Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nauszne słuchawki ze wzmacniaczem do 600zł


TheJohny

Pytanie

Witam,

 

od jakiegoś czasu szukam słuchawek nausznych, na forum trafiłem dzięki stronie 'audiofanatyk', po przeczytaniu tam kilku artykułów. Postaram się Wam opisać najdokładniej jak umiem czego porzebuję, mam nadzieję, że pomożecie mi dobrać sprzęt.

1) Założyłem budżet do 500zł, jednak jestem w stanie dołożyć 100zł (to taka górna granica).
2) Szukam słuchawek głównie do domu, na miasto mam dokanałówki, zależy mi więc na średniej izolacyjności (żeby wygłuszyć conajwyżej współlokatora gadającego przez telefon czy stukającego w klawiaturę). Słuchawki będę miał na uszach do 6h dziennie, ważna jest więc wygoda i komfort użytkowania.
3) Słucham głównie rapu, odrobiny muzyki instrumetalnej. Lubię w utworach również brzmienie gitary akustycznej. Czasem przechodzę do rocka. Z tego co wyczytałem potrzebuję słuchawek z ciepłym dołem, wyrównaną średnicą.
4) Jeśli chodzi o budowę ucha to mam lekko odstające, do tej pory miałem creative fatality, raczej się sprawdzały, lecz muszle mogłyby być większe.
5) Do słychawek planuje dokupić przenośną kartę dźwiękową (pracuję głównie na laptopie, więc potrzebuję czegoś lepszego niż integra). Zastanawiałem się nad Fiio E07k, wcześniej trafiłem na model e10, ale nie znalazłem go na allegro, a powiem szczerze chciałbym tu trochę oszczędzić (nówka fiio e07k kosztuje 330zł).
6) Póki co wypisałem sobie trzy takie prozpozycje:
- superlux hd 681 evo
- audiotechnika ath sj5 (sj55 - nie wiem jaka jest różnica)

- AKG K514 MKII (bardzo mi się spodobały wizualnie, choć wiem, że to sprawa drugo lub nawet trzeciorzędna).

Z góry dziękuje za pomoc, Wasze uwagi byłyby dla mnie niezwykle cenne, ponieważ 600zł to dla mnie sporo, a chcę wkońcu cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem ;)
Pozdrawiam

Edytowane przez TheJohny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • MP3store

Jak masz tyle do wydania i myslisze o FiIo E07 to rzeczywiście niewiele zostaje na słuchawki. Ale jak 100zl możesz dołozyc to może pomysl o Takstar PRO80. Dużo lepsze słuchawki od tych, które podałeś pod każdym względem.

 

Obecnie mamy promocje na niektóre zestawy , właśnie z modelem FiIo E07. Wystarczy zajrzeć w dział promocje. Poniżej wkleilem fragment, który dotyczy FiiO E07.

 

ZESTAWY / Cena Regular / Cena Promo
FiiO E17 +Q701 / 1838 / 1450
FiiO E07 + Cresyn C750H / 578 / 430
FIIO E07 + Shure SRH440 / 668 / 535
FiiO E07 + AKG K550 / 958 / 759

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup sobie K551, najlepszy stosunek obecnie cena jakość. Wzmacniacz sobie podaruj.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=AKG+K551&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-3-e-0805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najtaniej to wyjdzie zrekablowac i zmodować Fatal1ty. Po tych zabiegach dźwiękowo są warte co najmniej 5x tyle :)

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Perul, nad tym się mocno zastanawiałem, ale tak czy siak na czas "zabawy" z nimi chcę mieć jakiś sprzęt. Kupno słuchawek korci mnie już od jakiegoś czasu i akurat mam te 500zł, które na ten cel mogę przeznaczyć. Wiem też, że modyfikacja rozciągnie się w czasie, bo na studiach wieczory zjadają mi projekty :/ Zabawy z elektroniką lubię, może akurat znajdę nowe hobby ;)

Czytam opinie, testy i rozważam między Shure srh440 a cresync750h (może nawet wziąłbym taki zestaw z promocji). Nawiązując do niej, to co na promocji to model e7 czy e07k (doczytałem, że są znaczne rozbieżności między nimi, a cena prawie taka sama)? - pytanko do kogoś z mp3store.

Martwią mnie opinie na temat cresyn, że pęka w nich pałąk. Nie chciałbym sytuacji, że wydam na nie te 200zł i za miesiąc będę musiał je odesłać.
O Shure z kolei czytam, że to "bardzo dobre słuchawki, sprawdżą się w studio (...)" i zastanawiam się czy AŻ TAK wysoko powinienem sięgnąc. Owszem, jestem w stanie dołożyć stówę, ale czy laptop z fiio zapewni mi wykorzystanie ich w 100% (słuchając muzyki na .flac ofc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mod i rekabling Fatality to dla mnie kwestia jednego wolnego wieczoru. Dużo czasu nie trzeba, pod warunkiem, że masz wszystko pod ręką (materiały, narzędzia) i nie trzeba czekać, aż np dojdą wtyczki, kable itp.

Jakbyś decydował się na mod Fatality to napisz na PM, bo to co jest opublikowane, to tylko pierwsza część modu a ta druga sporo wnosi w kwestii separacji i czystości dźwięku (zrobiłem ją później).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z powyższych propozycji:
K551 i tak wychodzą poza budżet. Doczytałem, że w cresynach wadą jest pękający pałąk, a shure brakuje basu (tu moje pytanie czy faktycznie skreślić je z listy jeśli chodzi o moje preferencje czy też da się je dostroić?).

Kolejny model jaki mnie zainteresował to Beyerdynamic DTX501p. Może w tym kierunku powinienem się udać ;)

Może niepotrzebnie upieram się na Fiio? Choć mając te moje fatalitki lepiej grają na sgs (mam teraz cyanogena na kernelu semaphora z voodoo sound, ponoć najlepsza opcja do tego telefonu) niż na lapku, a na nim też sporo słucham. Drażni mnie słaba jakość nawet przy 320kbps czy flacach, stąd to parcie na zewnętrzną kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności