Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stawiałem od zera RB (z 2.1.5L). Mango wygrywa ogólnym UI, czasem pracy na baterii, natomiast jakość dźwięku na RB jest nie do pobicia i to jest decydujący czynnik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na HF też jest ostrzeżenie wielką czerwoną czcionką... Trzeba uważać bo naprawdę można sobie krzywdę zrobić.

co konkretnie podmnieniałeś?

dasz radę podmienić 2.1.5L z RB na standardowy 2.1.5 z RB?

 

 

No to Android jest już konkretnie sfragmentaryzowany nawet na DAPach :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel pozgrywał sobie 3 kawałki z wyjścia liniowego na komputer ze wszystkich wersji FW i z rockboxa ponakladal na siebie widma i są identyczne.

To skąd się biorą różnice w brzmieniu?

 

 

krzyzakov

bo to są niuanse które człowiek odbiera i różnie tłumaczy (mózg) zależnie od okoliczności ;)

dzisiaj przeprowadziłem 2 próby dla potwierdzenia

1.2.5L ~ 6h

1.2.5. ~ 8h

tyle w temacie

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to są niuanse które człowiek odbiera i różnie tłumaczy (mózg) zależnie od okoliczności ;)

 

 

Ale przecież nie telepatycznie.

To co wychodzi z odtwarzacza widać na widmie.

Muszę znaleźć jakieś narzędzie, które pozwoli uzyskać różnicę tak zgranych zapisów i sam sobie sprawdzę...

 

krzyzakov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tzn, wgrywałeś je oddzielnie czy w jednej paczce od RB?

 

Hibi gdzieś wyżej (albo w wątku DX90) podał rozwiązanie jeśli to była paczka RB - trzeba skopiować w pamięć ten folder RB z instrukcji, żeby był dual boot.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Wgrałem lukera 2.1.5

no nie będzie działał bo to nie dual boot, musisz mieć paczkę 2.1.5L ale pod RB, jest w instrukcji link do niej jak i prosty sposób instalacji - rozpakowanie RB 1.2.0 do głównego katalogu grajka (root)

 

czysty 2.1.xL to nie soft z RB

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam problem... Wgrałem lukera 2.1.5

no nie będzie działał bo to nie dual boot, musisz mieć paczkę 2.1.5L ale pod RB, jest w instrukcji link do niej jak i prosty sposób instalacji - rozpakowanie RB 1.2.0 do głównego katalogu grajka (root)

 

czysty 2.1.xL to nie soft z RB

 

 

Heh, dzięki już działa :). Chyba zostanę z RB... Co prawda nie jestem przekonany czy wolę brzmienie RB czy Mango (oba softy grają świetnie tylko że inaczej) ale za to funkcjonalność i wygoda obsługi RB bije na głowę Mango.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nie miałem żadnego problemu z czytelnością interfejsu RB. Po pierwszym uruchomieniu standardowo zmieniłem czcionkę na kilkukrotnie większą i jak dla mnie po tej operacji czytelność jest wzorcowa :).

Bateria znika szybciej ale dla mnie wygoda użytkowania jest ważniejsza... Dla samej obsługi playlist RB baterię mogę ładować nawet i codziennie :D.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nie miałem żadnego problemu z czytelnością interfejsu RB. Po pierwszym uruchomieniu standardowo zmieniłem czcionkę na kilkukrotnie większą i jak dla mnie po tej operacji czytelność jest wzorcowa :).

wysokość wierszy też robi robotę (w ustawieniach ekranu)

 

mango i jego braki:

- brak odtwarzania katalogu i jego podkatalogów (jedna lista)

- ekran informacyjny brak zwijania tekstu - masakra

- skala głośności 0-255 przerost treści nad formą ( szkoda że nie dali 500)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w mango największymi minusami są:

 

- tak jak spominał hibi "brak odtwarzania katalogu i jego podkatalogów (jedna lista)".

- Equalizer bez możliwości wyboru dowolnej equalizowanej częstotliwości i kąta nachylenia jej zbocza (Q-Slope).

 

Natomiast w brzmieniu RB trochę brakuje mi tej cyfrowości Mango... :D

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma mango czego nie ma RB?

IMO mango mało co ma i gdyby nie "spadająca bateria w oczach" to bym RB używał

Nie chodzi o to, co ma RB, tylko o to, jak się tego używa. Funkcjonalność RB (w sensie dostępnego instrumentarium) jest niezaprzeczalna. Ale intuicyjność użytkowania lepsza jest w mango. Natomiast, jak już wspomniałem, konfiguracje Maciuxa baaardzo ułatwiają ogarnięcie tematu. Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co ma mango czego nie ma RB?

IMO mango mało co ma i gdyby nie "spadająca bateria w oczach" to bym RB używał

Nie chodzi o to, co ma RB, tylko o to, jak się tego używa. Funkcjonalność RB (w sensie dostępnego instrumentarium) jest niezaprzeczalna. Ale intuicyjność użytkowania lepsza jest w mango. Natomiast, jak już wspomniałem, konfiguracje Maciuxa baaardzo ułatwiają ogarnięcie tematu.

 

 

Również wolę Mango prawie pod każdym względem (jedynie dźwięk mi mniej odpowiada), co nie znaczy że się katuje przy RB - nie, po prostu wg mnie RB nie jest przystosowany pod dotyk i jakoś lepiej mi Mango pasuje, koniec kropka :). Na Clip+ natomiast RB rulez jedyny słuszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. to, że wiem co, gdzie i po co. Bez konfiguracji Maciuxa łaziłem po tym RB jak somnambulik podczas pełni. Natomiast teraz, po skonfigurowaniu interfejsu, jest całkiem ok. Używam RB cały czas.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w mango największymi minusami są:

 

- tak jak spominał hibi "brak odtwarzania katalogu i jego podkatalogów (jedna lista)".

- Equalizer bez możliwości wyboru dowolnej equalizowanej częstotliwości i kąta nachylenia jej zbocza (Q-Slope).

 

Natomiast w brzmieniu RB trochę brakuje mi tej cyfrowości Mango... :D

 

 

co ma mango czego nie ma RB?

IMO mango mało co ma i gdyby nie "spadająca bateria w oczach" to bym RB używał

Nie chodzi o to, co ma RB, tylko o to, jak się tego używa. Funkcjonalność RB (w sensie dostępnego instrumentarium) jest niezaprzeczalna. Ale intuicyjność użytkowania lepsza jest w mango. Natomiast, jak już wspomniałem, konfiguracje Maciuxa baaardzo ułatwiają ogarnięcie tematu.

Również wolę Mango prawie pod każdym względem (jedynie dźwięk mi mniej odpowiada), co nie znaczy że się katuje przy RB - nie, po prostu wg mnie RB nie jest przystosowany pod dotyk i jakoś lepiej mi Mango pasuje, koniec kropka :). Na Clip+ natomiast RB rulez jedyny słuszny.

Zgadza się, dlatego w RB używam tylko fizycznych przycisków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. to, że wiem co, gdzie i po co. Bez konfiguracji Maciuxa łaziłem po tym RB jak somnambulik podczas pełni. Natomiast teraz, po skonfigurowaniu interfejsu, jest całkiem ok. Używam RB cały czas.

górny Lewy menu

górny prawy katalog muzyki po katalogach

dolny prawy ^^ po tagach (bądź na odwrót)

górna krawędź podgłaszanie, dolna zciszanie

dół lewy tryb odtwarzania.

prwa/lewa krawędź zmiana utworów

 

i że mango jest intuicyjne, fakt trzeba to wiedzieć w RB bo nie opisali na przyciskach

 

dotyk jak malina nawet mango wymięka

 

mango macie ładne wizualnie

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Np. to, że wiem co, gdzie i po co. Bez konfiguracji Maciuxa łaziłem po tym RB jak somnambulik podczas pełni. Natomiast teraz, po skonfigurowaniu interfejsu, jest całkiem ok. Używam RB cały czas.

górny Lewy menu

górny prawy katalog muzyki po katalogach

dolny prawy ^^ po tagach (bądź na odwrót)

górna krawędź podgłaszanie, dolna zciszanie

dół lewy tryb odtwarzania.

prwa/lewa krawędź zmiana utworów

 

 

Ale o co chodzi? Co to za skróty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Np. to, że wiem co, gdzie i po co. Bez konfiguracji Maciuxa łaziłem po tym RB jak somnambulik podczas pełni. Natomiast teraz, po skonfigurowaniu interfejsu, jest całkiem ok. Używam RB cały czas.

górny Lewy menu

górny prawy katalog muzyki po katalogach

dolny prawy ^^ po tagach (bądź na odwrót)

górna krawędź podgłaszanie, dolna zciszanie

dół lewy tryb odtwarzania.

prwa/lewa krawędź zmiana utworów

 

 

Ale o co chodzi? Co to za skróty?

 

Dotyk w RB bo się klawiszami męczycie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności