Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kabel USB


jd1210

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki, kupiłem po meecie w Krakowie, bo była słyszalna różnica względem takiego od drukarki :)

Może za bardzo go zagiąłeś i bajty nie wyrabiały się na zakrętach? M Edytowane przez sp5it
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przewodu USB (co każdy powinien wiedzieć) jest połączenie zbalansowane, aczkolwiek ważne jest (i optymalne) aby wiązka zasilająca była odseparowana od linii przesyłowej danych.

Dodatkowo dobrze jest zadbać o dobrze ekranowanie przewodów w środku aby odciąć się od EMI/RFI, dlatego często są na przewodach duże dławiki.

Oczywiście parametry elektryczne przewodu też są ważne takie jak pojemność itp.

 

Supra akurat ma dobry przewód USB, który spełnia powyższe kryteria, choć pewnie mógłby znaleźć lepszy przewód tego typu ale w zdecydowanie wyższej cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bull shit. Przy poprawnie zaimplementowanym asynchronicznym odbiorniku USB kabel nie ma zadnego znaczenia. I tak jest bufor, taktowanie wlasnym zegarem od bufora do przetwornika. Byle kabel dawal rade.

Kabel od drukarki ciagnie kopiowanie plikow wiele mega na sekunde... do audio wystarczy Ci duuuzo mniej :) wiec kebel nie wplynie nijak przy powyzszym zalozeniu dobrej implementacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik USB często działa na wspólnej masie cyfrowej, która jest sprzężona z USB, przez co pływają śmieci z kompa do DACa i vice versa.

Dodajmy do tego słaby ekran to dojdą jeszcze śmieci z innych częstotliwości, nie wszystko jest takie piękne jak się wydaje, niestety.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam taki, kupiłem po meecie w Krakowie, bo była słyszalna różnica względem takiego od drukarki :)

Może za bardzo go zagiąłeś i bajty nie wyrabiały się na zakrętach? M

 

 

Niekoniecznie.. :D

A poleci ktoś jakiś dobry kabel usb A - mini B?

Długość minimum 3m.

 

Ja mam taki, dobrze ekranowany, ale nie porównywałem z niczym .

 

https://www.hama.com/00039839/hama-usb-20-connecting-cable-a-plug-mini-plug-b5-pin-3-m

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik USB często działa na wspólnej masie cyfrowej, która jest sprzężona z USB, przez co pływają śmieci z kompa do DACa i vice versa.

Dodajmy do tego słaby ekran to dojdą jeszcze śmieci z innych częstotliwości, nie wszystko jest takie piękne jak się wydaje, niestety.

co nie ma zadnego wplywu bo za odbiornikiem jest bufor i to z nim gada DAC.

a smieci z kompa dobry audiofilski ochrzczony kabel nie zniweluje. tylko wlasnie dobra implementacja z separacja...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultraviolet brałem pod uwagę, ale z wtykiem miniB nie spotkałem się z długościami większymi niż 0,5m, 1m i 2m.

Do tego cena spora (z wtykiem B, przy długości 5m to ok 380 zł), a ja potrzebuję dwie sztuki, do głośników aktywnych.

Nie wymagam audifilskich cudów, tylko kabla który przy tej długości niczego nie spartoli ;)

 

Minczin- link nie działa :(

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultraviolet brałem pod uwagę, ale z wtykiem miniB nie spotkałem się z długościami większymi niż 0,5m, 1m i 2m.

Do tego cena spora (z wtykiem B, przy długości 5m to ok 380 zł), a ja potrzebuję dwie sztuki, do głośników aktywnych.

Nie wymagam audifilskich cudów, tylko kabla który przy tej długości niczego nie spartoli ;)

 

Minczin- link nie działa :(

 

 

Proszz: http://www.amazon.fr/Hama-00039839-Noir/dp/B001JTNMJW

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultraviolet brałem pod uwagę, ale z wtykiem miniB nie spotkałem się z długościami większymi niż 0,5m, 1m i 2m.

Do tego cena spora (z wtykiem B, przy długości 5m to ok 380 zł), a ja potrzebuję dwie sztuki, do głośników aktywnych.

Nie wymagam audifilskich cudów, tylko kabla który przy tej długości niczego nie spartoli ;)

 

Ups zagalopowałem się - nie sprawdzałem czy w tej wersji są 3 metrowe :( . Nie wiem ile te głośniki kosztują, ale nie wiem czy jest sens wydawać dużo stówek na kabel USB (no chyba, że mowa o drogich głośnikach ;) ). Może po prostu jakiś dobrze wyglądający kabelek ze sklepów komputerowych, kiedyś gdzieś takie widziałem, choć czy 3 metrowe są, to nie wiem. Niektórzy forumowicze jak majkel, Forza, Mayster robią różne kable, chyba także USB - pewnie jakby zamówić kabel o konkretnej długości to nie byłoby problemu, a kabelek byłby solidny.

 

Pogooglaj, bo nie pamietam jaki ale jeden model belkina jest bardzo chwalony...

Kilka lat temu chwalono Belkin Blue Gold (A-B ) - tylko, że przestano je już dawno produkować.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszło... ;) Jestem zadowolony, to moje pierwsze głośniki aktywne, podoba mi sie fakt, iż wszystko jest pod siebie dopasowane, nie trzeba kombinować czy wzmak zgra sie z kolumnami, czy DAC będzie odpowiedni, kabelki itd. Esencja plug&play :)

Nie mam zbyt wielkiego porównania, bardziej podoba mi się ich granie niż z NAD'a c316 z Pylon Pearl/Monitor Audio BX2. Pasmo wyrównane, nic się nie wybija, może trochę za dużo wyzszego basu jak na moj gust, ale to może byc kwestia akustyki pokoju. Do tego precyzyjna, nie męcząca góra.

 

Dobra, kończymy ten OT.

 

Chyba rzeczywiście kupię po prostu przyzwoicie wyglądający kabelek w sklepie komputerowym i tyle. Chyba że ktoś w międzyczasie poleci jakis konkretny, sprawdzony model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności