraglenia gory, w ogole zlagodzenia calego przekazu. Jest mniej agresywny, bardziej dostojny. Wyciaga sie tez troche na srednicy, ktora stockowo jest dosc chuda.

Sommera nie znam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor ma do wydania 1000 zł. Najpierw wybierz słuchawki, potem zajmij się źródłem.

 

Jeżeli chodzi o słuchawki to sam znalazłeś dobre propozycje, a mianowicie M50 i DT990 będą pasowały pod Twoje upodobania, ja dorzucę jeszcze HP100. K550 nie będą basowe, są bardzo równe, jak ktoś wspominał wyżej.

 

Co do źródła to polecam zacząć od czegoś nieskomplikowanego jak E07k, a i tak będziesz bardzo zadowolony z przesiadki. Osłuchasz się, stwierdzisz że już dla Ciebie za mało, dokupisz sobie E09k, a to już bardzo dobre połączenie (e7 + e9).

 

Co najważniejsze, zmieścisz się z budżecie, nawet może zostanie coś na frytki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, mógłby mi jednak ktoś powiedzieć czym jest to combo u2/o2? Jeżeli chodzi o słuchawki to również najbardziej przymierzałem się z opinii i tego co zdążyłem przeczytać do tych beyerów dt 990, ale doczytałem się że w moim budżecie ich napędzenie to ciężki temat może być

Edytowane przez Damian95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, mógłby mi jednak ktoś powiedzieć czym jest to combo u2/o2? Jeżeli chodzi o słuchawki to również najbardziej przymierzałem się z opinii i tego co zdążyłem przeczytać do tych beyerów dt 990, ale doczytałem się że w moim budżecie ich napędzenie to ciężki temat może być

 

Może być trudno napędzić, gadają że dobrze im w parze z lampą.

 

u2 - HiFiMeDIY DAC UAE 23 - DAC, przetwornik dźwieku

o2 - Objective O2 - AMP - wzmacniacz.

 

Ja polecam HP100 + E07k miałem przez chwilę i było dobrze. M50 będzie jeszcze lepiej jak lubisz bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O2 + jakiś DAC typu UEA23, Stoner UD110v2 to około 500-550zł, więc jeszcze na słuchawki zostanie :)

 

U mnie taniej ;)

 

Czyli mówicie że takie combo da mi więcej radości niż Fiio, co? Zagra to uczciwie z dt 990? Z tego co przeglądałem forum, to raczej żeby wyciągnąć z nich maksimum to trzeba większej kasy, jednak wydaję mi się, że dobrze by było, gdybym kupił teraz porządne słuchawki i przeciętne źródło, które w przyszłości rozwinę, niż obydwie rzeczy średnie, a z tego co czytałem to te DTki naprawdę w swojej klasie i z ich charakterystyką są mocno polecane. Ten O2 to wzmacniacz, więc o ile się nie mylę prościej będzie mi później rozwinąć zestaw mając już osobny wzmacniacz. Podobne combo było też już wielokrotnie polecane, dlatego pytam :D A jak się sprawy mają z wadliwością, bo jest to sprzęt DIY?

 

BTW na odsłuch umówiłem się na przyszły tydzień w mp3store w Krakowie, jeżeli mi odpiszą że jest taka możliwość.

Edytowane przez Damian95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka :) Każdy lubi coś innego, jednemu wystarczą marketowe słuchawki z telefonu pędzone, inny wzgardzi Audeze. Ja sam się zastanawiam często czy warto. Największy przeskok jakościowy, o dziwo nie był to skok cenowy, miałem przy Takstarach Pro80. Czy obecny tor i słuchawki o łącznej wartości ponad 1000 PLN zagrały 4 krotnie lepiej niż Pro80 + Audigy 2 ZS łącznie za 250zł? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tutaj liczą się smaczki, detale, ******ły i nie rzadko zmiany jakości/dźwięku są nieproporcjonalnie do wzrostu ceny :)

 

P.S. Od czegoś trzeba zacząć, a z czasem potrafi się docenić naprawdę niewielkie zmiany.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z tym, że O2 jest dobrym sprzętem do porównywania potem co jak gra. Cena w audio nie gra (choć niektórzy twierdzą, że słyszą co gra drożej ;) ). Porównywałem go do Lyra za 2kzł i wcale jakoś słabo nie wypadł, a bym powiedział, że słyszałem więcej detali i lepszą głębie, a osobiście wolę jego bardziej neutralne brzmienie. Co nie znaczy, że Lyr jest słaby bo znajdą się dla niego ciekawe i przyjemne zastosowania. Ot wszystko subiektywne. Jeden woli brunetki, drugi blondynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności