Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zapach słuchawek.


CirCir

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz wiekszych problemów? Ile o tym można pisać? Co ty MJ jesteś śpisz w akwarium? Napisałem ci sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu, sprobowales?

Część z was zaklęta została w świecie w którym autor wątku pyta o to jak zastąpić czy usunąć zapach, a ja pytam o to czy słuchawaki po prostu tak mają, że je czuć ? I nie jest to żaden przytyk, ale chodzi nam o różne rzeczy.

Twój sposób sprawdzę tyle, że to odpowiedź na pytanie: jak zamienić zapach? A nie takie zadałem.

Edytowane przez CirCir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz bardzo dobry węch - i tyle.

Powinieneś więc unikać jakichkolwiek padów, ponieważ gąbka z pewnością chłonie zapachy.

Btw... może nie perfumuj słuchawek, ale np koszule ? (słuchawki nie przesiąknął, a nie będziesz czuć drugiego zapachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz bardzo dobry węch - i tyle.

Powinieneś więc unikać jakichkolwiek padów, ponieważ gąbka z pewnością chłonie zapachy.

Btw... może nie perfumuj słuchawek, ale np koszule ? (słuchawki nie przesiąknął, a nie będziesz czuć drugiego zapachu)

Nie chodzi o to by zastępować zapach.

Podobne pytania zdawała moja 6 letnia córka 2 lata temu. Tato dlaczego to tak pachnie? Bo jest nowe.

Nie wiem co chciałeś osiągnąć taką wypowiedzią. Niewątpliwie te słuchawki pachną tak gdyż są nowe, ale nie wszystkie nowe sprzęty posiadają swój zapach, a te które takowy mają albo tracą go z czasem albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem przez (ile masz lat) nie zrozumieć, że dane substancje/przedmioty mają swój zapach to naprawdę trzeba się postarać.

Nie wiem co próbujesz osiągnąć poprzez ciągnięcie tego tematu, ale zostało tutaj napisane kilka całkiem sensowych rozwiązań - poprzez pochłaniacze zapachów do domowych metod.

Czego więc jeszcze oczekujesz? - tylko jasno i konkretnie - jak inaczej możemy Ci pomóc?

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabicia zapachu sluchawek polecam : Thierry Mugler Alien Woman.

Jak nie zabije cie ten zapach to z pewnoscia polubisz zachach wlasny sluchawek :)

Tak, tylko z ciekawości. Coś jest nie tak z tym zapachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem... ja też czułem takie specyficzne zapachy niektórych rzeczy, zwłaszcza nowych. Najlepsza była kierownica Logitech G27 - kierownica obita skórą - to było coś. Ale to był piękny zapach, czesto lądowałem z nosem na kierownicy żeby tylko się go nawdychać. Jakie było me zasmucenie, gdy okazało się, że ten zapach przemija z czasem, i teraz już wogóle nie pachnie :(

Co do padów - mają tendencję do łapania przykrych zapachów. Ale ja tego nie czuję, gdy je założę na głowę. Nie zwracam na to uwagi. Musisz miec w takim razie bardzo dobry węch, skoro ci przeszkadza to wszystko.

Trochę podziw, trochę przekleństwo, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CirCir to chyba nie to forum. Spróbuj zapytać może tu http://neutralizatoryzapachu.pl/blog/ Chociaż nie uważam, żeby kupno specjalnego neutralizatora było konieczne. IMO najlepszym neutralizatorem jest czas i czyste powietrze, wszystko co wchodzi w kontakt z tlenem po jakimś czasie wietrzeje. M.in. w tym celu wykonuje się w różnych dziedzinach ozonowanie.

Swoją drogą dziwne trochę, kupować słuchawki za 300 zł, a nie pamiętać choćby marki, producenta nie mówiąc o modelu.

Zdradź chociaż jakie to słuchawki tak pachną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem... ja też czułem takie specyficzne zapachy niektórych rzeczy, zwłaszcza nowych. Najlepsza była kierownica Logitech G27 - kierownica obita skórą - to było coś. Ale to był piękny zapach, czesto lądowałem z nosem na kierownicy żeby tylko się go nawdychać. Jakie było me zasmucenie, gdy okazało się, że ten zapach przemija z czasem, i teraz już wogóle nie pachnie :(

 

Co do padów - mają tendencję do łapania przykrych zapachów. Ale ja tego nie czuję, gdy je założę na głowę. Nie zwracam na to uwagi. Musisz miec w takim razie bardzo dobry węch, skoro ci przeszkadza to wszystko.

Trochę podziw, trochę przekleństwo, co nie?

One akurat mają dość mocny, uderzający zapach jak uderzający jest zapach np. alkoholu albo świeżego tuszu.

 

Drażni cię porównanie do mojej córeczki? No to się zastanów i zadaj sobie pytanie co jest nie tak.

Nie drażni (rozumiem, że jeśli to sugerujesz to miałeś jakiś cel w usiłowaniu podrażnienia mnie co nie wiem czym jest spowodowane), zwłaszcza, że przykład jaki podałeś nijak miał się do zadanego pytania bo nie każda nowa rzecz wydziela zapach. Część klawiatur komputerowych wydziela zapach, który nie znika nawet po dłuższym czasie więc odpowiedź, że pachną bo sa nowe jest wprowadzeniem w błąd, bo zapach nie spowodował fakt, że sa nowe, a materiał użyty do ich wyrobu. Nie wiem, może pominąłeś moją wypowiedź gdzie sprecyowałem pytanie i stąd to nieporozumienie.

 

Jak wspomniałem przez (ile masz lat) nie zrozumieć, że dane substancje/przedmioty mają swój zapach to naprawdę trzeba się postarać.

Nie wiem co próbujesz osiągnąć poprzez ciągnięcie tego tematu, ale zostało tutaj napisane kilka całkiem sensowych rozwiązań - poprzez pochłaniacze zapachów do domowych metod.

Czego więc jeszcze oczekujesz? - tylko jasno i konkretnie - jak inaczej możemy Ci pomóc?

Spytałem o to czy to normalne , że słuchawki tak czuć. Nie o to jak ten zapach zmienić czy zneutralizować (a że pojawiły się takie porady to ok dzięki, ale nie jest to odpowiedź na pytanie). Kilka osób udzieliło odpowiedzi i dzięki, ale spodziewałem się, że skoro przewija się tu sporo osób mających słuchawki to udzielenie odpowiedzi typu: moje xx było/nie było czuć - nie będzie problemem. Z radami poszliscie o krok dalej skupiając sie na tym co zrobic z tym zapachem.

To tak jakbym założył temat: Czy wasze słuchawki dobrze oddają niskie tony? A wy byście mi doradzali jakich ustawień equalizera użyć by je polepszyć.

Edytowane przez CirCir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo na Aliena wydałem ładne kilkaset euro i może czegoś nie wiem. ;)

 

Podajac nazwe myslalem ze ktos podobny tekst moze napisac.

O ile pamietam a skads miala go moja malzonka...zapach potwornie dominujacy o nutach zapachowych jak tatuaz nie mozna ich zmyc.

Coz milo powiem nie moja bajka.

Ale jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje.

 

Mam nadzieje ze Ty go nie uzywasz - to damski zachach :) ?

 

edit: Moglem sie pomylic ale nie moge teraz zweryfikowac.Mogl to byc zapach : Thierry Mugler Angel Woman.

 

@ Cir Cir temat ma juz kilka stron moze pora podac nazwe owych tajemnych pachnacych skunksa ogonem sluchawek ?

Temat luzny i swobodny ale sluchajac przez lata tego typu sprzetu przyznam ze kiedys plastiki nie pachniaty.Teraz sporo rzeczy pachna "chinskim plastikiem".

Zwlaszcza tansze rzeczy.

Ale chocby patrzac na to ze w ubieglym roku kupilem kurtke typu polar z niemieckiego sklepu wysylkowego w cenie chyba 80 euro ...okazalo sie ze smierdzi wybitnie zapachem cos jak benzyny.Kurtka fajna producent chamerykanski a tu taka wtopa.Dwa tygodnie wisiala na balkonie i nic.Przestalem w niej chodzic bo wiekszosc pytala mnie co tak chemia czuc?

Rzeczywistosc jest taka ze obecnie naprawde duzo rzeczy smierdzi plastikiem i dzieki technologii chinskich wyrobnikow - pewne posmierdza tydzien/dwa ale sa takie co smierdza zawsze.

Na mojej kurtce pisze w jezyku obcym - produkowana tak aby nie szkodzic srodowisku.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum audio, nie chemików.

Nie czytasz tego co pisze najwyraźniej, nie wiem może walczysz o Puchar Post Dominatora.

 

@ Cir Cir temat ma juz kilka stron moze pora podac nazwe owych tajemnych pachnacych skunksa ogonem sluchawek ?

Temat luzny i swobodny ale sluchajac przez lata tego typu sprzetu przyznam ze kiedys plastiki nie pachniaty.Teraz sporo rzeczy pachna "chinskim plastikiem".

Zwlaszcza tansze rzeczy.

Ale chocby patrzac na to ze w ubieglym roku kupilem kurtke typu polar z niemieckiego sklepu wysylkowego w cenie chyba 80 euro ...okazalo sie ze smierdzi wybitnie zapachem cos jak benzyny.Kurtka fajna producent chamerykanski a tu taka wtopa.Dwa tygodnie wisiala na balkonie i nic.Przestalem w niej chodzic bo wiekszosc pytala mnie co tak chemia czuc?

Rzeczywistosc jest taka ze obecnie naprawde duzo rzeczy smierdzi plastikiem i dzieki technologii chinskich wyrobnikow - pewne posmierdza tydzien/dwa ale sa takie co smierdza zawsze.

Na mojej kurtce pisze w jezyku obcym - produkowana tak aby nie szkodzic srodowisku.

 

Weekend spędzam poza mieszkaniem w którym jestem na codzień, a tam są te słuchawki.

 

Edytowane przez CirCir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Weekend spędzam poza mieszkaniem w którym jestem na codzień, a tam są te słuchawki.

 

 

 

 

Kupiles sluchawki i nie pamietasz ich nazwy !?

Czasem model moze byc lekko skomplikowany ale producent tez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności