Skocz do zawartości

Test 27 głośników Bluetooth


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Nigdy nie słyszałem jak grają takie maleństwa, ale zdaję sobie sprawę, że nie jest to nic rewelacyjnego. ;)

Jakość dźwięku nie ma dla mnie (w tym przypadku) wielkiego znaczenia, ważny jest poziom głośności z uwagi na dosyć hałaśliwe otoczenie, w którym sprzęt będzie używany.

 

maciux, niestety Snab jest już chyba niedostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jukebox jest super fajny w tej cenie ale cichy, jak masz czas to wpadnij do mp3store posłuchać głośników divoom, w więksości mają bardzo dobry stosunek cena - jakość. Sam używam modelu outdoor i jestem zadowolony, party też jest fajny ale trochę muli, za to na dworze wypada znaczenie lepiej. Mały travel to półka jbl clip i jest znacznie głośniejszy od jukeboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Co powiecie na temat Jabra solemate mini vs HP Roar BT Blue Speaker(F6S97AA)???

Zastanawiam sie nad tymi dwoma glosnikami na urodziny gdyz znalazlem je w podobnej cenie ( do 200zl )

Bardzo mi zalezy na jakosci dźwięku, zeby dobrze sie sluchalo zarowno cicho wieczorem jak i na pelnej mocy. Muzyki slucham różnorodnej: wieczorami rej rocka a w dzien ten sprzet przydal by sie na ognisko do jakiegos dico czy techno gdzie sa tez wazne basy ;) dlatego jesli ktos ma porownanie co do tych dwoch glosnikow to bardzo prosze o pomoc ewentualnie moze byc inna firma w cenie 200zl do 250zl poszukuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Posiadam obecnie JBL Onbeat Venue LT ale ostatnio prawie z niego nie korzystam i chcę go zamienić na coś mniejszego i poręczniejszego z wbudowaną baterią.

Przeglądałem ofertę na rynku, porównałem kilka interesujących mnie modeli na TEJ porównywarce i jestem prawie zdecydowany na Denon Envaya Mini.

Dźwięk mi pasuje, wiem o słabszej baterii ale i tak będzie używany w domu. Ma mi pograć zamiast radia do śniadania, zastąpić kolumny do monitora 23" jak oglądam telewizję(JBL trochę za duży), będę też czasem podłączać Discmana przez wejście liniowe. Spodobało mi się to, że chyba? posiada niezłe stereo jak na takie maleństwo i gra dość czysto.

Jedyną alternatywą dla Denona jest UE Boom 2 bo ten mi fajnie i przestrzennie grał ale nie bardzo wiem czy można go używać poziomo (pod monitorem), kosztuje też 100 euro a Denona mam za 60-70Euro.

 

Sprawdzałem Ankery, Divoom outdor i party JBL Charge 2 i Flip 2,3 i generalnie mi nie odpowiadają bo wokale wydają sie ciemne/przytłumione - generalnie bazuję na odsłuchach z netu.

 

Może jeszcze ktoś zna jakieś ciekawe typy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@superbart Rive już oglądałem ale droga a reszta chyba nie ma stereo.

 

Zadałem pytanie z ciekawości bo może jeszcze coś się pojawiło na rynku ale czego nie brałem pod uwagę.

Żeby się nie męczyć dłużej zakupiłem używanego (zwroty) Denona z Amazonu; mam tylko 30 dni gwarancji ale mogę sobie go dokładnie przetestować i jak się nie spodoba odesłać za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

nie wiem gdzie opisać mój problem, bo forum głośników bt nie dość, że martwe, to jeszcze jest beznadziejnie podzielone przy małej popularności (brakuje forum ogólnego poza markowymi, nie wspominając o braku popularnych marek jak Sony, Xiaomi i inne...). Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe, że tutaj próbuję szukać pomocy :)

______________________________________________________________________________
Kiedyś kupiłem głośnik bezprzewodowy bt, Snab Jukebox. Oddałem go, bowiem przy zdalnym połączeniu było słychać mocniej lub słabiej dziwne brzęczenie oprócz właściwej muzyki.

Dziś dotarł do mnie nowy głośnik bt, Xiaomi Mi Bluetooth Speaker. Malutkie cudo, rewelacyjnie wykonane (jak wszystko od Xiaomi), taki trochę Apple, świetnie gra. Ale niestety... problem ten sam jak kiedyś z innym głośnikiem. Pojawia się czasami dziwne brzęczenie/bzyczenie, głośniej lub ciszej w zależności od utworu. Na różnych bitrate'ach sprawdzałem i nie ma to związku. Gdy podłączę poprzez kabel jack 3,5mm , dźwięk jest idealny bez zakłóceń.

Na początku myślałem, że to może wina telefonu (choć kilka lat temu poprzedni głośnik sprawdzałem na innych telefonach i było to samo), bo mój ma 7 lat i może Bluetooth niedomaga. Ale jak się okazuje, w moim telefonie jest już BT 3.0 i do tego z A2DP, czyli Advanced Audio Distribution Profile – profil określający procedury realizacji przesyłu dźwięku w wysokiej jakości. Więc nie może to być wina telefonu teoretycznie. Głośnika też nie, bo ma BT 4.0, ponadto to głośnik... a do tego problem był już kiedyś.

Próbując jeszcze inaczej określić te zakłócenia - brzęczenie/bzyczenie, coś jak piszcząca cewka np. w zasilaczu, monitorze, jedyna różnica, że nie piszczy tak równomiernie, a w zależności od mocy muzyki, czy jest wokal czy nie etc...

Jestem perfekcjonistą i bardzo drażnią mnie ten dziwne zakłócenia. Sprawdzę w weekend na jakimś nowym telefonie, ale pewnie będzie to samo.


Czy ktokolwiek spotkał się z takim problemem albo ma pomysł jak spróbować to rozwiązać?

PS. Próbowałem puścić też dla porównania dźwięk z laptopa i stacjonarnego, ale była już w ogóle tragedia totalna, zapewne przez to, że mam jakieś stare nadajniki BT 2.0, w tym jeden od myszki. 

EDIT: po różnych bojach udało się podłączyć do laptopa przez BT (działa tylko przez jakieś oprogramowanie nadajnika), stary nadajnik 2.0 - dźwięk idealny bez zakłóceń! A na telefonie cały czas są :/

Edytowane przez Vendeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Świetna robota ! Również rozglądałem się za takim głośnikiem na wyjazd. Do gustu najbardziej przypadł mi właśnie Bose Soundlink mini II. Jakbyś odniósł się do głośników BT Kruger&Matz na tle tych przetestowanych średnich ? Np. taki Executive w stosunku do Soundlink mini II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po 3 tygodniach użytkowania muszę powiedzieć, że Denon Envaya Mini spełnia moje oczekiwania w 100% - dokładnie o to mi chodziło:)

 

Dźwiek jest świetny jak na takie maleństwo, można słuchac muzyki/radia cicho i dźwięk jest dalej wyraźny i jestem b. zadowolony ze stereo. Faktycznie Denon jakoś rozwiązał sprawę stereo w tym maluchu, jest całkiem ciekawa namiastka przestrzeni i fajnie sprawuje się to w muzyce i przy oglądaniu filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Po 3 tygodniach użytkowania muszę powiedzieć, że Denon Envaya Mini spełnia moje oczekiwania w 100% - dokładnie o to mi chodziło
 
Dźwiek jest świetny jak na takie maleństwo, można słuchac muzyki/radia cicho i dźwięk jest dalej wyraźny i jestem b. zadowolony ze stereo. Faktycznie Denon jakoś rozwiązał sprawę stereo w tym maluchu, jest całkiem ciekawa namiastka przestrzeni i fajnie sprawuje się to w muzyce i przy oglądaniu filmów.
Jak bateria?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2017 o 08:40, Caution napisał:
Dnia 7.08.2017 o 19:14, Mcarto napisał:
Po 3 tygodniach użytkowania muszę powiedzieć, że Denon Envaya Mini spełnia moje oczekiwania w 100% - dokładnie o to mi chodziłoemoji4.png
 
Dźwiek jest świetny jak na takie maleństwo, można słuchac muzyki/radia cicho i dźwięk jest dalej wyraźny i jestem b. zadowolony ze stereo. Faktycznie Denon jakoś rozwiązał sprawę stereo w tym maluchu, jest całkiem ciekawa namiastka przestrzeni i fajnie sprawuje się to w muzyce i przy oglądaniu filmów.

Jak bateria?

Jeden długi film, dwa seriale, kilka śniadań przy radiu;) i dalej działał ale go podładowałem^_^. Wydaje mi się, że 6 godzin bez problemu wytrzyma, wprawdzie już po 2-3? godzinach pokazuje słabą baterię ale zawsze ciągnie dalej.

Nie robiłem poza pierwszym tygodniem jakiś dokładniejszych porównań, często go też podładuje ale  nie wydaje mi się aby ta bateria była jakaś beznadziejna a podładować go mogę czymkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Caution napisał:

W moim przypadku bateria jest beznadziejna.

Ten Denon jest na rynku chyba 5 lat to może poprawili baterię? ja kupowałem ze świadomością tego, że bateria może być taka sobie ale działa poprawnie. U konkurencji te głośniki często chodzą dłużej ale ja kupowałem do zastosowań domowych i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mcarto i @Caution - przybliżcie sobie Kenwooda BT77 oraz Dostyle SD806. Jest to swego rodzaju rozwinięcie Envayi Mini, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Bateria chyba nieco lepiej trzyma.

A, bym zapomniał - obecnie po 60 dolców na JoyBuyu. Istny cud w tej części rynku ponoć.

 

EDIT.
Szczegółowa recenzja:
https://www.youtube.com/watch?v=oa5NgXG5PNs

 

Edytowane przez FireBird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niebo, a ziemia. Envaye Mini wstyd nawet z nim  zestawić, a kosztuje ułamek jego ceny:rolleyes: 

Dodatkowo za rogiem premiera nowej serii głośników przenośnych Denona. Wiadomo, że będzie drogo to na bank. Wątpię, żeby Denon po raz drugi odniósł taki sukces jak małą Envaya Mini. Konkurencja zrobiła się o wiele większa niż przed parę lat temu-_-

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Caution napisał:

Załóż słuchawki i sprawdź sam.

Denon wciąż plusuje za kompaktowość. 

Nie otworzył mi się link ale porównałem Denona z Kenwood bo pewnie o niego chodziło... Kenwood ma fajniejszy bas ogólnie wiecej mocy i energii ale nie podoba mi się efekt/pogłos sorround- przynajmniej tak go odbieram. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie testuję przenośny głośnik firmy Ferguson. Powiem Wam, że cena jest bardzo przyzwoita, a i jakość dźwięku jest naprawdę dobra. Doskonale sprawdza się przy słuchaniu piosenek w czasie podróży. Znacie jakieś inne głośniki w podobnej cenie?

 

https://sklep.ferguson.pl/pl/p/Przenosy-glosnik-Bluetooth-Ferguson-HearMe-100BT/141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, to mój pierwszy post i chciałbym zapytać o opinię nt poniższych przenośnych głośników. Rodzaj odtwarzanej muzyki to głównie pop, rock i disco. Dużo czytałem testów i wybrałem kilka, które wyglądały mi na dobre (w nawiasach najniższe aktualnie ceny). Wiem, że cenowo jest duża rozpiętość, ale chciałbym wybrać najlepszy głośnik za możliwie najmniejsze pieniądze.

  • Hama Soundcup-S (151 zł)
  • Nillkin X-Man X1 (160 zł)
  • Creative Muvo 2 (219 zł)
  • Hama Soundcup-L (237 zł)
  • Lamax Sounder SO-1 (269 zł)
  • Divoom Outdoor (280 zł)
  • Denon Envaya Mini (350 zł)

Z góry dziękuję za każdą opinię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności