Skocz do zawartości

Phonak Audeo - Serwis


Miedz_Beztlenowa

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma serwis gwarancyjny do zakończenia produkcji? Firma (gwarant) ma obowiązek wypełnić postanowienia gwarancyjne (wynikające z ważnej gwarancji) bez względu na to czy dany model jest produkowany czy jego sprzedaż zakończyła się 100 lat temu :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedz_Beztlenowa-> Nie kupuj Phonaków!

To wprawdzie dźwiękowo naprawdę świetne słuchawki (miałem szczytowe Phonaki Audeo PFE 232), ale, pomimo, że zawsze(!!!) używałem je z należytą troską, to chyba jeden raz minimalnie mocniej pociągnąłem przewód i nagle wtyk od strony urządzenia (jack) zaczął mi przerywać (dziwna sprawa, bo przecież od takiego minimalnie mocniejszego pociągnięcia raczej powinny odpaść kabelki od strony słuchawek!).

Dwa sklepy w Polsce, które sprzedają te słuchawki (w tym jeden, w którym je kupowałem), pomimo, że sprawdzali u producenta (i odezwali się do mnie potem w tej sprawie), nie byli mi w stanie pomóc - ściągnąć na mój koszt głupiego (w końcu przecież wymienialnego!) całego przewodu.

Także... daj sobie spokój z Phonakami. Niezależnie jak świetne byłyby brzmieniowo...

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoja odosobniona opinia. Audeo mają bardzo dobry przewód. Mały efekt mikrofonowy, solidnie wykonany pomimo, że nie jest odpinany. Ludzie na forum mają te słuchawki grubo dłużej niż wynosi okres gwarancji i trzymają się świetnie. Sam je miałem ze 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie niestesty po lekko ponad roku (tzn. wczoraj) ukazała się rozcięta izolacja kabla zaraz przy słuchawce... znając życie nie uwzględnią tego na gwarancję. A izolacji nie da się załozyć bo kabel jest 2,5 raza cieńszy niż słuchawka.

Edytowane przez mjuzikfrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby to była moja wina. To jest zaraz przy słuchawce, więc nie miałem jak zahaczyć o coś aby to uszkodzić, tym bardziej, że to nie jest całkowicie przecięte tylko kawałek właśnie od tej strony co się wygina przy założonych na uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co trzeba zrobić z Phonakami by padł im kabel. Używam ich od prawie dwóch lat, często lądowały po kieszeniach, rzadko w etui, zwiedziły pół Polski ze mną, drugie pół na wypożyczeniach, a wyglądają wręcz jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem pfe 012, polecam bardzo solidne słuchawki.

 

Co do ogólnego obcowania, to nie ma reguły, możesz dbać, chuchać dmuchać a i tak coś padnie, a możesz zwijać do kieszeni z kluczami metodą "na chama" i sprzęt będzie służył.

 

Ja normalnie używam, staram się używać etui (ms200, wcześniej pfe012) ale nie przesadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damix-> Jak widać moja opinia nie jest odosobniona...

 

Hafis-> Nie lubię naprawiać rzeczy. Jak mi się coś zepsuje, to sprzedaję to tanio, informując naturalnie o tym fakcie osobę, która kupuje.

To za mało by pisać posty całkiem odrażające słuchawki, dyskredytujące je pod względem solidności.

 

Ogólna opinia o tych słuchawkach jest całkiem inna. Uchodzą za dobrze grające o solidnie wykonane co sam potwierdzam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damix-> Mjuzikfrik napisał o rozciętej izolacji, a Piotrus-g napisał, że kable w 232 padają dość często. Dziwi mnie zatem, że Ty mi piszesz, że ja je dystredytuję (skoro mój przypadek nie jest jednak, jak widać, odosobniony).

Jak głupiego kabla nie mogą ściągnąć dwa sklepy z Polski (w tym jeden to dystrybutor Phonaków na Polskę), to chyba jest coś nie tak, prawda? Tym bardziej, że jak je kupowałem, to nie kosztowały kilka groszy, tylko prawie 2.100 zł!

Poza tym chyba nie przeczytałeś uważnie tego, co napisałem, bo NIGDY i NIGDZIE nie napisałem, że Phonaki grają źle (zawsze je broniłem i chwaliłem pod względem jakości dźwięku)! Napisałem tylko odnośnie kwestii czysto użytkowych/technicznych.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że Phonaki nie są solidnie wykonane. bo choćby z wyglądu i dotyku można to wywnioskować. Widać, że może miałem jakiś jeden egzemplarz co szybciej się kabel zużył czy coś. Oczywiście ja piszę tylko o serii z jednym przetwornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damix-> Mjuzikfrik napisał o rozciętej izolacji, a Piotrus-g napisał, że kable w 232 padają dość często. Dziwi mnie zatem, że Ty mi piszesz, że ja je dystredytuję (skoro mój przypadek nie jest jednak, jak widać, odosobniony).

Jak głupiego kabla nie mogą ściągnąć dwa sklepy z Polski (w tym jeden to dystrybutor Phonaków na Polskę), to chyba jest coś nie tak, prawda? Tym bardziej, że jak je kupowałem, to nie kosztowały kilka groszy, tylko prawie 2.100 zł!

Poza tym chyba nie przeczytałeś uważnie tego, co napisałem, bo NIGDY i NIGDZIE nie napisałem, że Phonaki grają źle (zawsze je broniłem i chwaliłem pod względem jakości dźwięku)! Napisałem tylko odnośnie kwestii czysto użytkowych/technicznych.

Ale ani ja ani autor tematu, nie piszemy o phonak ach 232 a o pfe 112, 012. Twój przypadek w stosunku do osób z forum które kupiły audeo, przypominam 012, 112 itp. Jest odosobniony i nie dotyczy nawet ich bo mówisz o innym modelu. Nie wspomniałem ze dyskredytujesz je pod względem dźwięku tylko wspomniałem o tym przy okazji tego jakie są ogólne opinie o nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo to 022, a Perfect Bass to chyba już wersja z tym dobrym. Aczkolwiek zdziwiłem się, że kabel od rozgałęźnika do słuchawki gdzie jest mikrofon jest inny w dotyku niż ten obok. Nie jest taki smukły tylko jakiś taki chropowaty. zobaczymy czy to samo będzie na nowej parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie dyskusja, która rozwinęła się poniżej mojej wypowiedzi. Pragnę przypomnieć, że problem dotyczył serwisowania słuchaweczek, nie porównywania ich z innym modelem.

 

@soulreaver

Moje zapytanie odnosiło się do osób które miały okazję porozumieć się ze Szwedzką firmą po marcu 2013 a nie ogólnych domysłów.

Spotykam się pierwszy raz z taką sytuacją, dlatego chciałem mieć pewność, że będzie istniała możliwość wymiany.

 

@wulkan

Dziękuję za opinie, aczkolwiek staram się trzymać z dala od audiofili.

Jedna z osób opiniujących PFE012 stwierdziła, że minusem sprzętu jest kabel, gdyż przenosi drgania.

Słyszałem też o jednym, co kupił sobie tulejki pod gramofon. Ten znów słyszał drgania płyt tektonicznych na swojej igle.

Zadowolę się średniakami i spróbuję wyciągnąć subiektywne wnioski.

 

Pozdrawiam i dzięki za wstawki o ew. usterkach : )

Edytowane przez Miedz_Beztlenowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności