Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe słuchawki z bassem


dzikUSa

Pytanie

Czy ktoś może mi powiedzieć czy znajdę do ~200zł słuchawki dokanałowe, które mają bass porównywalny do AKG K518 DJ i będą nadawać się na siłownie itp.? Myślałem nad Sennheiser CX 680, ale z mojego doświadczenia wszystkie senki jakie miałem cechowały się płaską charakterystyką, a mi zależy na mocnym podbiciu dołu i samej góry.
Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Duzo basu jest w shure se215, ale sa nieco duze na silke ponadto kabel dosc sztywny, moze philipsy z serii o'neil , kabel tam jest z oplotem, brak efektu mikrofonowego, cena dosc tania tylko nie wiem jak z dostepnoscia obecnie

wiem, jezeli lubisz bas i spodobaly Ci sie akg 518 to bierz nuforce ne700x, na 100% bedziesz zadowolony ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze nowe wątpliwości.
Raz miałem K518 uszy się co prawda pociły mocno, ale myślisz, że to dobry pomysł znowu kupić nauszne - znów k518?
Jeżeli tak to warto rozważać K181 DJ do moich zastosowań, szkoda słuchawek?
Jak jest z kablem w ne700x? Nie będą wypadać z uszu podczas np. biegania?
I ostatnie, czy dokanałowe w jakikolwiek sposób mogą tłumić otoczenie? Bo w.... k518 kilka razy wpadłem pod samochód tak pięknie tłumiły (nie żałuję ani razu).

@Edit
Co do ne700x to mają trochę biedne pasmo przenoszenia, będzie się dało to odczuć?

Edytowane przez dzikUSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak pasowaly Ci k518 to nf700 beda rownie dobre, albo i lepsze xD < to spojrz na te twe pasma przenoszenia w k518 hehe >, co do kabla to nie wiem do konca ale jak wlozysz jakies pianki i uzyjesz klipsa do ubran to raczej takie polaczenie bedzie trwale do biegania

imo na k181 szkoda kasy, sa duza wieksze od k518, juz lepszym wyborem beda k618/619 jakby co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak pasowaly Ci k518 to nf700 beda rownie dobre, albo i lepsze xD < to spojrz na te twe pasma przenoszenia w k518 hehe >, co do kabla to nie wiem do konca ale jak wlozysz jakies pianki i uzyjesz klipsa do ubran to raczej takie polaczenie bedzie trwale do biegania

imo na k181 szkoda kasy, sa duza wieksze od k518, juz lepszym wyborem beda k618/619 jakby co

Nuforce ne700x - 20Hz - 20kHz
AKG K518 DJ - 16Hz - 24kHz

Więc dlaczego sugerujesz, że powinny być lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Nuforce ne700x - 20Hz - 20kHz

AKG K518 DJ - 16Hz - 24kHz

Więc dlaczego sugerujesz, że powinny być lepsze?

Od kiedy pasmo przenoszenia z ulotki reklamowej ma znaczenie? Można kupić słuchawki za 2-3 zł, które mają jeszcze szerszą rozpiskę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak to od kiedy ma znaczenie :angry: . Jeżeli głośnik nie weźmie mi jeszcze słyszalnych częstotliwości to mogę przejść na mp3 128kbps! Studyjne słuchawki też byłyby 20-20 gdyby się to nie liczyło. Gdyby pasmo było jeszcze węższe to przecież nie możliwe by było uzyskanie efektu świdrujących wysokich tonów. Inną sprawą jest charakterystyka głośnika czyli tendencja do wzmacniania poszczególnych zakresów częstotliwości, o którą tutaj pytam.
Dla sprecyzowania nie zależy mi tylko na bassie, ale i na wysokiej górze, ale i przejrzystości przy tym. Jednym słowem szukam dokanałowych K518 bo w nich się zakochałem.
BTW. W sumie to nawet w dalszym ciągu je rozważam.

 

jak zalezy ci tylko na basie to fa eterna/brainwavz alpha/lub te nuforce

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o fischer audio eterna? Pasmo ładne, wyglądają na idealne do biegania, a jak to jest w rzeczywistości?
@Edit
A miał ktoś Sennheiser CX 680? Bassem nie powala?
@2.
W eterna góra jest podobna jak w k518-stkach? Też kłuje w uszy?

Edytowane przez dzikUSa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

jak zalezy ci tylko na basie to fa eterna/brainwavz alpha/lub te nuforce

Czyli zaletą tych par wg. Ciebie jest tylko bas? Nie no błagam...

 

Oczywiście ,że nie autor poszukuje słuchawek w których nie będzie go brakowało, nie napisałem ze ich jedyną zaletą jest tylko bas przeczytaj cały temat. Napisałem ,że w tych parach napewno jest go dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak to od kiedy ma znaczenie :angry: . Jeżeli głośnik nie weźmie mi jeszcze słyszalnych częstotliwości to mogę przejść na mp3 128kbps!

 

I na takie frajerstwo liczą spece od marketingu :)

 

Przykład praktyzny:

Zakres częstotliwości z pudełka: 5 Hz - 17 000 kHz

 

Taki nieświadomy ludek przeczyta i widzi, że bas jest potężny, ale brakuje góry. Wkłada słuchawki i szok - sporo góry i mało basu, bo to Phonaki Audeo.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Duzo basu jest w shure se215, ale sa nieco duze na silke ponadto kabel dosc sztywny, moze philipsy z serii o'neil , kabel tam jest z oplotem, brak efektu mikrofonowego, cena dosc tania tylko nie wiem jak z dostepnoscia obecnie

wiem, jezeli lubisz bas i spodobaly Ci sie akg 518 to bierz nuforce ne700x, na 100% bedziesz zadowolony ;D

 

Używam ich na siłowni i do biegania i według mnie są po prostu do tego idealne. Gruby i ciężki kabel nie przeszkadza, trudniej go zepsuć jak się o coś zahaczy, słuchawki siedzą pewnie w uszach. Dźwiękowo też są bdb, bassu na pewno w nich nie zabraknie :). Nuforce się za to łatwo rozpadają niestety - miałem i chciałem kupić nowszy model, ale właśnie przez ich nie najlepszą wytrzymałość wybrałem se215 i nie żałuję. Do spania też są wygodne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

jak zalezy ci tylko na basie to fa eterna/brainwavz alpha/lub te nuforce

Czyli zaletą tych par wg. Ciebie jest tylko bas? Nie no błagam...

 

Oczywiście ,że nie autor poszukuje słuchawek w których nie będzie go brakowało, nie napisałem ze ich jedyną zaletą jest tylko bas przeczytaj cały temat. Napisałem ,że w tych parach napewno jest go dużo.

 

Czytałem cały temat. Sugerowałem się słowami "jak zalezy ci tylko na basie". W takim razie sorry, źle zrozumiałem intencje.

 

SE215 to były dla mnie najwygodniejsze doki jakie miałem, przy bieganiu czy ćwiczeniach puszczałem sobie kabelek po plecach, dzięki czemu nie było z nim żadnych problemów. Co do twardości kabelka, to dla mnie był właśnie miękki i przyjemny, z tym, że twardniał niemiłosiernie na mrozie, jak patyk wyglądał. Ale ja miałem wersję czarną, a coś mi się obiło o uszy, że przezroczysty ma nieco inne właściwości.

 

FA Eterna używałem tylko na piankach (załączone tipsy oprócz biflane to jakiś shit kompletny) i bez prowadnic (dla mnie były za grube i przez to niewygodne) i też było bardzo ok. Co do tej góry to wręcz przeciwnie. Nie ma jej jakoś bardzo dużo, choć na pewno więcej niż w przypadku se215.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak to od kiedy ma znaczenie :angry: . Jeżeli głośnik nie weźmie mi jeszcze słyszalnych częstotliwości to mogę przejść na mp3 128kbps! Studyjne słuchawki też byłyby 20-20 gdyby się to nie liczyło. Gdyby pasmo było jeszcze węższe to przecież nie możliwe by było uzyskanie efektu świdrujących wysokich tonów. Inną sprawą jest charakterystyka głośnika czyli tendencja do wzmacniania poszczególnych zakresów częstotliwości, o którą tutaj pytam.

Dla sprecyzowania nie zależy mi tylko na bassie, ale i na wysokiej górze, ale i przejrzystości przy tym. Jednym słowem szukam dokanałowych K518 bo w nich się zakochałem.

BTW. W sumie to nawet w dalszym ciągu je rozważam.

 

 

Boże, jakie bzdury! Co Ci da pasmo przenoszenia jak nie wiesz przy jakiej sile sygnału było mierzone i jakie występują w nim spadki? Producenci nie chwalą się tym ile dB ma sygnał na krańcach pasma (i się im nie dziwię, bo jest pewnie niesłyszalny, ale skoro jest to bezczelnie wpisują go w zakres pracy).

Zobacz na sprzęty studyjne właśnie. Tam masz napisane np. tak "Pasmo przenoszenia: 50 Hz-20 kHz (+/-3 dB)" (żeby było śmieszniej są to dane z monitorów studyjnych FOstex PM-2 MK II). Końcówka ma tu KLUCZOWE ZNACZENIE. Oznacza ona, że w całym podanym spektrum różnica w sile sygnału wynosi maksymalnie 3 dB. Producenci komercyjni tego nie podają, bo ich budżetówki posiadające pasmo 20Hz-20kHz mają spadki rzędu 8-10 dB i więcej, co odbija się na tym, że efektywnie przetwornik pracuje w dużo mniejszym zakresie. Ale to by źle wyglądało na ulotce reklamowej, nieprawdaż?

 

Przestań więc interesować się pasmem przenoszenia, bo mówi ono tyle co obietnice wyborcze w kampaniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności