Skocz do zawartości

ZERO AUDIO


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

hmm

W sumie to A151 były moimi pierwszymi dokami, o których jakości można by coś zacząć mówić. Po nich przyszły kolejne fale hype'u a wraz z nimi zawitały u mnie kolejno Level In, JVC, Sony MH1 i wreszcie pogromca ich wszystkich - czyli carbo tenore (kurcze - ale jestem hajpopodatny...)

Teraz sobie uświadomiłem, że w miarę dopływu świeżej krwi nie słuchałem z jakąś uważniejszą atencją Mee.

Może faktycznie dam im jeszcze szansę. Mam do nich i silikony i pianki, więc może znajdę coś, co mi zagra.

Nie to żebym był jakimś basolubem, ale właśnie taka ilość, jaka jest w tenorach, jest dla mnie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu to raczej ubędzie. Jeszcze 3 miesiące temu bym się z tego cieszył, ale teraz, dzięki Tenorom żeśmy się z kolegą basem (aka bassem) polubili.

I co - ryzykować tęsknotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Carbo Tenore dalej, fajne są, tylko trochę im brakuje zejścia. Mam też inny problem, kupiłem razem z nimi bi/tri-flange. Triflangle mój organizm nie akceptuje, ból i nie mogę złapać seala. Bi są ok, ale z Tenore mi nie pasują, za bardzo je zmulają te tipsy, ale UE700 mają tą samą tulejkę. Coś pięknego, grają jak z Comply. Teraz mam dwie pary fajnych słuchawek dokanałowych :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz :) Przecież łapię seala na biflange, na fabrycznych tipsach - jeśli twierdzicie, że do usłyszenia najniższego basu potrzebuję "potrójnych" tipsów to sami potwierdzacie, że mogłoby być lepiej :P Ja nie mówię, że zejście jest złe, ale armatura ma lepsze, tylko musicie wziąć na poprawkę, że kocham najniższy bas. Do dzisiaj tęsknię za HD380 PRO.

Chyba niezbyt zrozumiałe napisałem poprzedni post.

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest trochę lepiej, UE700 są wyprane z midbasu totalnie, niektóre gatunki muzyki są niesłuchalne, ale bardzo nisko potrafią zejść i wtedy ciężko zagrać. Dokładnie to samo miałem w Audeo. Chodzi też właśnie o odczucie ciężkości tego dźwięku, bardziej to słyszę w UE, ale nie wiem czy potrafię dobrze opisać, co mam na myśli :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk@s

W UE700 to po akurat wysokiego basu jest więcej po wycięciu średniego i wcale mi się to nie podobało :|

Ale z z regóły szybki bas armatur mi również bardziej się podoba ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soulreaver - ogólna ciężkość dźwięku jest bezdyskusyjnie znacznie bardziej zauważalna w Tenore, nie ma nawet co porównywać. Ja mam na myśli ciężkość samego najniższego basu, takie wrażenie, że poza tym, że go słyszę, to go również czuję. Takie "trzęsienie głowy". O dziwo trochę bardziej to odczuwam w UE700. Chyba faktycznie chodzi o szybkość i twardość tego basu.

 

crysis94 - masz na myśli brzmienie po Comply? Dla mnie UE700 są akceptowalne tylko po ich uspokojeniu tipsami innymi. Podobnie miałem z Audeo i źródłami. Większość słuchawek słucham z różnymi urządzeniami i nie zwracam aż tak uwagi na to, Phonaki z jednego źródła mnie zachwycały, z innego " krwawiły uszy".

 

Ogólnie Carbo Tenore tak po krótkim czasie uznaje za bardzo dobre i dość uniwersalne słuchawki. Nie są w niczym wybitne, nie mają przykładowo tej krystalicznej góry czy średnich z armatury, za to są bardzo dobre w każdej kwestii. To wielki plus. Podobnie mam z V-Jays. Nie trzeba się zastanawiać jaki gatunek muzyki będzie pasował i szukać źródła. Pamiętam jak przed zakupem Logitechów szukałem doków i słuchałem E10, jakichś BW w podobnej cenie. Miały być super, grały jak kolejne dynamiki dokanałowe w tej cenie podobnie jak modele wyprodukowane kilka lat wcześniej. W Zero Audio jest znacznie lepiej, to nie ten poziom i dlatego można je spokojnie polecać :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L00 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soulreaver - ogólna ciężkość dźwięku jest bezdyskusyjnie znacznie bardziej zauważalna w Tenore, nie ma nawet co porównywać. Ja mam na myśli ciężkość samego najniższego basu, takie wrażenie, że poza tym, że go słyszę, to go również czuję. Takie "trzęsienie głowy". O dziwo trochę bardziej to odczuwam w UE700. Chyba faktycznie chodzi o szybkość i twardość tego basu.

 

crysis94 - masz na myśli brzmienie po Comply? Dla mnie UE700 są akceptowalne tylko po ich uspokojeniu tipsami innymi. Podobnie miałem z Audeo i źródłami. Większość słuchawek słucham z różnymi urządzeniami i nie zwracam aż tak uwagi na to, Phonaki z jednego źródła mnie zachwycały, z innego " krwawiły uszy".

 

Ogólnie Carbo Tenore tak po krótkim czasie uznaje za bardzo dobre i dość uniwersalne słuchawki. Nie są w niczym wybitne, nie mają przykładowo tej krystalicznej góry czy średnich z armatury, za to są bardzo dobre w każdej kwestii. To wielki plus. Podobnie mam z V-Jays. Nie trzeba się zastanawiać jaki gatunek muzyki będzie pasował i szukać źródła. Pamiętam jak przed zakupem Logitechów szukałem doków i słuchałem E10, jakichś BW w podobnej cenie. Miały być super, grały jak kolejne dynamiki dokanałowe w tej cenie podobnie jak modele wyprodukowane kilka lat wcześniej. W Zero Audio jest znacznie lepiej, to nie ten poziom i dlatego można je spokojnie polecać :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L00 przy użyciu Tapatalka

 

Zgadzam się co do opisu. Tenore są ogólnie bardzo dobrymi słuchawkami - zwłaszcza w tej cenie. Przyzwoite napowietrzenie i scena pozwalają im konkurować z dobrymi słuchawkami z wyższej półki.

Szkoda, że bas trochę wchodzi na średnicę,

 

Ale ciężko ich nie polecić. Plus na piankach Comply, świetnie izolują co tym bardziej zwiększa ich wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej żałowałem potencjalnej straty basy na zapowiadanych armaturach Zero Audio.

A potem przeczytałem post awayeah o tenorach w piankach. Ze sporą nieufnością założyłem Comply i... prawie całą noc nie zmrużyłem oka.

Owszem, uciekło trochę ciężaru, o którym powyżej piszecie, ale za to szczegółowość, napowietrzenie, holografia - zrobiło się naprawdę rasowo.

Drugi efekt WOW! na jednym zakupie :)

A moje Comply to najtańsze modele.

Jeśli ktoś jeszcze nie próbował Tenorów na piankach to niech koniecznie spróbuje.

Eargazm gwarantowany.

Edytowane przez belesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej żałowałem potencjalnej straty basy na zapowiadanych armaturach Zero Audio.

A potem przeczytałem post awayeah o tenorach w piankach. Ze sporą nieufnością założyłem Comply i... prawie całą noc nie zmrużyłem oka.

Owszem, uciekło trochę ciężaru, o którym powyżej piszecie, ale za to szczegółowość, napowietrzenie, holografia - zrobiło się naprawdę rasowo.

Drugi efekt WOW! na jednym zakupie :)

A moje Comply to najtańsze modele.

Jeśli ktoś jeszcze nie próbował Tenorów na piankach to niech koniecznie spróbuje.

Eargazm gwarantowany.

Rozmiar ? Mówisz o serii S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem fanem - spróbowałem tak dla hecy i już wiem, że ich z Tenorów nie ściągnę.

Nie tylko dlatego, że tak dobrze grają, ale także dlatego (i tu odpowiedź na pytanie Rettera), że założyłem rozmiar 100 (bo taki miałem) a sądząc z rozmiaru tulejki, raczej powinien być 200.

Założyłem setki nie dlatego, że coś tam jakośtam (lub że mi jakaś idea nadzwyczaj oryginalna przyświecała), tylko dlatego, że innych nie miałem (no miałem 400, ale to bym musiał potem z ucha widelcem wyciągać, bo z tenorów by spadły...)

Ale to kolejny głos na star tipsy, jaki dochodzi do moich uszu.

Crysis - czy umiesz porównać dźwięk na startipsach do tego na stockowych silikonach ? Czy masz podobne odczucia do moich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma problemy ze ściągnięciem comply to zdecydowanie nie polecam szarpania za gąbkę bo się porwie na 100% ;)

Należy jakimś twardym narzędziem rozpocząć zsuwanie za gumowy trzpień pianki i powoli przesuwając ją. Ja używam szczypczyków jak mam problemy z założeniem lub zdjęciem.

 

Pomiędzy 100 a 200 jest dość znaczna różnica, natomiast pomiędzy 200 a 400 nie aż tak duża. Czasem wydaje mi się, że główna różnica to rodzaj gumowego trzpienia, w 400 jest bardziej rozciągliwy. Ja osobiście kilka razy pianki 400 zakładałem na tulejkę 200 bez problemów. Oczywiście prosze nie brać tego za regułę bo tulejki różnią się sporo między sobą nawet w jednym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę - pomyśl o stole, to nożyce się odezwą :)

Skoro już tenorowo-complajowy guru się odezwał, to może mogę Cię poprosić o subiektywną ocenę synergiczną i wytypowanie (według Ciebie rzecz jasna) najlepiej z tenorami grającej pianki.

Ja mam (od Ciebie z resztą - kupione pod A151P) te najprostsze pianki.

Bądź człowiek, doradź koledze - zgrywają się któreś jeszcze lepiej?

 

Swoją drogą, jestem w tak głębokim szoku, że nie potrafię nawet jakoś składnie pisać.

Może to dlatego, że mi niewygodnie siedzieć ze szczęką opadniętą do podłogi...

Edytowane przez belesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najbezpieczniejszym wyborem jest seria S, która najmniej ingeruje w brzmienie ze wszystkich a daje poczucie komfortu. Ja użwam najczęściej właśnie tej serii. Wyższe serię to już izolacja i podbicie basu i tutaj w zależności kto co lubii jeden będzie wniebowzięty a inny nasmaruje, że zamuliły mu doki. Bardzo subiektywne odczucia. Szczerze to powiem, że po prostu trzeba spróbować i posłuchać. Ja i tak mam do wywalenia pianki co dwa miesiące bo się po prostu ubijają i niszczą. To nie jest produkt, który kupuje się na lata. Pomiędzy serią S a T jest różnica zarówno w jakości wykonania (materiały) jak i brzmienia, natomiast pomiędzy T a Ts to już tylko komfort i izolacja większa. Serie z literą x to raczej tylko dla userów co mają uszkodzoną oryginalną osłonę na tulejce.

Dokładne porównanie ktoś z forumowiczów robił tutaj na forum ale musisz szukajki użyć.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności