Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Citrone TubeDAC


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

To powinien być najkrótszy tekst z recenzją w moim życiu. I już na wstępie powinien zakończyć się jednym słowem - PETARDA! Tak, tak, Kryspin doskonale dobiera słowo do sytuacji, i jest to jedno z tych słów, bez których świat byłby uboższy. Kurde, o ile życie było by łatwiejsze, gdyby wolno było pisać jednowyrazowe recenzje. Dostajesz sprzęt i piszesz - Petarda, Geniusz, Kupa, Dżuma, Zwyrol. Na prawdę byłoby super. No ale skoro nie wypada robić jedno wyrazowych recenzji, to muszę być bardziej tradycyjny. Dzisiaj na tapecie nowość nad Wisłą. Citrone (nazwa firmy) Tube (nazwa technologi) DAC (skrót od dawać :D - że niby ******ste odczucia daje).

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/07/czapki-z-gow-citrone-tubedac.html

 

_DSC0796.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recka spoko, sprzęcik niesamowity. Jutro wyrusza od mnie, w dalszą pielgrzymkę po ekipie Muzostajni.

Jak na razie ma 100% skuteczności, 2 słuchających i 2 nabywców. Słyszałem Miłosz że nie masz zamiaru odsyłać Citrone.

A już widzę że kupiłeś.

Edytowane przez jd1210
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle przyjemnie się czyta. Sam konkret. :D

 

Sabre + Citrone => to może być ciekawe ;)

 

Swoją drogą, czy nie mogło być tak przy ostatnim przełomowym/kosmicznym wzmacniaczu o którym było tyle szumu? Mogło... ale dobra nie ważne :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuńkurencja pozdrawia, dobry tekst, strasznie ostry i przenikliwy jak 6n1p-ew


Jak zwykle przyjemnie się czyta. Sam konkret. :D

 

Sabre + Citrone => to może być ciekawe ;)

 

Swoją drogą, czy nie mogło być tak przy ostatnim przełomowym/kosmicznym wzmacniaczu o którym było tyle szumu? Mogło... ale dobra nie ważne :ph34r:

mogło ale...dajmy temu spokój proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuńkurencja pozdrawia, dobry tekst, strasznie ostry i przenikliwy jak 6n1p-ew

Jak zwykle przyjemnie się czyta. Sam konkret. :D

 

Sabre + Citrone => to może być ciekawe ;)

 

Swoją drogą, czy nie mogło być tak przy ostatnim przełomowym/kosmicznym wzmacniaczu o którym było tyle szumu? Mogło... ale dobra nie ważne :ph34r:

mogło ale...dajmy temu spokój proszę!

 

Spoko. :D Swoją drogą, ktoś mógłby spróbować tego duetu ;) Albo podłączyć Citrona do The wire B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kuńkurencja pozdrawia, dobry tekst, strasznie ostry i przenikliwy jak 6n1p-ew

 

 

Jak zwykle przyjemnie się czyta. Sam konkret. :D

 

Sabre + Citrone => to może być ciekawe ;)

 

Swoją drogą, czy nie mogło być tak przy ostatnim przełomowym/kosmicznym wzmacniaczu o którym było tyle szumu? Mogło... ale dobra nie ważne :ph34r:

mogło ale...dajmy temu spokój proszę!

Spoko. :D Swoją drogą, ktoś mógłby spróbować tego duetu ;) Albo podłączyć Citrona do The wire B)

Ja spróbuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sekcji cyfrowej tak, ale to w sumie ciekawe stwierdzenie, bo np. mój wzmak jest oparty na transformatorze za 70pln. Bez niego nie pojedzie.

 

Najważniejsze w Citrone jest nie to na jakim to DACu pracuje i za ile kupionym, tylko metoda lampizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citrone jest oparty na kicie za niecałe 100zł?

Mikołaj taki zarzut od razu sformuował http://muzostajnia.wordpress.com/2014/07/10/memory-find-siara-i-wszystko-jasne/ w komentarzach... Jest tam odpowiedź Cytryniarza i kawałek historii MuzoStajni, dzięki owocnej dyskusji Tomka Janiszewskiego z Mikołajem, ja ośmieliłem się Cytryniarza do MuzoStajni zaprosić na autora, on przyjął zaproszenie, teraz jest już adminem kreatywnym :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie czepiam się ceny. Jedynie próbowałem się doszukać co tam siedzi.

Sam kiedyś popełniłem lampizacje DACa na PCM2702 (wg projektu MsFalcona) i była to jedna z lepszych konstrukcji jakie słyszałem. Warto zapoznać się z opiniami na temat Musica Ibuki DAC.

Niestety głupi przełożyłem analog do CD, a DAC sprzedałem.

 

Zastanawia mnie, co ten Cytryniarz namodził przy lampach. Z tego co pamiętam, to jego autorskie zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka , Nic nie modziłem , w pierwszym teście W. Pacuły jest napisane jak to dział , lampa jest sterowna przez katodę , dla ułatwienia dodam że siatka jest zapięta .... :) . A dlaczego to gra tak dobrze , ponieważ jest zrobione zupełnie na odwrót , same założenia dla czego ma być tak a nie inaczej zajęły mi parę lat , dlatego między innymi nie było mnie w sieci . badałem całe mnóstwo zabytkowych sprzętów z lat 40 , 50 60 tych , i powiem jedno układ stosowany przez 99% DIY czyli srpp jest do bani w porównaniu parametrów i dźwięku do konstrukcji Citrone . Podstawową wadą srpp jest zbyt duża pojemność kondensatora sprzęgającego 1uf 2,2 uf jest on totalnie niedoładowany . co przekłada się na całe pasmo . mało tego układ kaskadowy jest do zastosowań W.CZ :) nie do audio . I zapewniam nikt jeszcze nie skonstruował takiego stopnia lampowego jak Citrone do potrzeb audio . Do tego żeby powstało Citrone musiał powstać wzmacniacz maksymalnie prosty SET z super zawodowymi Trafami Głośnikowymi . Tylko 5 sekcji . ale nawinięte w pionie ! jedno uzwojenie obok drugiego a nie jedno na drugim :) bez pętli USZ . dopiero na takim torze mogłem wysłuchać techniczne szczegóły i subtelności poszczególnych konstrukcji stopnia lampowego . Przy okazji powstały kolumny :) które grają bez zniekształceń THD .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie posłuchał tego DACa i jakby mi się spodobał, to nie wykluczam współpracy komercyjnej. ;) Oczywiście zapewnię mu godne otoczenie, np. system głośnikowy z końcówką mocy powstałą na początku lat 60-tych w USA, lampową. Towarzystwo sprzętowe i odsłuchowe w Krakowie jest łatwo dostępne. :)

 

Zaznaczam, że nie mam na celu działań typu reverse engineering czy pisanie recenzji. Mogę pokryć koszty wysyłki i zapewnić feedback odnośnie wrażeń odsłuchowych względem, nazwijmy to, referencyjnych dla mnie urządzeń odtwarzających bity.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gra to z Linuksem? (usb)

Zdecydowanie.

 

 

jak nie będzie na co kasy wydać ;) to szykuje się kolejny zakup

 

na wejściu jest TE7022 ?

[edit]

CS8416 Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności