Skocz do zawartości

Kabel USB


jd1210

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak je kupiles :D i jak graja, podziel sie wrazeniami :). Kup firmowy kabelek i nie swiruj z wynalazkami ;).

Ps.

Sorrki Janusz za zasmiecanie tematu ;).

Nie przeszkadza mi to, absolutnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zastanawiam się nad kupnem lepszego kabla USB do X3. Obecnie używam zwykłego kabelka od Nokii, czy warto zainwestować kilka dych w kabel od Forzy? Czy może on faktycznie coś poprawić (bez audiovoodo) czy raczej będą to stracone pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Okazało się, że 3 metry to za mało i potrzebuje 5 m kabla USB A-B. Czy taka długość to będzie problemem dla prawidłowego przesyłu sygnału, czy nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że 3 metry to za mało i potrzebuje 5 m kabla USB A-B. Czy taka długość to będzie problemem dla prawidłowego przesyłu sygnału, czy nie ma się czym przejmować.

 

jak kabel dobrej jakości to poleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Okazało się, że 3 metry to za mało i potrzebuje 5 m kabla USB A-B. Czy taka długość to będzie problemem dla prawidłowego przesyłu sygnału, czy nie ma się czym przejmować.

 

jak kabel dobrej jakości to poleci

 

 

Masz jakieś swoje typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Okazało się, że 3 metry to za mało i potrzebuje 5 m kabla USB A-B. Czy taka długość to będzie problemem dla prawidłowego przesyłu sygnału, czy nie ma się czym przejmować.

 

jak kabel dobrej jakości to poleci

 

 

Masz jakieś swoje typy.

 

 

http://audiopolis.pl/wireworld-ultraviolet-przewod-usb-2-0-a-b-o-dlugosci-5m.html

 

oddzielone zasilanie, super stosunek jakość/cena

 

 

no i tania opcja - ekranowany, OFC:

http://audiopolis.pl/techlink-wiresnx-690645-przewod-usb-2-0-a-b-o-dlugosci-5m.html

 

 

oczywiście można poszukać i znaleźć tańsze opcje, np. u Chińczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widzę tak - jakikolwiek kabel, kabel dobrze ekranowany z dobrym przewodnikiem, kabel z odseparowanym i ekranowanym zasilaniem, voodoo dla lubiący voodooo - w 3 pierwszych kategoriach jest sens dopłacania, albo słychać różnice albo przynajmniej nie słychać zakłóceń, potem to jak już coś słychać to już reszta toru musi być wyżyłowana a stosunek cena/jakość/poprawa jest "subtelny"

 

ale zdecydowanej większości wystarczy opcja nr2, bo czasy źródeł, które strasznie siały zakłóceniami powoli przemijają

 

dla kabla 5m lepiej wybrać dobrze ekranowany dobry przewodnik, bo jednak przy tej długości to może się trochę zbierać zakłóceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Pierwsza opcja to nie dla mnie. Druga ok, aczkolwiek mogę trochę budżet zwiększyć na coś bardziej "audiofilskiego" ;)

Zdaje się @jd1210 miał tej firmy kabelek: http://allegro.pl/kabel-przewod-do-drukarki-usb-2-0-a-b-lindy-5m-i5081347387.html

Podpytaj się jego czy warto. Do porównania miał Suprę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie miałem ten kabelek Lindy. Kabelek jest OK, ale u mnie najlepiej z Bifrostem gra zwykły drukarkowy AWM style 20276.

Nawet do sprawdzenia tego kupiłem drugi, http://allegro.pl/show_item.php?item=5889146311

Czekam na przesyłkę.

Miałem kiedyś taki zwykły z Custom Cute i według mnie grał lepiej niż te wszystkie, pozłacane wynalazki.

 

Supra jest ciemniejsza i mniej przejrzysta, sprawdza się dobrze z Audio GD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie miałem ten kabelek Lindy. Kabelek jest OK, ale u mnie najlepiej z Bifrostem gra zwykły drukarkowy AWM style 20276.

Koledze już życie niemiłe, że takie rzeczy pisze? ;)

 

Stary jestem, na życiu mi nie zależy to fakt ale i święta prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując powyższą dyskusję wychodzi, ze każdy kabel solidnie zrobiony będzie dobry zwłaszcza, że ja bym się nie podjął próby sprawdzania, który kabel lepiej brzmi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ja u siebie z blaszaka i w obecnej konfiguracji na K551 słyszę różnicę. Piszę tylko, że ten tani AWM lepiej mi się zgrywa z Bifrostem.

Z drugiej strony patrzeć to poniżej Supry bym nie schodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym kupił 3 tanie kable, 3 średnie i wziął te Wasze cuda. I tak każdego po kolei sprawdzał czy widzi różnicę przy USB.

Ale trochę od innej strony. Mam dwa pytania.

1. Wiecie czemu Wam jeden kabel bardziej pasuje a drugi mniej?

2. W czym widzicie różnicę?

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, co zmienia w brzmieniu kabel AWM względem innych.

 

 

Dla mnie bull shit. Przy poprawnie zaimplementowanym asynchronicznym odbiorniku USB kabel nie ma zadnego znaczenia. I tak jest bufor, taktowanie wlasnym zegarem od bufora do przetwornika. Byle kabel dawal rade.

Kabel od drukarki ciagnie kopiowanie plikow wiele mega na sekunde... do audio wystarczy Ci duuuzo mniej :) wiec kebel nie wplynie nijak przy powyzszym zalozeniu dobrej implementacji...

.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkupilem ten kabel lindy od Pana Janusza i jedyna roznica jaka zauważyłem w porównaniu ze stockowym kablem od X1s byl brak charczenia przy przypadkowym zahaczeniu o wtyk USB (co mnie wielce ucieszylo):P dzwiekowo nie zauważam zmian, ale moze gluchy jestem:P

Edytowane przez Gregio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności