Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nowa wersja:

 

New build now available

 

Link to Mega

Rockbox_DX90_0_4_4.zip

 

Link to Google Drive

Rockbox_DX90_0_4_4.zip

 

 

Change log

 

13/09/2014 - Enabling “Gather Runtime Data” from Settings -> General Settings -> Database no longer goes to “PANIC stkov” screen and crash the Linux Kernel. Playback runtime statistics are now saved in the database.
- “Load to RAM” added in Settings -> General Settings -> Database. Setting this option to “yes” allows rockbox to cache database to RAM which makes database navigation and search faster.
- random folder advance config plugin was modified to scan only “/mnt/external_sd”. Generating this file should be quick now and only contains music folders. Activating “Auto-Change Directory” to automatically shuffle by album should be ok now.
- Audioscrobbler (Last.fm log) is now saved in rockbox folder. Once activated (Settings -> Playback settings -> Last.fm log) it will save the file “scrobbler-timeless.log” in /sdcard/rockbox.
- Fixed a bug with “backlight on hold” option “Buttons disabled, Backlight On”. When switched to hold position, it does not reset the backlight timeout which turns off backlight when the backlight timeout elapsed.
- Plugins added
* Oscilloscope
* VU_meter

 

by headwacker/ head-fi

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znaczy się: rb pracuje ciężej dla lepszego dźwięku. :)

Albo niedopracowany. Wiem to są drobnostki, liczy się dźwięk.

Nie zauważyłem natomiast dużej różnicy w czasie działania na baterii w zależności od impedancji słuchawek. To znaczy czy to nauszne jak HD600 z 300Ω, K550 32Ω, Momentum 18Ω czy IEMy jak AKR01 16Ω to bateria wytrzymuje prawie tak samo na tym samym sofcie i na tych samych utworach (FLAC 16bit) i średnim gain. Co ciekawe - na Rockboxie HD600 grały na większej głośności pół godziny dłużej od K550.

Dobrze, że pojawił się wątek czasu pracy baterii. Czytam, że Wasze DX-y wytrzymują 7-8 godzin, czyli mniej więcej tyle, ile deklaruje producent. Czas mojego grajka jest żenujący, bo na poziomie 4,5-5 godzin. Słucham na AKG K550, 551, 545 - na średnim gain, głównie pliki FLAC 16-bit, max głośność to -20 RB, 200 Lurker. Na RB nie używam żadnych opcji modyfikujących brzmienie, jak EQ, dithering, crossfeed i inne. Kupiłem właśnie dodatkową baterię Samsunga 2100 mAh, ale przy pierwszym użyciu czas pracy był identyczny, jak na tej, którą kupiłem z odtwarzaczem. Czy Ktoś spotkał się z podobnym problemem, i może coś wyjaśnić, czy doradzić?

Ja się spotykam, bo mój też tyle wytrzymuje niezależnie czy na baterii Samsunga, czy oryginalnej.

Słuchawki Sennheiser IE80.

Mamy chyba jakieś trefne egzemplarze.

 

krzyzakov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciux to jest nowy config czy ten sam co poprzednio?

 

U mnie również wytrzymał 6 godzin podróży, a potem używałem go jeszcze kilka dni pod rząd do krótszych odsłuchów.

 

Jakby ktoś jeszcze chciał mój konfig, to tutaj: https://www.sendspace.com/file/p16dw2

 

@Mariusz_J, @krzyzakov może to jest tylko kwestia odpowiedniego formatowania baterii - czyli te pierwsze 3 cykle ładowania po 8-12 h i w tym czasie używane aż do całkowitego rozładowania.

K550 też krócej mi grały - 6h45'' niż HD600 - całe 7h15'' na RB. Zdziwiłem się tylko trochę dłuższym czasem grania HD600 na głośności 205 i śr.gain. - na Lurkerze 8h20'' (a grały dokładnie od 8.25 do 16.45).

 

 

Dobrze, że pojawił się wątek czasu pracy baterii. Czytam, że Wasze DX-y wytrzymują 7-8 godzin, czyli mniej więcej tyle, ile deklaruje producent. Czas mojego grajka jest żenujący, bo na poziomie 4,5-5 godzin. Słucham na AKG K550, 551, 545 - na średnim gain, głównie pliki FLAC 16-bit, max głośność to -20 RB, 200 Lurker. Na RB nie używam żadnych opcji modyfikujących brzmienie, jak EQ, dithering, crossfeed i inne. Kupiłem właśnie dodatkową baterię Samsunga 2100 mAh, ale przy pierwszym użyciu czas pracy był identyczny, jak na tej, którą kupiłem z odtwarzaczem. Czy Ktoś spotkał się z podobnym problemem, i może coś wyjaśnić, czy doradzić?

Ja się spotykam, bo mój też tyle wytrzymuje niezależnie czy na baterii Samsunga, czy oryginalnej.
Słuchawki Sennheiser IE80.
Mamy chyba jakieś trefne egzemplarze.

krzyzakov

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kabelka do wygrzewania na darmo nie dawali ;)

 

zalecam ładować aku już przy jednej kresce.

 

Ciekawe czy wygrzewał ktoś tym kabelkiem całe zalecane 400h?

Wygrzewanie kabelkiem to jest to samo co zwykłe słuchanie prawdopodobnie. Chodzi tylko o wygodę i to, że jak chcesz wygrzewać nie słuchając to nie ma problemu. W nocy masz cicho, słuchawki się nie zużywają, a grajek się grzeje ;)

 

Mój DX prawdopodobnie już pograł te 400h, ale zmian nie ma jak wychwycić przez te zmiany softów, a nie chce mi się bawić w porównania. Gra dobrze to gra dobrze, po co kombinować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygrzewanie kabelkiem to jest to samo co zwykłe słuchanie prawdopodobnie.

 

iBasso says 400 hours with any soundtrack at any volume at any gain but with the burn cable (or your headphone if it needs too!).

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to tak samo się wygrzewa jak na słuchawach. Równie dobrze taki sam efekt jak kabelek do wygrzewania da jakikolwiek kabelek od słuchawek. 400h oznaczałoby ok.50-57 razy używanego DXa licząc te 7-8h na jednej baterii. Nie liczyłem, ale mój na pewno tyle nie jest jeszcze wygrzany. Samego kabelka trochę użyłem na początku. :) ale nie podłączałem go na dłużej do ładowarki.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod Lurkera wpływa na czas pracy, coś za coś.

 

Powinien wydłużyć czas pracy na baterii, bo jest wyczyszczony z niepotrzebnych procesów. Wczoraj usnąłem, ale po 6h ciągłego odtwarzania flaców 16 bit, na mid gainie i głośności w okolicach 20 dB na RB miałem jeszcze 15%. Zaczynałem od 95%, więc mogę założyć że zagra 7 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mod Lurkera wpływa na czas pracy, coś za coś.

 

Powinien wydłużyć czas pracy na baterii, bo jest wyczyszczony z niepotrzebnych procesów. Wczoraj usnąłem, ale po 6h ciągłego odtwarzania flaców 16 bit, na mid gainie i głośności w okolicach 20 dB na RB miałem jeszcze 15%. Zaczynałem od 95%, więc mogę założyć że zagra 7 godzin.

 

to jest odtwarzacz na ARMie a mod pozbawił tą technologię oszczędzania energii przez ustawienie na stałe najwyższego skalowania procesora (~ 300/500 MHz)

 

Mam czas pracy 6h i zostało na RB 16% (mp3, low gain, Grado, vol -20)

 

faktycznie może być na oryginalnym sofcie te 7,5-8h

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) dla mnie to pierwszy RB, właśnie na DX90 i config Maciuxa był sporym ułatwieniem - za co dzięki Maciux. :)

Ja teraz już ogarniam ale pamiętam na początku były problemy z wygaszaniem ekranu i z resetowaniem ustawień i właśnie config Maciuxa to rozwiązał. Więc na razie nie zmieniam i korzystam dalej z dobrych ustawień.

Co do RB do tej pory nie byłem przekonany, ale widzę, że jak się dobrze skonfiguruje nie jest źle i głównie jadę na RB bo dźwiękowo mi bardziej też pasuje choćby ze względu na zauważalnie IMO lepszą rozdzielczość i scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności