Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Problem taki. DX90 + rockbox. O ucinaniu pierwszych 2 sekund utworu już czytałem ale u mnie pojawiają się jeszcze sekundowe przerwy w dalszych cześciach utworów. Czy wina może stać po stronie karty (samsung evo z pewnego źródła)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy te "sekundowe przerwy" w dalszej części utworu pojawiają się kiedy słuchasz materiału z pamięci wewnętrznej czy tylko z karty. U mnie występują te przerwy na ostatnim sofcie tak od Lurkera jak i oficjalnym, ale tylko kiedy słucham z karty pamięci. Najprawdopodobniej nie wyrabia bufor, kwestia do poprawy w kolejnym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Otóż miałem fantazję zainstalować se oryginalny FW 2.5.1 od Ibasso, w miejsce FW 2.5.1 od Lurkera i informuję, że nie warto tego robić. Znaczne pogorszenie szczegółowości i przestrzenności. Odczucie jest generalnie lekkigo koca wełnianego w szkocką kratę. Błagam - nie aplikujcie! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż miałem fantazję zainstalować se oryginalny FW 2.5.1 od Ibasso, w miejsce FW 2.5.1 od Lurkera i informuję, że nie warto tego robić. Znaczne pogorszenie szczegółowości i przestrzenności. Odczucie jest generalnie lekkigo koca wełnianego w szkocką kratę. Błagam - nie aplikujcie! :)

Ciekawa informacja. Ja od początku leciałem na lurkerach, ale przez cały czas myślałem że brzmieniowo nic się nie zmienia tylko użytkowo, jakieś poprawki stabilności itd.

2.5.1 przyznam, że detal to on ma, ale o dziwo wolę rockboxa. Brzmienie takie lżejsze i gładsze jest na nim, góra bardziej obecna, przy tym jakby równiejsza, nie występuje ten delikatny efekt ziarnistości co w mango. Przede wszystkim swoboda grania na RB do mnie przemawia, scena jest trochę większa, ale czuję lepsze napowietrzenie, większą otwartość. Mamy te same słuchawki, więc można się wymienić spostrzeżeniami. B1 robi u mnie robotę, to on w dużej mierze winduje przestrzeń. W sytuacji gdy np B1 rozładował się i mam do dyspozycji samego dx'a, wolę jednak posłuchać na mango. Na samodzielnym dx90 nie czuję tak dużej różnicy między tymi dwoma systemami, a do tego użytkowo mango jest wygodniejszy. Wzmak sprawia, że na RB scena się wyraźnie powiększa, jest dużo lepsze napowietrzenie, podczas gdy na mango nie czuję aż tak znacznej różnicy w kreowaniu sceny, było intymnie i jest nadal, owszem powiększa się, ale nie jest to aż tak duża różnica jak przy rb, bo to brzmienie gęstsze, cieplejsze, bliższe. Myślę, że na każdych innych słuchawkach wybrałbym mango, ale z pm-3 rockbox mi pasuje :)

Chyba nawet ktoś z forum miał dokładnie mój zestaw, westberg wiesz może kto to ?

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam problem przerywania utworów w ibasso dx90 z softem 2.5.1 l3 napych rockbox rozwiązany. Miałem taki przypadek że pd rockboxem cały czas problem z buforowaniem utworu potrafił przerywać co 10sekund na początku każdego utworu. Wymieniłem kartę 64gb na sandisk z biedry i sformatowałem w fat32. Wcześniej miałem transcendent i na niej same problemy. Po zmianie karty nic nie przerywa wszystko jak trzeba. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
18 minut temu, Strazak napisał:

Czy na DX90 jest możliwość kasowania utworów czy katalogów z pamięci, a nie tylko z playlisty? 

zazwyczaj jak się przytrzyma przycisk na danym otworze to jest opcja "Remove", podobnie dla całych katalogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, ktora wersja rockboxa jest najlepsza? sciagnalem najnowsza wersje a takze wgralem mod lurkera 2.5.1 z dual bootem, ale za kazdym razem jak chce puscic dana piosenke na rockboxie to wywala mi do strony glownej....i nie poslucham sobie tego RB ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

też mam wgranego lukera 2.5.1 i jedna rzecz mnie irytuje.

Po każdorazowym uruchomieniu by móc słuchać utworów po kolei muszę wskazać mu album i odtwarzany utwór.

Jak tego nie zrobię to odtwarza losowo z albumu mimo, iż ma ustawione odtwarzanie po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wgrałem czysty soft 2.3.0 i na średniej głośności lekko wycisza prawą słuchawkę a na większej w całości wyłącza lewą. Przy zmienianie głośności obie grają tak samo
Używam jako DAC do komputera

dobra, sformatowałem i działa

Edytowane przez choragiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

2 sztuki DX90.
na jednym w mennu Advanced jest opcja System update, na drugim nie ma (soft 2.1.5) - jako model number podaje DX90L2 - coś tu było chyba modowane.
orientuje się ktoś jak wrócić z nim do opcji fabrycznych? factory reset nie pomaga. 

48393979_1396406043829727_1744273862008242176_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, trzcionka napisał:

2 sztuki DX90.
na jednym w mennu Advanced jest opcja System update, na drugim nie ma (soft 2.1.5) - jako model number podaje DX90L2 - coś tu było chyba modowane.
orientuje się ktoś jak wrócić z nim do opcji fabrycznych? factory reset nie pomaga. 

48393979_1396406043829727_1744273862008242176_n.jpg

Wygląda na to, że na jednym z nich masz wgranego mod-a Luker-a L2. Tutaj masz instrukcję jak się cofnąć z softem do poprzedniej wersji:

https://www.head-fi.org/threads/dx90-2x-sabre-1st-page-downloads-info-inst-lurker0-fw-mod-link-1st-page-new-fw-2-3-0.697035/

Użyj RKBatchTools.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności