Skocz do zawartości

Sennheiser HD800


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Są osoby które muszą dojrzeć aby docenić wartość HD800 - dla mnie to jedne z tych słuchawek których wartość nie spada nawet po 20 latach. Nie chodzi o kasę ale wartości muzyczne/brzmienie.

To jedna liga mimo różnicy cen z DT990 600 ohm, K701 - brzmieniowo HD800 wyprzedzają konkurencję pod względem wykonania też w sumie chyba pod każdym względem :).

przecież one kosztują 5000pln, jak ta sama liga z wyżej wymienionymi ?? grają trochę lepiej od K701? czy może inaczej ?

 

w swoim przedziale cenowym pewnie szału nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się, bezpośrednią konkurencją dla k701 i 990/880 były i są dalej hd650, hd800 to jest półka wyżej, zarówno pod względem ceny, jak i jakości.

Żadne słuchawki z przez Ciebie wymienionych, czy to k701, czy to 880/990 czy to przytoczone przeze mnie hd650 nigdy nie były i nigdy nie będą bezpośrednią konkurencją dla hd800.
Miałem 880, słuchałem zarówno k701 jak i 990 oraz hd650, żadne nie zbliżają się nawet poziomem do hd800, niestety.

 

@hibi moim zdaniem robią, ale to nie słuchawki dla każdego, one nie dają Ci ultra funu jak audeze czy he-500, one są bardzo niewybaczające i szlachetne, dobre realizacje na dobrym torze brzmią fenomenalnie.

Edytowane przez rev92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były kiedyś najwyższe modele tych producentów. W tym sensie to dla mnie ta sama liga. Zresztą był czas ze nowe HD800 można było kupić za niewiele ponad 2k zł w tym czasie pozostałe wymienione kosztowały od 1400 do 1700 zł. Tak w każdym razie to pamiętam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był za tym, żeby te recenzje znalazły się w tym jednym i tym samym wątku, bo będziemy komentować ten sam produkt w dwóch miejscach jednocześnie. Najlepiej niech Miłosz wyedytuje pierwszy swój post i doda tam drugi link na Audioivoodoo.

 

Na positive feedback robili test poprawności barwy dźwięku, że nagrali głos oraz instrumenty i słuchali na słuchawkach. Od HD800 lepsze były w tym tylko Grado PS1000 (patrz ich recenzja tamże). Ja uważam, że średnica HD800 z fabrycznym kablem jest lekko matowa, stąd sporo osób wymienia ten kabel na czysto miedziany. Co do jakości - robi wrażenie materiałami i wyglądem, ale zdarzały się ucieczki oplotu spod koszulki przy nausznikach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one są bardzo niewybaczające i szlachetne, dobre realizacje na dobrym torze brzmią fenomenalnie.

 

znaczy co, sybilują na górze? z basem nie wyrabiają?

jakie słuchawki nie pokażą błędów realizacji? każde równo grające słuchawki to robią!

dobre realizacje same z siebie czarują bez względu na słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tylko o zakres od basu do góry, hd800 świetnie oddają naturalność barwy, tonację i klimat, do tego mają bardzo subtelny detal i dużo plastyczności w kreowaniu przestrzeni.

Fakt, w słabej realizacji potrafią na górze zakłuć, bas wyrabia ZAWSZE.

Analityczność to nie tylko równy wykres, to też w dużej mierze umiejętność wyciągnięcia drobnych smaczków na wierzch, a hd800 robią to z wyjątkową dostojnością, nie rzucając nam tych szczegółów na twarz, tylko delikatnie zawieszając je w przestrzeni.

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy zostały połączone.


No to wtedy był deal życia na hd800, bo to jest dużo wyższa półka od k701 czy 990, bez cienia wątpliwości.

Moim zdaniem K701 to ta sama półka jakościowa, jeśli chodzi o dźwięk. Natomiast siada wykonanie, prezentacja słuchawek. Ogólna jakość produktu.


 

nie rzucając nam tych szczegółów na twarz, tylko delikatnie zawieszając je w przestrzeni.

 

to samo odbieram słuchając Grado :)

 

Bo sposób prezentacji Grado i HD800 nie jest wcale taki odległy. Jak po Grado zkładam HD800 to po prostu mam wrażenie, żeby mi ktoś ściągnął ciemne okulary z nosa. Niby wszystko widziałem i rejestrowałem, ale później dzieje się to z większą lekkością i w szerszym zakresie bodźców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sposób prezentacji Grado i HD800 nie jest wcale taki odległy. Jak po Grado zkładam HD800 to po prostu mam wrażenie, żeby mi ktoś ściągnął ciemne okulary z nosa. Niby wszystko widziałem i rejestrowałem, ale później dzieje się to z większą lekkością i w szerszym zakresie bodźców.

 

 

Rozumiem, że chodzi o SR325i? Z PS1000 jest sytuacja odwrotna - więcej swobody i rozmachu na Grado. Na HD800 prezentacja ulega ostudzeniu. Tyle że PS1000 mają inne wady, których nie ma w HD800 - nie do końca dobre zejście basu, szybkie wchodzenie w przester na "normalnych" głośnościach, awaryjność, odpadanie elementów konstrukcyjnych...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo sposób prezentacji Grado i HD800 nie jest wcale taki odległy. Jak po Grado zkładam HD800 to po prostu mam wrażenie, żeby mi ktoś ściągnął ciemne okulary z nosa. Niby wszystko widziałem i rejestrowałem, ale później dzieje się to z większą lekkością i w szerszym zakresie bodźców.

 

 

 

Rozumiem, że chodzi o SR325i? Z PS1000 jest sytuacja odwrotna - więcej swobody i rozmachu na Grado. Na HD800 prezentacja ulega ostudzeniu. Tyle że PS1000 mają inne wady, których nie ma w HD800 - nie do końca dobre zejście basu, szybkie wchodzenie w przester na "normalnych" głośnościach, awaryjność, odpadanie elementów konstrukcyjnych...

Dokladnie tak.

 

Naklepane z BB Z10

Herbata zielona w hermetycznym pudełku pomogła. Teraz wali herbatą, co zważywszy na charakter owego "walenia" bardzo mi pasi. Lubię zieloną herbatę, w przeciwieństwie do cologne marki Brutal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem K701 to ta sama półka jakościowa, jeśli chodzi o dźwięk. Natomiast siada wykonanie, prezentacja słuchawek. Ogólna jakość produktu.

 

no i wszystko jasne zważywszy ile kosztują AKG :D

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem K701 to ta sama półka jakościowa, jeśli chodzi o dźwięk. Natomiast siada wykonanie, prezentacja słuchawek. Ogólna jakość produktu.

 

no i wszystko jasne zważywszy ile kosztują AKG :D

 

Zrobiłem taką krzywdę K701, że jakością dźwięku nie odbiegają od HD800. Baaa @Jimmi Dragon, po posłuchaniu ich stwierdził, że cyt "bardzo fajne słuchawki". Więcej osób nie miało okazji posłuchać ich po modach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ceną w Polsce HD800 to było tak że jak się tylko pojawiły to chyba kosztowały w okolicach 3k, ale po kilku

miesiącach cena skoczyła do 4k, no a teraz to wiadomo. Pamiętam na początku jak się wygrzewały to aż uszy

bolały po kilku godzinach słuchania. Jedyne czego może w nich brakować to trochę basu, kabelek miedziany pomaga

jest lepiej, no i oczywiście odpowiedni wzmacniacz. Zgadzam się że K701 pięknie grają tylko gdyby miały chociaż

taki bas jak HD800, szczególnie ze wzmacniaczami lampowymi ładnie grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy był deal życia na hd800, bo to jest dużo wyższa półka od k701 czy 990, bez cienia wątpliwości.

Ale pamiętajmy, że to była pierwsza rewizja, która była wyraźnie słabsza według chyba większości osób co słuchały obu.

 

A na czym polegał mod w K701?

Nie wiem jak te Fatsowe modowane były, ale tutaj jest o modowaniu:

http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomnniałem...:P

Sam słuchałem starej rewizji i uwazam ze jest slabsza od nowej, ale te stare były tez modowane i recablowane, wiec na pewno porownanie nie jest miarodajne...

W kazdym razie, kiedys bym z checia porownal hd800 early vs hd800 late...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności