Skocz do zawartości

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Np. to, że wiem co, gdzie i po co. Bez konfiguracji Maciuxa łaziłem po tym RB jak somnambulik podczas pełni. Natomiast teraz, po skonfigurowaniu interfejsu, jest całkiem ok. Używam RB cały czas.

górny Lewy menu

górny prawy katalog muzyki po katalogach

dolny prawy ^^ po tagach (bądź na odwrót)

górna krawędź podgłaszanie, dolna zciszanie

dół lewy tryb odtwarzania.

prwa/lewa krawędź zmiana utworów

 

 

Ale o co chodzi? Co to za skróty?

 

Dotyk w RB bo się klawiszami męczycie

 

Ja tam się nie męczę, wolę przyciski, ale to cenna wiedza, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żeby z RB korzystać, trzeba przeczytać instrukcję. W mango nie trzeba. To który interfejs jest intuicyjny? Wcześniej miałem cowona s9 i też nie potrzebowałem instruktażu obsługi. Sory, ale RB nie jest intuicyjny. Że się robi łatwy w obsłudze, kiedy się człowiek go nauczy, nie świadczy o jego intuicyjności. Np. equalizera w RB nie jestem w stanie opanować do dziś. A w zakresie możliwości ustawień jest on bardzo podobny do tego z cowona. Tylko w cowonie ustawiało się go bez doktoratu z prestigitatorstwa (mówię o tym rozszerzonym equalizerze).

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żeby z RB korzystać, trzeba przeczytać instrukcję. W mango nie trzeba. To który interfejs jest intuicyjny? Wcześniej miałem cowona s9 i też nie potrzebowałem instruktażu obsługi. Sory, ale RB nie jest intuicyjny. Że się robi łatwy w obsłudze, kiedy się człowiek go nauczy, nie świadczy o jego intuicyjności. Np. equalizera w RB nie jestem w stanie opanować do dziś. A w zakresie możliwości ustawień jest on bardzo podobny do tego z cowona. Tylko w cowonie ustawiało się go bez doktoratu z prestigitatorstwa (mówię o tym rozszerzonym equalizerze).

taki eq nazywa się parametryczny - o ile dobrze kojarzę. Ten z mango to jak fiacik do poloneza.

ustawia się go intuicyjnie :)

 

ja tam lubię się uczyć :) i czerpać z tego korzyści ...

niestety tutaj pan L od moda coś pochrzanił i siedzę na Mango :/

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym że nie używam nigdy EQ, przenigdy, to najbardziej intuicyjny (i mi się podobał) jaki miałem przyjemność testować to ten w AK100 (nie wiem czy we wszystkich AKczach tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, gdy się nie używa eq w RB, to pod względem intuicyjności rzeczywiście nie ma wuja we wsi. :)

oj jest,

wgrywasz red-a taki temat graficzny i masz wszystko na głównym ekranie łącznie z ustawieniem EQ

prościej się nie da :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wrażenie, że brzmienie RB w najnowszym miksie uległo zmianie, że rzeczywiście wpływ miał nowy mod lurkera 2.1.5. Porównywałem wczoraj długo z AK100 II i brzmienie AKacza jest mocniej zarysowane od DX90 na RB, który przy nim jest gładszy i jakby podkoloryzowany, taki miękki. RB starszy był w sumie bardzo surowy, mocno studyjny, a teraz wydaje mi się łagodniejszy. Muszę wrócić do starszej wersji, no chyba że to złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie, przynajmnie według mnie, rb jest nadal bardziej rozdzielczy od lurkera. Jest także bardziej przestrzenny. Na tym tle (tj. w odniesieniu do lurkera) wydaje się lepszy. Nie czuję, że oprogramowanie ogranicza sprzęt, a takie wrażenie mam słuchając mango. Natomiast nie jestem w stanie porównywać starszych wersji fw; tyle tego było, że już tego nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja nie porównywałem bo nie mam dwóch grajków z pamięci nie potrafię określić, według autora nie ma prawa być (wywalił tylko kodeki wideo) bo tylko zmiana czcionki. Są tacy co i to słyszą

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ta wersja z inną czcionką nie była wcześniej wypuszczona czasem? Do wyboru było. Dobrze pamiętam?

faktycznie

https://github.com/Lurker00/DX90-firmware/tree/master/release

jest też wersja ale bez RB- roboto czyli 1.2.0L2 coś dla maciuksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wgrałem Rockbox 2.1.5L2, instalacja przebiegła bez problemu. Następnie zrobiłem reset ustawień i po ponownym włączeniu odtwarzacza wyświetla mi logo odtwarzacza i dalej nie reaguje. Komputer widzi odtwarzacz, a ja mogę co najwyżej wyłączyć dx90. Macie jakieś porady?

edit: wgrałem przed kartę SD najnowsze oficjalne oprogramowanie i póki co działa.

Edytowane przez mikla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności