Skocz do zawartości

Test 27 głośników Bluetooth


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nie, zrezygnowałem. Stwierdziłem, że jednak lepszym wyjściem będzie Taga HTA-700B i jakieś monitorki. Bardziej uniwersalne rozwiązanie do domu i mniej zaśmieca pokój. Tylko najpierw muszę przeczyścić biurko ze sprzętów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zrezygnowałem. Stwierdziłem, że jednak lepszym wyjściem będzie Taga HTA-700B i jakieś monitorki. Bardziej uniwersalne rozwiązanie do domu i mniej zaśmieca pokój. Tylko najpierw muszę przeczyścić biurko ze sprzętów ;)

No właśnie też mnie korci na Tage a w szczególności że jest w zestawie za 1500pln z monitorami Tagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakby kogoś interesowało, to w Lidlu mają być od poniedziałku głośnikczki BT Silvercrest za 60 zł. fajne, ciepłe granie, nieco dudnią na basie, ale za taki pieniądz nie ma co wybrzydzać. http://gazetka.lidl.pl/08b2cd24-d7ea-4bc6-b998-3a5e962335d0/#/10 fajny na zapoznanie się z takimi cudami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem JBL CHARGE, CHARGE II, CAMBRIDGE AUDIO MINX go v2 i teraz posiadam BOSE COLOR. Kilka słów mogę napisać chodź to nię będą tak profesjonalne słowa jak w porównaniu kolegi.

JBL CHARGE- zgodzę się, że brzmienie jest takie surowe, puste nic nadzwyczajnego. Aczkolwiek grał dość głośno i wyraźnie, minusem jest to, że przy wyższej głośności tracimy na niskich tonach, które i tak były mało wyraziste. Co do wykonania to wzorowe. Dużo przeszedł ze mną ten głośnik, wypady na działkę w góry itp itd. Na plus można zaliczyć długi czas działania baterii i wskaźnik naładowania akumulatora. Ogólnie w skali 1 do 10 Oceniłbym go na 6,5

JBL CHARGE 2 - na wstępie ostrzegam przed białą wersją !! Po 2 tygodniach leżakowania w szafce w pokrowcu, który sam sobie uszyłem bo niestety w nowszej wersji już go nie dają głośnik pożółkł !! Porażka totalna. Co do brzmienia, przepaść między pierwszą wersją. Na plus o wiele więcej basu czasem aż za dużo. Ogólnie dźwięk znacznie lepszy czystszy i bardziej detaliczny niż w pierwszej serii. Natomiast jakoś nie powalał. Melomani nie będą zachwyceni. Głośnik większy od poprzednika i grubszy. Dwie sprawy na minus, brak pokrowca w zestawie oraz brak maskownic na membrany bierne !! Gdzie tak jak w moim przypadku się stało można jes bardzo łatwo uszkodzić ! Co do baterii to rewelacja jak w poprzedniku, trzymała bardzo długo.

Moja ocena to 8

CAMBRIDGE AUDIO MINX go v2 - byłem bardzo napalony na ten głośnik, dużo pozytywnych recenzji i stało się zamówiłęm. Przyszła paczka rozpakowałem otworzyłem piwko, włączyłem i szczena w dół......... Ale nie z wrażenia ! Głośnik duży, ciężki, ładnie wykonany a gra jak ***** no i to na tyle. Co do samej barwy to byłem miło zaskoczony bardzo neutralna, wyrazista, przejżysta, bas dość miękki, punktowy ale nie zalewający całego pasma. Natomiast dla czego nie przypadł mi do gustu ? A no już wyjaśniam poziom głośności to jakaś kpina. Na maksymalnym poziomie grał o połowę ciszej niż JBL CHARGE !! Więc na co mi tak duży ciężki głośnik, który nie gra w miarę głośno ? Wiadomo ma to być mobilny sprzęt na plenerowe imprezki na których i tak nikt nie będzie siedział i wsłuchiwał się w każdy detal. Także bez sensu. Co do samej baterii wytrzymywała dość długo nieznacznie mniej niż JBLe. Kolejny minust to brak wskazania stanu baterii to również dyskwalifikuje dla mnie takowy sprzęt.

BOSE COLOR - Po przesłuchaniu wielu głośników podchodziłem do tego grajka sceptycznie. Gdzie słuchałem różnych modeli sony, jabry, jbl, bayan audio i tutaj pozwolę sobie napisać coś o BAYAN dla mnie za te pieniądze to jakaś kpina gra to na poziomie głośników za 200- 300zł to już lepiej gra JBL FLIP 2 i więcej nie chce mi się o tym pisać. Ale do celu, kilka razy przeszedłem obok BOSE COLIR i jakoś nie zwróciłem na niego uwagi, w końcu załamany chciałem kupić SOUDLINKa bo widziałem jak gra i bardzo mi przypadł do gustu. Już idę zapłacić za SOUDLINKA pan sprzedawca zaproponował mi posłuchac COLORa ja mu na to eeee to jakiś lipny wynalazek BOSE po czym Pan zaśmiał się w niebo głosy i namówił mnie na odsłuch. Zgodziłem się mówię co mi tam. Przesłuchałem kilka moich ulubionych utworów w pomieszczeniu do odsłuchów i zbierałem szczenę z podłogi !! Ten głośnik to rewelacja w tym przedziale cenowym !! Porównywałem go z soundlinkiem setki razy i mogę szczerze napisać z rekom na sercu, że nie warto dopłacać do soundlinka ! No wiadomo COLOR to troszkę gorsze wykonanie mniej bajerów ale za to COLOR nadrabia swoją lekkością grania, soczystą bardzo neutralna wyrazistą barwą, basu jest troszkę mniej niż w jego starszym barcie ale to dla mnie na plus. Color gra naprawdę świetnie BOSE znów pokazało, że można zrobić coś świetnie grającego za nie duże pieniądze. Śmiem twierdzić, że to tańsza alternatywa dla SOUNDLINKa ! Co do baterii, wytrzymują na prawdę długo, mamy wskaźnik naładowania w trzech kolorach, zielony - pomarańczowy - czerwony. Mamy tzn lektora w jeżyku polskim, który mówi nam o naładowaniu o sparowaniu urządzenia. Wykonanie w wersji czarnej bo takie tylko były bardzo dobre, głośnik cały gumowany, lekki, płaski i śmiem twierdzić, że dyskretny.

 

Moja ocena to 9,5

Na koniec mogę tylko napisać, że to był najlepszy wybór nie ma sensu dopłacać do soundmini no chyba, że ktoś sobie takż życzy i chce mieć troszkę więcej basu. Kwestia gustu. Co do poprzedników jedynym rywalem może być JBL CHARGE 2 tutaj są dwa światy bas, bas i jeszcze raz bas lub delikatny, subtelny bas ze świetną barwą dźwięku. Kto co lubi. Także w cenie do 600zł a nawet i do droższych braci COLOR w moim odczuciu wygrywa w przedbiegach !

Oczywiście miałem chrapkę na DENONA ENVAYA ale dla mnie to za duży i za ciężki głośnik do noszenia na co dzień w plecaku czy torbie z innymi gratami. Co do dźwięku bardzo fajny jak nie najlepszy ze wszystkich które słuchałem, jedynie na minus dla mnie ciut za dużo niskich tonów. Były takie przesycone zagłuszające resztę rejestrów.

Chyba zgodzicie się ze mną, że głośnik mobilny ma być nie za duży, nie za mały i nie za ciężki a przy tym jakoś grający ? :) I tym optymistycznym akcentem naskrobałem coś co może się komuś przydać. Chodź wiem, że nie jest to jakieś super profesjonalne ale myślę, że zrozumiałe.

 

Pozwolę sobie jeszcze coś dopisać. Jeśli ktoś szuka taniego a dobrze grającego głośnika to polecam zdecydowanie JBL FLIP 2 gra o niebo lepiej niż CHARGE 1 A jest tańszy, jedyny minus to krótszy czas działania baterii.

 

Ciekawą opcją jest jeszcze Creative Sound Blaster Roar. Poluję na niego co bym mógł gdzieś go przesłuchać.

Edytowane przez licha89
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o Charge 2, w sumie tego się mniej więcej spodziewałem.

 

Color jest spoko, chociaż mi do gustu ostatecznie nie przypadł. Testowałem go na zakupek.pl, jakoś cały czas oceniałem go przez pryzmat Soundlinka mini, niepoprawnie, bo inna konstrukcja. Jednak Mini rządzi ogólnie, więc pewnie za dużo wymagam od innych głośników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś może potwierdzić ew zdementować problem z zakłóceniami i artefaktami dźwiękowymi występujący w głośniku JBL Charge 2 na niskich poziomach głośności ?

Potwierdzam, że miałem problem w swoim egzemplarzu. Serwis JBL wgrał mi nowy soft i problem został rozwiązany. Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności