Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMAGIC Hp150


BarteqW

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę szkoda, ale rozumiem to.

Maciek wyjeżdża w najbliższym czasie i to dlatego nie będzie bezpośredniej konfrontacji.

Może mi się uda kiedyś dorwać HP150 i bezpośrednio porównać je z HP100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super może by Ci się udało skrobnąć jakąś króciutką recke :)

Ostatnio widziałem była czasowa promocja na Aliexpress i hp 150 kosztowały 115 $ już z shipem.
Nie brałem bo po pierwsze był to nowy sprzedawca a po drugie jeszcze nikomu nie doszły te słuchawki.
Ale jak się powtórzy ta promocja a Ci co je kupili napiszą że są zadowoleni to je wtedy łyknę, bo by wychodziło już z vatem nie całe 500 złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wg mnie : lepsze wykonanie należy do 150, więcej basów jest w hp150, ale tylko trochę. Jeśli chodzi o dynamikę również jest jej więcej w 150. Jaśniejszy dźwięk po stronie 100. Ciut większa scena występuje w 100. Natomiast jeśli chodzi o wysokie tony jest ich więcej w 100. Obie pary słuchawek są na prawdę świetne. Jeśli ktoś lubi typowe granie V to jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołączyłem po żmudnych testach do grona stupięćdziesięciaków :)

Chociaż jeszcze nie brzmią moje tak dobrze jak te, które ma mp3store w Łodzi, ale nawet nie dobiłem do trzycyfrowej liczby godzin.

Jednakże przy bezpośrednich testach z Superluxami HD681 EVO MK II odczuwam... brak basu.

Mimo, że słucham na high gainie na Shanlingu M1, nawet gdy ustawię EQ na tryb pop (czyli V-kę), ciemne doły w Superluxach bardziej mi pasują.

I tu pytanie - jak je zmodować, jaki kabel przypiąć? @Perul pomożesz? :) ja mam dwie lewe ręce technicznie, więc na pewno zlecałbym to.

 

edit: dotarły do mnie pady hybrydowe od HM5, ale jeszcze ich nie zakładałem, także nie wiem, na ile zmieni to sygnaturę brzmienia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xneon napisał:

Dołączyłem po żmudnych testach do grona stupięćdziesięciaków :)

Chociaż jeszcze nie brzmią moje tak dobrze jak te, które ma mp3store w Łodzi, ale nawet nie dobiłem do trzycyfrowej liczby godzin.

Jednakże przy bezpośrednich testach z Superluxami HD681 EVO MK II odczuwam... brak basu.

Mimo, że słucham na high gainie na Shanlingu M1, nawet gdy ustawię EQ na tryb pop (czyli V-kę), ciemne doły w Superluxach bardziej mi pasują.

I tu pytanie - jak je zmodować, jaki kabel przypiąć? @Perul pomożesz? :) ja mam dwie lewe ręce technicznie, więc na pewno zlecałbym to.

 

edit: dotarły do mnie pady hybrydowe od HM5, ale jeszcze ich nie zakładałem, także nie wiem, na ile zmieni to sygnaturę brzmienia.

A jesteś pewien, że w nagraniu jest bas? Część nagrań w których wydawałoby się, że musi być bas nie ma go. Czasami nagrania popowe mają go więcej od rocka i to ciężkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, testuję na tych samych utworach.

Nie powiesz mi, że Rage Against The Machine ma mało basu :)

Ale przyznam, na przykład rip z winyla Opeth - Ghost Reveries 24/96 ma mniej dołu niż FLAC z CD. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, xneon napisał:

Spokojnie, testuję na tych samych utworach.

Nie powiesz mi, że Rage Against The Machine ma mało basu :)

Ale przyznam, na przykład rip z winyla Opeth - Ghost Reveries 24/96 ma mniej dołu niż FLAC z CD. 

I o to właśnie chodzi. Czasami realizacja jest kiepska a my zaraz narzekamy na nasze nauszniki, dapy itp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu na pewno można dodać, albo zmniejszając damping przetwornika, albo powiększając basreflexy w muszli. A najlepiej pewnie jedno i drugie w trochę mniejszym stopniu.
Osobiście nie narzekam na bas w swoich HP100, zwłaszcza zejście ma genialne, no ale fakt, że aż tyle co w HD681 Evo to go nie ma, za to jest sporo lepszy jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel można zmienić, bo ten fabryczny gra w lekkie "v", ale nie jest to niezbędne.
Ja cenię te Soundmagiki za rewelacyjną górę i holografię, której nie powstydzą się nawet flagowce.
Niedomaga (względem flagowców) właśnie bas, przez mniejszy impakt i szybkość, ale i tak jest lepiej niż w (fabrycznych) HD681 Evo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem HP151 i łącze je z Geek outem 450. Od wysokich wręcz głowa mnie boli. Może nie jestem przyzwyczajony do tak dobrej góry :D

Bas to jak dla mnie bajka, nie jest go za dużo ani za mało. W sam raz. Jest imho lepiej niż w Beoplay H6 i DT150 które miałem niedawno.

Co ciekawe na integrze z laptopa bas był sflaczały bez wypełnienia, a z geekiem to bajka. 

W niektórych piosenkach potrafią syczeć.

Podzieli się ktoś modami aby jakoś uregulować górę?

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Luqart napisał:

Kupiłem HP151 i łącze je z Geek outem 450. Od wysokich wręcz głowa mnie boli. Może nie jestem przyzwyczajony do tak dobrej góry :D

Bas to jak dla mnie bajka, nie jest go za dużo ani za mało. W sam raz. Jest imho lepiej niż w Beoplay H6 i DT150 które miałem niedawno.

Co ciekawe na integrze z laptopa bas był sflaczały bez wypełnienia, a z geekiem to bajka. 

W niektórych piosenkach potrafią syczeć.

Podzieli się ktoś modami aby jakoś uregulować górę?

 

Wygrzane? Ile mają na liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby poprawić górę wystarczy tylną ściankę muszli wyłożyć cienką gąbką, albo czymś podobnym, np mechatym kocykiem. Oczywiście od środka, czyli trzeba słuchawki rozkręcić, aczkolwiek jest to mod w 100 % odwracalny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Caution napisał:

A jakby tak byś założył do nich wkładki filcowe?

Jak najbardziej OK - chodzi o to by wysokie tony nie odbijały się od tylnej ścianki i każdy tłumiąco-rozpraszający materiał będzie się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, chyba źle zrozumiałem - chodzi ci o wkładki przed przetwornik, a nie wewnątrz muszli?

Takie też mogą być, ale osobiście wolę najpierw wytłumić odbicia od muszli, bo to one powodują nienaturalne peaki. Dopiero jak i po tym zabiegu jest za dużo wysokich, obcinać je wkładką przed przetwornik (może to być nawet płatek kosmetyczny), która obcina wysokie dość równomiernie.

Oczywiście mam tu na myśli przypadek HP151, bo w M220 odbić od muszli wiele nie będzie, bo to słuchawki półotwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To chyba wina geeka, bo na integrze w laptopie nie ma tak ostrej góry i ogólnie wydaje się, że integra gra lepiej z HP151 niż GO450 (wcześniej pisałem inaczej, ale to jak wiadomo pierwsze wrażenia są mylne).

Z geekiem po miesiącu dalej za dużo wysokich, ale nie jest tak tragicznie jak na początku.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem porządnie system i geek out 450  z hp151 gra bardzo fajnie ;) Bas się pojawił taki jak wcześniej i wysokie nie kują w uszy.

Co ciekawe przed reinstalacją geek jakby stracił amp, bo na 60% głośności dało się słuchać.

Teraz przy 20% jest tak samo głośno jak na 60% przed reinstalacją systemu.

Przed reinstalacją miałem też takie trzaski, stuki i niektóre piosenki potrafiły na wysokich mocno syczeć. Myślałem, że to od słuchawek. Teraz tego nie mam, więc to wina burdelu w systemie.

 

Coś musiałem namieszać w sterownikach czy ustawieniach USB. 

 

Ogólnie skok z HD6000 modowanych na HP151 jest dosyć wyraźny, szczególnie w basie i scenie.

HD6000 są basowe, ale to co się dzieje w HP151 to kosmos jak dla mnie. Bas zachowuje się jak w moich kolumnach podłogowych.

 

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności