Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do odsłuchu gitary i słuchania rocka.


Zwierzix

Pytanie

Witam. Z racji iż moje SL HD661 się wysłużyły i zbliża się 10ty :D planuje zakup słuchawek lecz problem, ze nie mam możliwości odsłuchu żadnych lepszych słuchawek :/. W grę wchodzą również używane słuchawki, tak do 350zł. I teraz się zastanawiam jakie by były dobre. Interesują mnie głównie słuchawki z dobrym wygłuszeniem otoczenia i żeby były w miarę przenośne. Jak na razie w oko wpadły mi:

- Shure SRH 440
- AKG K272

Teraz pytanie czy do takiej kwoty dam radę wyrwać coś lepszego używanego? Grajek z którym będę używać słuchawek to Lumia 1320 i Samsung Wave 2. W lapku niestety integra jest ale daję rade :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No ja właśnie do tego celu (gitara, rock i metal) kupiłem 440 - dokupiłem do nich welurki od 940 bo bardziej mi zależało na komforcie i odpowiednim chłodzeniu niż na wygłuszaniu otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy te Brainwavz HM5 nadadzą się na wyjście na miasto? Ewentualnie do komunikacji miejskiej :). Czy dźwięk będzie w miarę dobrze tłumiony i nic nie będzie się wylewać na zewnątrz?

 

EDIT

 

Co sądzicie o AKG K550?

EDIT2

Czy Shure SRH440 w cenie 150zl to dobra cena? Bo raczej stawiam na te Shure'y, chyba ze w komisie znajde Brainwavzy lub AKG K550/551

Edytowane przez Zwierzix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli sprawne to b.dobra cena! Za resztę kasy kupiłbym im pady od 840-ek i masz swietne słuchawki. Nie do końca portable (podobnie jak HM5), ale zawsze mniejsze od HM5, więc mogą służyć na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też myslalem od razu o zmianie padów na te od 840tki :) według opisu jest w bardzo dobrym stanie. Pady są w nich nieco spekane ale to do wymiany od razu i w kablu wymieniany byla koncowka Jack. A jak wypada sprawa z kablem? Wiem, ze jest wymienny ale czy idzie jakiś krótszy dokupić do tych sluchawek? Ewentualnie czy oplacalny będzie recabling?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sluchawki znalazlem na olx'ie. Jeśli to byly te same to Lipton i musze czekac na inna okazje ;). A czy jakieś inne sluchawki w miarę portable jestescie w stanie polecic? Bo naprawdę juz mam dość swoich SL :P pady sa juz bardzo wytarte i spekane, a po 2h sluchania uszy bola. Najwyzej cena sluchawek moze byc wyzsza niż pisalem na początku, tak do 450zl jeśli oczywiscie warto dać tyle pieniędzy za sluchawki :)

Edytowane przez Zwierzix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To na polu bitwy zostaja:

Shure SRH440

KRK KNS6400

W ostateczności KRK KNS8400. Powiedz mi, jeśli mialbys wybrać pomiędzy tymi słuchawkami, to które byś wzial? Jeśli będzie jakiś wydatek to wezme albo SRH440 albo KNS6400. Czytalem trochę o tych KNS6400 i są dobre opinie na ich temat, a o KNS8400 to juz w ogóle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jaki model KRK to sie okaze :). Dzięki za pomoc

Dołóż do 8400, serio. Tak jak nie lubię tej firmy, tak muszę przyznać, że te słuchawki wyszły im świetne! Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności