Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac do laptopa


Krystian S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forum przeglądam od kilku lat wiele razy okazało się pomocne.Mianowicie chciałbym zakupić dac który pasowalby do brzmienia muzyki której słucham, mianowicie drumm n bassu i elektroniki, zależy mi na wysokiej jakości basie, jednak bez straty na wysokich i średnich.moje słuchawki obecnie to diesel vektr,o ciepłej charakterystyce,imho całkiem przyzwoicie grające.muzyki słucham z laptopa,flac i mp3320 z xonarem u3.granie jak dla mnie w miarę przyzwoicie, jednak xonar nie wytrzymuje próby czasu,a przy okazji chciałbym ewoluowac na trochę wyższa półkę brzmienia.budżet do 600 zł.będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Zły dział, proszę o przeniesienie do co kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panowie, po przeczytaniu kilkunastu recenzji stwierdziłem,a cóż kupię.dziś odpakowalem aune t1 i nie wiem, lecz bardzo słabo to gra...wiem wiem, próbowałem zmieniać ustawienia gain i nic z tego.góra sybiluje... gra jakby jakies karaoke,wyostrza górę, bas cholera plaski się zrobił, suchy, wokale jak przez mgle.można winę zrzucić na słuchawki bo monster produkowal, jednak na u3 xonarze to brzmiało jakos.bas byl gleboki dobrze.kontrolowany,srednie nie.przytlumione basem,a gora neutralna Nie jestem audiofilem ale różnice brzmień na.plus/minus szybko lapie.i zdecydowanie szkoda w tym momencie czegokolwiek słuchać, bo to ból nie przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczylem mega fail :-) przyczyna byl przycisk control talk.teraz graj jak powinno :-) na duzyyyy plus, bas się lekko odchudzil, ale jest go w sam do dnb, minimalu, jest lepiej kontrolowany, podniosła się góra, gra czysto, średnie tak jak trzeba na moje ucho, zyskało to lepsza, dużo lepsza dynamikę, przejrzystość,a przede wszytkim nie gra jak w pudełku 1 na 1 ,zdecydowanie się wszystko rozszerzylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tworzyć nowego tematu.jakie słuchawki teraz do aune t1, w granicach do 750 do drummu i elektroniki żeby dobrze zagrało, chodzi o to że w typowym dnb nie musi być szeroko, ale w atmospheric liquid itp trzeba jednak szerokiej sceny bez straty na basie, tak samo w roznej masci elektro i elektronice, po jarra np,tzn żeby bas został na wysokim poziomie miesisty w dnb a podczas slichania vangelisa i jarra np zeby nie obcinalo przestrzeni, i zeby wysokie były na wysokim poziomie.Może to nie do osiągnięcia, ale coś takiego idealnie wpasowaloby sie do muzyki której słucham. Jest szansa żeby to jakoś połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Brainwash :-) tak właśnie pomyślałem i napisałem posta nie czytając Twojego :-) jak już pójść do przodu to pójść a że budżet jest to właśnie przyszło mi do głowy.

Ok czytam dużo pozytywow o 990, co szczerze mnie dziwi że słuchawki otwarte są polecane do dnb i basowego grania...bo że do elektroniki to mnie nie dziwi.i ewentualnie która wersja, pro, edition 32 250 czy 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampą to chyba lepiej łączyć 250om, chociaż słyszałem pozytywne opinie o wersji 32om (tylko nie wiem czy znajdziesz w tej cenie).

Ogólnie możesz kupić PRO 250om jest najtańsza a do elektroniki będzie pasować z ciepłym źródłem. W beyerach bas jest bardzo dobry, choć niektóre zamknięte konstrukcje będą miały go więcej.

 

Nie wiem jak gra aune, ale fidelio X2 wydają się kuszące, choć właśnie z taką synergią może być kłopot (ktoś zaznajomiony z tymi sprzętami niech oceni).

Nie mam więcej pomysłów, choć w tym budżecie powinno znaleźć się sporo modeli do przesłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera , wraz ze wzrostem budzetu na słuchawki pojawiaja się tyle opcji, że trochę przyprawia o ból głowy.na początku shp 2700 za 70 które mi się podobały , jako pierwsze słuchawki za więcej niż 50, potem hd 438 które były rewelacyjne jak dla mnie, tylko za mało tego swietnego basu, obecnie te monstery, tylko dlatego że za śmieszne pieniądze i z "basem" jednak nie brzmiące w tej cenie tak slabo jak beatsy itp,a teraz co dalej. Chyba te beyery według internetowych opini na hi fi i dogs.on acid.kazda zapytanie headphones for dnb & electronic konczy sie praktycznie na 990.z tym ze na highfidelity, chyba bardziej "funowe" sa 990 nie w wersji pro. Ciezki orzech a wiadomo ze o odsluch kilku modeli moze.byc ciezko, tym bardziej ze w uk.ewentualnie pozostaje zakup w ciemno na najbardziej polecane, a jak nie podpasuja to szybki zwrot, chociaz 10 dni to chyba mało żeby się oswoić z nowym, innym brzmieniem.Chyba , że zakup i późniejsza sprzedaż :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "bardziej funowy" wersje edition nie koniecznie będą lepiej zbalansowane pod elektronikę (mniej basu, więcej góry), mają ten dźwięk po prostu gładszy taki bardziej landrynkowy, mniej konturowy z bardziej ocieploną średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wersja edition odpada. Chodzi o to zeby w kawalkach ,gdzie ma byc bas wyrazny, sliny i jednolity ,sluchawki na sile nie narzucily przestrzeni i nie rozjechaly gestosci utworu, natomiast zeby tam gdzie potrzeba przestrzeni jej nie zawezily..tak jest w dnb ze sluchajac ed rusha czy tebe, ma byc gesto,i dosadnie, a sluchajac asc czy produkcji good looking records, typowo atmosferycznych na sile nie upychaly utworow w gestosc :D.ciezko mi to wyjasnic.chyba zaryzykuje z tym beyerami skoro je pol internetu do tego poleca :D czyli np o te Ci chodzilo ? http://www.ebay.co.uk/itm/Beyerdynamic-DT990-PRO-Headset-250-OHM-/291112110581?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item43c7a249f5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec panowie, pod wplywem chwilowego impulsu, ale nie bez przeczytania kilkunastu recenzji ,zakupilem te dt990 pro:) graja od kilku godzin i ....jestem mega zadowolony.Jest ogromna roznica brzmienia,tak wlasnie wyobrazalem sobie brzmienie dnb :) Dzieki wszystkim za trafione porady ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności