Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem Rockbox 2.1.5L2, instalacja przebiegła bez problemu. Następnie zrobiłem reset ustawień i po ponownym włączeniu odtwarzacza wyświetla mi logo odtwarzacza i dalej nie reaguje. Komputer widzi odtwarzacz, a ja mogę co najwyżej wyłączyć dx90. Macie jakieś porady?

to nie jest rockbox tylko 2,1.5 pod niego

ludzie czytajcie trochę wstecz posty bądź używajcie "szukaj"

 

szkoda że nie jestem moderatorem - działoby się ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

oficjalny DX90 port Rockboksa

http://napych.com/other/rockbox-for-ibasso-dx90/official-rockbox-binary-builds/

 

 

 

8h na liczniku i ciągle gra :)

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie miałem pytać, a dopiero teraz znalazłem posta, hibi :)

 

No to wgrywam.

 

Porównuję właśnie z DX100. Ciekawe, ciekawe :)

 

Teraz dopiero zrozumiałem jaką drogę przeszło iBasso softowo. DX100 na starym Androidzie idealny nie jest. Wi-Fi, Bluetooth i... wbudowana wibracja. Problemy były z DXami, ale jednak oprogramowanie DX90 niebo a ziemia w porównaniu do DX100. Na niego potrzeba cierpliwości.

 

Edit: Swoją drogą, dotarło do mnie jaki fajny był pierwszy RB, jak szeroko brzmiał, a tutaj mega głębia w tym nowym, Ety grają przód-tył, co nie tak łatwo w nich wywołać.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, do softu dx100 trzeba się przyzwyczaić. Jak nie wykonujesz specjalnie dużo operacji, i masz b.dobrze potagowaną muzykę i bez okładek, to nie ma problemów najemniejszych. Tak jak Ci pisałem, przez 4 miechy nie zaliczyłem ani razu żadnej zwiechy. Ja korzystam tylko z pamięci wewnętrznej. Nie wiem na ile korzystanie z karty zamula dx100.

 

EDIT: No i jak pisałem na PM są dostępne zmodowane przez DOC2008 softy do dx100, które nie dość że coś tam zmieniają w dźwięku, to ponoć robią z dx100 pioruna pod względem UI tj. wszystko ładuje i działa bardzo szybko, nie ma zwiech itp. Ja jeszcze nie testowałem tych softów.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że któryś z DAPów zostawił na karcie jakieś śmieci, które nie spodobały się DX100. To często Android, więc któreś pliki mogły spowodować zwiechę. Wcześniej skan był dosyć szybki.

 

hibi, no właśnie mam wrażenie że za mało stereo i za dużo głębi, wydaje mi się że cała scena jest wręcz cofnięta. Za to jest ta równowaga i twardość dźwięku Rockboxa. 2.1.5 masywniejszy w basie i gładszy, cieplejszy - ale też mocniejsza stereofonia. Pamiętam, że ten stary RB grał szeroko - co było kontrastem dla starszych FW od iBasso, które też rozbudowywały głębię. Był ten dystans, przestrzeń, ten nowy RB taki ciasny, ale i tak podoba mi się bardziej niż standardowy FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hibi, no właśnie mam wrażenie że za mało stereo i za dużo głębi, wydaje mi się że cała scena jest wręcz cofnięta. Za to jest ta równowaga i twardość dźwięku Rockboxa. 2.1.5 masywniejszy w basie i gładszy, cieplejszy - ale też mocniejsza stereofonia. Pamiętam, że ten stary RB grał szeroko - co było kontrastem dla starszych FW od iBasso, które też rozbudowywały głębię. Był ten dystans, przestrzeń, ten nowy RB taki ciasny, ale i tak podoba mi się bardziej niż standardowy FW.

no właśnie, a czy o to nie chodzi czasem w słuchawkach aby nie było tylko na boki bo to i tak jest narzucone, dla głośników to faktycznie może być mały problem.

IMO takie kreowanie 3d świadczy o klasie grajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. To samo smartfony + integry, niby ok, ale mocy i głębi sceny ni ma (chociaż i tak nieźle mi się słucha na Moto G gen 2).

 

Chyba tyci tyci pomaga poszerzenie bazy stereo w ustawieniach. Chociaż głębia mocna, w końcu Ety to mocne stereo, a z RB odwrotnie. Tęskniłem za tą mocno rysowaną średnicą, w tym bardziej pasuje mi DX90 od DX100. Gdyby jeszcze miał tą przestrzeń i tak kształtne źródła pozorne.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. To samo smartfony + integry, niby ok, ale mocy i głębi sceny ni ma (chociaż i tak nieźle mi się słucha Moto G gen 2).

 

Chyba tyci tyci pomaga poszerzenie bazy stereo w ustawieniach. Chociaż głębia mocna, w końcu Ety to mocne stereo, a z RB odwrotnie. Tęskniłem za tą mocno rysowaną średnicą, w tym bardziej pasuje mi DX90 od DX100. Gdyby jeszcze miał tą przestrzeń i tak kształtne źródła pozorne.

hehe, też se zamierzam kupić jak 1 mi do klopa przypadkiem wpadnie bądź syn przygarnie :)

(trochę się tego chińskiego shitu przerobiło a te małe gwałcicielki ciągle rządzą )

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się muszę upewnić czy 2ga też ma aptX. Pierwsza miała, mimo że tego nie lansowali. Dwójka niby niewiele się zmieniła, więc pewnie też ma, ale chyba nie mam nic pod ręką z aptX. Świetny telefon.

 

Z baterią w takim combo softowym rzeczywiście lepiej na DX90. Trochę szkoda, że nie ma zwykłego 2.1.5 - bardziej by mi się przydał do testów stock obok RB. Można ustawić zarządzanie procesorem, standardowo jest powersave. Zmian w brzmieniu nie ma po przełączeniu na ondemand lub performance, ale może trzeba uruchamiać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić zarządzanie procesorem, standardowo jest powersave. Zmian w brzmieniu nie ma po przełączeniu na ondemand lub performance, ale może trzeba uruchamiać ponownie.

w locie powinno iść bo sterowniki są w jądrze, raczej nie masz prawa usłyszeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalny DX90 port Rockboksa

http://napych.com/other/rockbox-for-ibasso-dx90/official-rockbox-binary-builds/

 

 

 

8h na liczniku i ciągle gra :)

 

A co on daje ludzkości ten "oficjalny port"? Coś się zmienia, pojawiają się nowe funkcjonalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś koment z odsłuchu FV 2.1.8 poproszę ;)

dziala.

 

 

Gra to jak standardowe fw od ibasso. Czyli raczej ciepło w średnicy. Nic szczególnego.

 

Aczkolwiek trzeba przyznać, że ibasso zareagowało na głosy użytkowników i obecnie ui jest całkiem użyteczne. Balans, filtry cyfrowe, szeroki eq.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wgrałem tę nową pakę Lurker+RB, nie chce mi się wgrywać 2.1.8 :)

 

Na hedfaju się niby potężnym basem zachwycają.

W stosunku do 2.1.5L2 faktycznie jest wiecej niskich. Ale kosztem mam wrazenie rozdzielszosci. Raczej wroce do lurkera. Ew poczekam az zrobi 2.1.8 w swojej wersji... O ile zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności