Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sansę clip + "zrocboxowaną", wtyk przestał działać tak jak powinien, to znaczy trzeba go odpowiednio włożyć żeby działał bo inaczej nie działają wszystkie kanały, wina głupiego kabla z wzmacniacza który był pod nieodpowiednim kątem.

 

Nie ważne ile będzie miała kolorów może mieć 2 tak jak było w sansie, nie musi odtwarzać filmów. Zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku, musi odtwarzać mp3,flac,wav. Nie musi mieć dużego wyświetlacza, pamięć wewnętrzna nie musi być duża, wystarczy 4Gb ale musi odtwarzać karty co najmniej 32Gb. Miło jak by bateria trzymała te co najmniej 15h.

Przejdźmy do tego dźwięku, musi mieć dobry korektor, chodzi mi o eq na rocboxie można było to ustawiać prawie dowolnie, z dowolną siłą na prawie dowolne częstotliwości nie musi być koniecznie to spełnione ale musi dawać tego kopa.

 

Posiadam kilka par słuchawek z których korzystam różnie zależnie od tego co robię itp. Mam więc SoundMAGIC EH10 które mam na siłownię, SoundMAGIC E10M z nich potrzebuję jak najwięcej bassu ale z wzmacniacza nie używam do nich, to bardziej na wyjście z domu, no i mam słuchawki do pracy przy muzyce, czy też przyjemnego słuchania Ultrasone Pro 750 i z nich słucham wraz z wzmacniaczem (Fiio E17) do czasu Sansa dawała radę uzupełniać wzmacniacz i wyciągam prawie te 100% z słuchawek dlatego, mój nowy odtwarzać musi być lepszy od sansy pod kwestią dźwięku i tego wzmocnienia.

 

Słucham muzyki typowo bassowej jak Rap,Hardstyle,Hardcore czy Dubstep ale zdarzają się Klasyki jak i Rock kiedy potrzebuję prawdziwego brzmienia.

 

No i najważniejsze czy to ile mogę na nią wydać, 300zł była by to odpowiednia cena ale jeśli znajdziecie coś kosztu 500 to mogę dozbierać.

 

Rozważam iRiver E300 ale nie wiem nic na temat jego dźwięku, wie ktokolwiek ?

Edytowane przez ak66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolejnego clipa nie chcesz? Bo wiesz, tak do 300zł pod wieloma względami to taki mały killer (niewielkie rozmiary, obsługa kart, rockbox, całkiem znośna jakość dźwięku...). Te tańsze irivery ani (wiele) lepiej nie zagrają, ani nie będą wygodniejsze w użytkowaniu.

 

W sumie tego twojego clipa można by naprawić, tylko żeby to było w ogóle opłacalne to musiałbyś znaleźć na miejscu kogoś, kto Ci to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić gniazdo na oryginalne i po sprawie.Mogę się tego podjąć jakby co:)

 

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolejnego clipa nie chcesz? Bo wiesz, tak do 300zł pod wieloma względami to taki mały killer (niewielkie rozmiary, obsługa kart, rockbox, całkiem znośna jakość dźwięku...). Te tańsze irivery ani (wiele) lepiej nie zagrają, ani nie będą wygodniejsze w użytkowaniu.

 

W sumie tego twojego clipa można by naprawić, tylko żeby to było w ogóle opłacalne to musiałbyś znaleźć na miejscu kogoś, kto Ci to zrobi.

Tylko że rockbox już chyba wymarł i skończyło się na sansie clip +, a tych niestabilnych za bardzo nie chce. A z koleji kupywać ten sam, to już wole dołożyć jak mogę dostać coś lepszego...

 

Wymienić gniazdo na oryginalne i po sprawie.Mogę się tego podjąć jakby co:)

 

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

Nie chciałbym go za bardzo otwierać, póki co nawet nie wiem jak a gwarancja już poszła dawno...

Musimy się zgadać, skąd jesteś ? I skąd weźmiesz nowe gniazdo ?

 

 

 

A Creative Zen X-Fi3 nie będzię grało lepiej od sansy z rocboxem?

I na prawdę do 300 a nawet 500zł nie ma lepszego odtwarzacza w moich wymaganiach ? Wow, ta sansa to na prawdę legenda...

Edytowane przez ak66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip to legenda pod tym względem, że jest popularny i prześwietlony na wylot (zarówno pod względem zalet jak i wad). A Rockbox to wisienka na torcie.

 

Każdy inny odtwarzacz - nawet wymieniony wyżej Zen X-Fi3 - to w dużej mierze zagadka. Może grać lepiej, ale niekoniecznie. A to że nikt nie pisze o jego wadach wcale nie musi świadczyć o tym że ich nie ma, tylko że jest niepopularny więc nie ma komu pisać o ewentualnych wadach.

 

A najgorzej jest przy takim wyborze odtwarzacza naciąć się na wadę, która wyda się nam w pewien sposób oczywista, a - jak się okaże - nikt o niej nigdzie nie wspomniał... rozczarowanie może być spore (zwłaszcza finansowe) i przychodzi wtedy docenić poprzedni odtwarzacz, który przynajmniej takich problemów nie robił.

 

A w szczególności taki, który na bazie RB potrafił pewne problemy świadomie obejść bądź wyeliminować :)


(z czysto pragmatycznego punktu widzenia, lepsze są problemy o których wiemy - bo wiemy też najczęściej jak sobie z nimi radzić, niż problemy o których nie wiemy - bo tu jest loteria, mogą być małe, a mogą być tak duże że z tymi potencjalnie możemy sobie już nie poradzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, w tym segmencie cenowym Clip jest nadal nie do pokonania. A co do gniazda jack, może być tak, że po prostu lut puścił, u mnie tak było, kwestia dolutowania nóżki wtyku i wszystko elegancko działa, jedynie plastik obudowy nieco poharatany, ale cały i bez pęknięć. Na Twoim miejscu naprawiłbym Clipa, żeby faktycznie dostać coś lepszego, to tak z 400 zł wypadałoby wyłożyć na używanego iPoda chociaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam clipa zipa na rockboxie. Działa stabilnie, nie narzekam. Clipa warto mieć tak czy inaczej, bo jest mały, tani i wbrew pozorom całkiem wytrzymały (swojego już podtapiałem ;)). Na zapas, do sportu... Jak chcesz coś grającego wyraźnie lepiej no to możesz zapolować na używane cowony j9, s9 (brak slotu na karty), ipody touch (brak slotu na karty) lub po prostu zaopatrzyć się w smartfona z górnej (średniej) półki. Niebawem też się pojawi fiio x1 za 99$ (czyli u nas pewnie w okolicach 4-5 stówek).

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip to legenda pod tym względem, że jest popularny i prześwietlony na wylot (zarówno pod względem zalet jak i wad). A Rockbox to wisienka na torcie.

 

Każdy inny odtwarzacz - nawet wymieniony wyżej Zen X-Fi3 - to w dużej mierze zagadka. Może grać lepiej, ale niekoniecznie. A to że nikt nie pisze o jego wadach wcale nie musi świadczyć o tym że ich nie ma, tylko że jest niepopularny więc nie ma komu pisać o ewentualnych wadach.

 

A najgorzej jest przy takim wyborze odtwarzacza naciąć się na wadę, która wyda się nam w pewien sposób oczywista, a - jak się okaże - nikt o niej nigdzie nie wspomniał... rozczarowanie może być spore (zwłaszcza finansowe) i przychodzi wtedy docenić poprzedni odtwarzacz, który przynajmniej takich problemów nie robił.

 

A w szczególności taki, który na bazie RB potrafił pewne problemy świadomie obejść bądź wyeliminować :)

(z czysto pragmatycznego punktu widzenia, lepsze są problemy o których wiemy - bo wiemy też najczęściej jak sobie z nimi radzić, niż problemy o których nie wiemy - bo tu jest loteria, mogą być małe, a mogą być tak duże że z tymi potencjalnie możemy sobie już nie poradzić)

Dokładnie rozumiem o czym piszesz, Sansa ma tyle zalet + jest tak popularna że ciężko o lepszego odpowiednika nawet do tych 500zł... No i jak już wybiorę odtwarzacz do 500 albo i wyżej a będzie w nim coś czego będzie mi brakowało z Sansy to porażka :(

 

Jak wyżej, w tym segmencie cenowym Clip jest nadal nie do pokonania. A co do gniazda jack, może być tak, że po prostu lut puścił, u mnie tak było, kwestia dolutowania nóżki wtyku i wszystko elegancko działa, jedynie plastik obudowy nieco poharatany, ale cały i bez pęknięć. Na Twoim miejscu naprawiłbym Clipa, żeby faktycznie dostać coś lepszego, to tak z 400 zł wypadałoby wyłożyć na używanego iPoda chociaż.

Dostałem do wzmacniacza TYLKO kabel usb i mały kabelek (nie ma może nawet 10cm) w dodatku jest zagięty z dwóch stron o 90 stopni i właśnie przez to gdy kładłem mp4 w nieodpowiedni sposób to ten wtyk cierpiał przez ten kabel (tak jak z niewygodną poduszką) kable kosztują 40zł, na razie mam inne wydatki więc chciałem zacząć od mp4

 

Mam clipa zipa na rockboxie. Działa stabilnie, nie narzekam. Clipa warto mieć tak czy inaczej, bo jest mały, tani i wbrew pozorom całkiem wytrzymały (swojego już podtapiałem ;)). Na zapas, do sportu... Jak chcesz coś grającego wyraźnie lepiej no to możesz zapolować na używane cowony j9, s9 (brak slotu na karty), ipody touch (brak slotu na karty) lub po prostu zaopatrzyć się w smartfona z górnej (średniej) półki. Niebawem też się pojawi fiio x1 za 99$ (czyli u nas pewnie w okolicach 4-5 stówek).

Nie spotkałem się z smartfonem który by grał lepiej od sansy, (może tak ******ście ustawiam eq :D ). Używane nie za bardzo, tych cowonów nie ma.

Te Fiio x1 wygląda bardzo ciekawie, myślę że poczekam aż go wypróbują i może on będzie następcą legendy, kiedy będzie premiera w Polsce?

 

Wysłałem PM mam na stanie 2 clipy+ na części jakby co :)

Skubany clipy na częsci ma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności