Skocz do zawartości

Odtwarzacz ok. 1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o pomoc w wyborze nowego odtwarzacza, bo od jakiegoś czasu nie mam czasu śledzić nowości na rynku i nie orientuję się co i jak.

 

Do tej pory używałem iAudio M5 w połączeniu z słuchawkami SundMagic PL30 i byłem z tego zestawu zadowolony. Niestety odtwarzacz jakiś czas temu odmówił posłuszeństwa. :(

 

Słucham głównie polskiego hip-hopu i oczekuję dobrej jakości dźwięku przy takiej muzyce. Zależy mi też na sporej pamięci (ok. 60 GB), ponieważ lubię mieć całą swoją kolekcję płyt na odtwarzaczu i móc z niej wybierać czego chcę słuchać, a muzykę mam głównie w formacie FLAC i taki też format musi obsługiwać odtwarzacz. Co do wyglądu i wielkości to jest mi to obojętne byle tylko mieścił się w kieszeni spodni. Chyba to wszytko, ale jeśli coś by mi się przypomniało to jeszcze dopiszę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień słuchawki najpierw? Player za 1k będzie się marnować przy pl30. Rozważ np ipody/fiio x3 + jakieś lepsze słuchawki. Ogółem jeśli chodzi o flaki i ilość pamięci to z ipodów tylko video/classic. Możesz podrzucić co kogo konkretnie słuchasz? Przy większości polskiej sceny styknie właśnie ipod i średniej klasy iemy, więc możliwe, że ten 1000zł to nawet za dużo ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania do iPodów i wolałbym coś innego. Ten Fiio x3 wygląda fajnie, ale właśnie się zastanawiałem jak będzie się zgrywał z PL30. Jak to będzie wyglądało waszym zdaniem??

 

@xDrope głównie słucham artystów z MaxFlo (Rahim, Grubson, Lilu, Pokahontaz, Buka itd.), ale również L.U.C-a, donGuralesko, Trzeci Wymiar czy Fokus. No i do tego takie klasyki jak Paktofonika czy Kaliber 44. To chyba większość z tego co słucham. Co proponujesz do takiego zestawu??

Edytowane przez cancel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "odtwarzacz jakiś czas temu odmówił posłuszeństwa"? Może po prostu dysk padł, albo bateria do wymiany? Jeśli to pierwsze, to warto zrobić cf-moda (kartę 64gb kupisz poniżej 2 stówek).

 

A do tych PL30 to sobie clipa kup. Pobawisz się suwakami w rockboxie i powinno być ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip do Twoich doków byłby idealny, a za resztę kasy może coś domowego/pół portable jak x3+k551. Jeśli chodzi o same ekipy to produkcje niczego nie urywają - nie czeba hajendu.

 

@Mr Nice

Pytałem o konkrety, bo mamy duży rozrzut na scenie jeśli chodzi o jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jimmi Dragon Prez "odtwarzacz jakiś czas temu odmówił posłuszeństwa" mam na mysli to, że bateria spuchła tak, że obudowę prawie bez rozkręcania otworzyła, dysk chyba jest cały (chociaż nie sprawdzałem), natomiast płytka (z tego co widzę) jest też prawdopodobnie uszkodzona. Także nawet nie myślałem o naprawie, bo by to raczej za drogo wyniosło.

 

@xDrope x3+k551?? A poza tym nie potrzebuję w tej chwili nic domowego, bo gdy uzbieram trochę kasy to planuje zakup jakieś dobrej wieży lub kina domowego, które będzie służyło też do słuchania muzyki. Ewentualnie zainwestuję w dobrą katrę dźwiękową i głośniki do kompa. Także w tej chwili potrzebuję czego przenośnego coby mógł go schować do kieszeni i wsiąść na rower czy zwyczajnie wyjść na miasto.

 

 

Co do tego Clipa to nie jestem przekonany. Jak on się prezentuje na tle iAudio M5? Wiem, że M5 ma swoje lata, ale z tego co wiem wtedy było to jeden z lepszych odtwarzaczy na rynku i ciekaw jestem czy Sansa jest porównywalna do niego.

 

Co do jakości rapu czy muzy to sprawa dyskuzyjna, a jak mówią o gustach się nie dyskutuje. Muzę w większości mam zgrywaną bezpośrednio z CD do FLAC, więc sama techniczna jakość jest na chyba najwyższym poziomie.

 

Jakoś na razie skłaniam się do tego Fiio x3 i skoro mówicie, że moje PL30 do niego nie pasują to dokupię jakieś słuchawki do niego. W takim razie jeśli mogę tutaj zapytać to jakie dobre dokanałówki polecacie do niego w cenie tak ok. 200-300 zł??

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Edytowane przez cancel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponawiam swoje pytania z poprzedniego posta. Czy ktoś jest na tyle uprzejmy i pomocny, że na nie odpowie? Z góry dzieki!

 

@Inszy Audeo trochę drogie i razem z X3 trochę przekroczą mój budżet, ale myślisz, że warto w taki zestaw inwestować?? W sensie czy to się będzie dobrze zgrywac??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu nie chodzi o format plików, a o fakt, że polski rap jest słaby w kwestii brzmieniowej. Miks często kuleje, wokale mają od cholery syfów itd. Daletego xDrope mówił, że do rodzimego rapu nie trzeba zbyt dobrego i detalicznego sprzętu do słuchania, bo można niechcący usłyszeć za dużo takich wpadek i się zniechęcić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności