Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno sobie tego nie wmawiasz? :)

 

Scena to pierwsze co słychać po zmianie softów. Na RB odległość do pierwszego planu jest większa, a samo brzmienie bardziej rozciągnięte w stereo.

 

Na Etymoticach ER-4S byłem trochę zasmucony, że musiałem używać Lurkera, gdy RB pykał. Słuchawki brzmią na nim łagodniej, bardziej gładko w górze, mniej przestrzennie. Również świetnie, ale za grzecznie. Na RB robią się precyzyjne i studyjne, mocno zarysowują brzmienie, podają wszystko na tacy - jest bardziej surowo, bezwzględnie. Od kiedy wyeliminowali pykanie w RB, nie używałem grajka na Lurkerze.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sobie tego nie wmawiasz? :)

 

Scena to pierwsze co słychać po zmianie softów. Na RB odległość do pierwszego planu jest większa, a samo brzmienie bardziej rozciągnięte w stereo.

 

Na Etymoticach ER-4S byłem trochę zasmucony, że musiałem używać Lurkera, gdy RB pykał. Słuchawki brzmią na nim łagodniej, bardziej gładko w górze, mniej przestrzennie. Również świetnie, ale za grzecznie. Na RB robią się precyzyjne i studyjne, mocno zarysowują brzmienie, podają wszystko na tacy - jest bardziej surowo, bezwzględnie. Od kiedy wyeliminowali pykanie w RB, nie używałem grajka na Lurkerze.

 

Ja się w zasadzie zgadzam z przedmówcą tj. maciuxem, z tym zastrzeżeniem, że są dni, kiedy zgadzam się z krzyzakovem. ;) Nie wiem jak to się dzieje, że czasami słyszę, a czasami nie słyszę. Nawet tej różnicy w szerokości sceny, która według mnie była podstawowym criterium divisionis :) między lurkerem a rb, czasami nie słyszę. A wcześniej byłem całkowicie przekonany, że różnice występowały na wszystkich słuchawkach, których używałem.

 

Generalnie jednak tak bardzo się tym nie przejmuję, bo wychodzi jednak na to, że ten lurker to bardzo dobry jest herbatnik.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety także odnoszę wrażenie, że przez walkę z pyknięciami metodami Lurkera za bardzo się zbliżyli dźwiękowo do jego moda. Polecam posłuchać RB na wersji 0.0.3, na tej wersji wyraźnie śłuchać różnicę, niestety w update`cie brakuje zmodowanej wersji mango.

 

Gdyby ktoś chciał sobie porównać to Tutaj jest ww. wersja RB.

Edytowane przez griffith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy RB 0.3.6

 

https://mega.co.nz/#!FkUCFK7J!UMamj3_UURqU4McZqplbKtpAUJHRU2zIhb6H27j_bWA

 

lub

 

https://docs.google.com/file/d/0B8lQ5LIqp2toT04yTk52STZjRGs/edit

 

Zmiany:

07/09/2014 - Fix a bug when automatic backlight off is triggered(time out) and if re-activated by toggling the hold switch off then on. The backlight off timer does not reset and the backlight remains on until you press a button or touchscreen.
- Changed the default “Save Playlist” folder to /mnt/sdcard.
- Changed the default “Database scan path” to /mnt/external_sd.
- New way to quickly go back to WPS screen from a menu/list with a 2-button combination.(Power + Prev Button combo). Press and release the Power button then press the Prev/Rew button. When a music is not playing pressing the button combo will bring the display back to the main menu screen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- New way to quickly go back to WPS screen from a menu/list with a 2-button combination.(Power + Prev Button combo). Press and release the Power button then press the Prev/Rew button. When a music is not playing pressing the button combo will bring the display back to the main menu screen.

 

Udało Ci się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko puścisz włącznik, od razu musisz wcisnąć wstecz, ale tak mega fast - pyk-pyk :) Gdzieś z głębokiego menu od razu przeskakuje do głównej listy, jeśli nie masz włączonej muzyki.

 

Edit:

 

Porównuję RB 0.3.6 vs Lurker na Etymoticach ER-4S słuchając Cynica, dosyć płaskie i chude realizacje z punktowym szybkim, basem. Lurker jest bardziej nasycony i dociążony, jest więcej basu jest bardziej gładko i łagodnie. Cynic jest bardziej dociążony, masywniejszy, gęstszy i cieplejszy. Na RB jest bardzo płasko, chudo i ostrzej, bardziej analitycznie i surowo. Pierwszy plan na RB jest bardziej oddalony, scena większa wszerz i w głąb, brzmienie bardziej bezpośrednie. Lurker jest bliżej z pierwszym planem i węższy w scenie. Podobne wnioski na obu filtrach Lurkera, z tym że sharp jest bliżej Rockboxa.

 

Uważam, że relacja obu FW jest taka sama, jak i była. Chociaż mam delikatne wrażenie, że RB jest mniej surowy niż wcześniej, bardziej gładki.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux, ale masz wrażenie, że na 0.3.6 RB wyłagodniał? No to kiepsko.

 

Wczoraj na swoich armaturach wsłuchiwałem się w niuanse dźwiękowe pomiędzy fw`ami na jakiejś słabej kopii płyty Porcupine Tree. No i na lurkerze był zakalec, a na rb (0.2.2) ładna rozdzielczość. Może nie na każdej realizacji tak było słychać różnicę, ale tu akurat była bardzo wyraźna. Lurker to bardzo dobry fw, ale czasami rb jest rzeczywiście lepszy. ;)

 

Mnie bardzo odpowiadała ta możliwość wyboru sygnatury brzmienia fw, ponieważ mogłem sobie za jej pomocą kompensować jakieś niedomogi sygnatury brzmienia słuchawek czy materiału dźwiękowego. A jak to teraz zrobić, gdy rb będzie taki sam (lub prawie taki sam) jak firmowy na sharp`ie.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka, wszystko dobrze z rb, ale z plikami 24 bit sobie nie radzi. Szum przypominqjący smażenie. Bzitko, nieładnie. Czy są jakieś ograniczenia uniemożliwiające odtwarzanie takich plików przez rb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka, wszystko dobrze z rb, ale z plikami 24 bit sobie nie radzi. Szum przypominqjący smażenie. Bzitko, nieładnie. Czy są jakieś ograniczenia uniemożliwiające odtwarzanie takich plików przez rb?

 

Ja mam problem tylko z jednym albumem, poza tym wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten smażony album jest rzeczywiście dość gęsty (~3400 kbps). Na mniej gęstych faktycznie jest ok (~1100 kbps). Tylko z kolei na tym drugim utwory się same przełączają. :)

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się: rb pracuje ciężej dla lepszego dźwięku. :)

Albo niedopracowany. Wiem to są drobnostki, liczy się dźwięk.

Nie zauważyłem natomiast dużej różnicy w czasie działania na baterii w zależności od impedancji słuchawek. To znaczy czy to nauszne jak HD600 z 300Ω, K550 32Ω, Momentum 18Ω czy IEMy jak AKR01 16Ω to bateria wytrzymuje prawie tak samo na tym samym sofcie i na tych samych utworach (FLAC 16bit) i średnim gain. Co ciekawe - na Rockboxie HD600 grały na większej głośności pół godziny dłużej od K550.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znaczy się: rb pracuje ciężej dla lepszego dźwięku. :)

Albo niedopracowany. Wiem to są drobnostki, liczy się dźwięk.

Nie zauważyłem natomiast dużej różnicy w czasie działania na baterii w zależności od impedancji słuchawek. To znaczy czy to nauszne jak HD600 z 300Ω, K550 32Ω, Momentum 18Ω czy IEMy jak AKR01 16Ω to bateria wytrzymuje prawie tak samo na tym samym sofcie i na tych samych utworach (FLAC 16bit) i średnim gain. Co ciekawe - na Rockboxie HD600 grały na większej głośności pół godziny dłużej od K550.

 

Dobrze, że pojawił się wątek czasu pracy baterii. Czytam, że Wasze DX-y wytrzymują 7-8 godzin, czyli mniej więcej tyle, ile deklaruje producent. Czas mojego grajka jest żenujący, bo na poziomie 4,5-5 godzin. Słucham na AKG K550, 551, 545 - na średnim gain, głównie pliki FLAC 16-bit, max głośność to -20 RB, 200 Lurker. Na RB nie używam żadnych opcji modyfikujących brzmienie, jak EQ, dithering, crossfeed i inne. Kupiłem właśnie dodatkową baterię Samsunga 2100 mAh, ale przy pierwszym użyciu czas pracy był identyczny, jak na tej, którą kupiłem z odtwarzaczem. Czy Ktoś spotkał się z podobnym problemem, i może coś wyjaśnić, czy doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz_J, specjalnie dla Ciebie sprawdzę swojego DXa w parze z K545, zaczynam :)

 

No dobra, muszę go z godzinę podładować...

Dziękuję za wsparcie! Czekam na rezultat testu. No i pocieszający jest fakt [w kontekście podobnego wyniku, a nie czasu pracy w ogóle], że Markonelii podaje podobny czas na K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności