Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Na Lurkerze powinny wszystkie grać +1h w stosunku do RB, czyli średnio 8h, tak przynajmniej mi wychodziło w testach. :)

BTW. ciekawe słuchawki nigdzie już nowe niedostępne, na allegro jedynie.

no dokładnie, tyle że bez majstrowania w czasie pracy - w normalnym użytkowaniu odchodzi jeszcze godzina :/

Słuchawki przednie, odkleiłem filtr z przetworników i teraz to dopiero grają - bas jak na słuchawki otarte powala :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry :-)

Czy ktos zauwazyl nastepujace zachowanie

Roxbox najnowsza wersja

Bibloteka wybor artysty I plyty pierwszy utwór

nastepnie powrot do bibloteki I proba wybrania innego utworu z tej samej plyty..... dluzsze oczekiwanie i samoczynnym powrot do glownego menu. I trzeba sie grzebac od poczatku by dojsc do listy utwrow. Najcześciej za drugim razem jest już ok utwór odtwarza się bez problemu .

nie zawsze sie tak dzieje ale dosyc czesto

Edytowane przez Asknet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockbox_DX90_0_4_9

Change log

21/09/2014 - Performance tweaks added. Increases rocbox process and io priority to REAL-TIME.
- Timers are now much improved. But still lagging a bit especially when audio is playing.
- Increase thread priority for audio, codec and buffering threads to minimise chances of interrupting playback. To take advantage of the dual-core cpu, I redistributed threads between 2 cpus.
- Changed the default location of saving playlist from the context menu when playing an album from the file browser. The default location was the same folder as the album location. Now it will show the default as /sdcard/Playlists/fileBrowser.m3u8.

 

 

jeszcze większe ciśnienie na wykorzystanie procesora do dekodowania.

wiadomo czym to skutkuje ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na takiej zasadzie zmieniło się brzmienie u Lurkera, bo tutaj zmieniono tylko priorytet odtwarzania + ustawiono poszczególne procesy na rdzenie.

 

A hibi napisał o baterii. Zobaczymy jak będzie, bo Lurker też twierdził że w jego sofcie zmiana zarządzania energii procka nie powinno mieć wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, nie wiem czy gdzieś już padło to pytanie, jak ustawić sobie ten punkt startowy na kartę pamięci? Jak wciskam na "Rozpocznij Przeglądanie Plików w /" to mam komunikat "Przywrócono", jak to ustawić na kartę?

Jeszcze pytanko domyślnie nie ma ustawionego szybkiego skrótu na ekran odtwarzania i skoku do plików (głównego drzewa lub aktualnego).

 

Generalnie jak ktoś wyżej wspominał zdarzają się przerwy nawet 1-2s losowo między utworami, mimo gapless. Czasem też nagle po skończeniu utworu przestaje grać dalej, mimo że poustawiane mam że leci po folderach i nawet ma skakać między nimi. Takie ******łki w sumie.

 

Edyta.

 

Mam już przeglądanie, wystarczy przytrzymać ten katalog i się pojawią dodatkowe opcje, w sumie nawet intuicyjne tylko ja nie ogarnąłem :).

Edytowane przez Mecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, nie wiem czy gdzieś już padło to pytanie, jak ustawić sobie ten punkt startowy na kartę pamięci? Jak wciskam na "Rozpocznij Przeglądanie Plików w /" to mam komunikat "Przywrócono", jak to ustawić na kartę?

to jest przywracanie ustawień, wchodzisz w dany katalog przytrzymujesz play i tam jest opcja dodania obecnego katalogu

Jeszcze pytanko domyślnie nie ma ustawionego szybkiego skrótu na ekran odtwarzania i skoku do plików (głównego drzewa lub aktualnego).

prawy róg ekranu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówita, a tutaj RB z dużymi zmianami - nowy sposób instalacji:

 

Google Drive

DX90FW_V2.1.0_patched_with_Lurkers_mod.zip

Rockbox_DX90_0_6_0.zip

Mega

DX90FW_V2.1.0_patched_with_Lurkers_mod.zip

Rockbox_DX90_0_6_0.zip

Change log
26/09/2014 - Rockbox binaries and related files moved to DX90’s internal storage (/mnt/sdcard). Making it accessible to the user when plugged into a PC/Mac/Linux USB connection. This will keep update files smaller and make future updates simple and doesn’t require factory resets nor reflashing Ibasso’s firmware/image.
- Busybox added in the package (/sdcard/apps/utils). Useful debugging via adb.
- Plugins added
lrcplayer
textviwer
imageviewer
sudoku

Installation Steps.


For first-time users or DX90 users using rockbox version prior to 0_6_0.

1. You need to download two sets of zip file
a. DX90FW_Vx.x.x_patched_*.zip - Ibasso’s DX90 official firmware patched with boot selector menu.
b. Rockbox_DX90_y_y_y.zip - Main rockbox for DX90 package.

2. Extract the update.img file from the patched DX90 zip file. Then the “apps” folder from the rockbox zip file.

3. Copy them over to DX90's internal storage. (Make sure DX90 is set to "Storage" from the USB settings menu in Mango)

4. Disconnect DX90 from USB and go to Settings >> Advanced >> System update and select "OK".

5. Wait until DX90 completes the firmware update.

6. To get the boot selector menu screen, shutdown DX90 (press and hold the power button), turn on (slide up) the hold switch then turn on DX90.

7. Delete the update.img file only from DX90’s internal storage.

8. Enjoy both Mango (Lurker's modded version) and Rockbox on your DX90


For users who are already running version 0_6_0 or later.

1. You only need to download the Rockbox Zip file.

2. Boot into Mango. Make sure DX90 is set to "Storage" from the USB settings menu. Extract the “apps” folder and overwrite the existing one in DX90’s internal storage.

3. Reboot with the hold switch on and select rockbox from the menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore przyspieszenie instalacji kolejnych wersji.

 

Muszę zagadać do aallena, bo nie mogę zaktualizować wątku, a to ważne info.

samego rockboksa tak, gdy wyjdzie nowe mango trzeba aktualizować i tak całość - o ile wyjdzie :/

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności