Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownk jest dość słaby, nie wspiera 24 bitów, i generalnie jest mocno wczesną betą. Do finalnej wersji jeszcze co najmniej miesiąc. Acz ostatnio mi odpisali tylko soon. Wcześniej bardziej konretne terminy podawali. Co do mikołajowych sterów to on ich nie napisał bo napisała je firma thesycon dla xmosa... on tylko dodał do najnowszej wersji obługe x5 i x3. Także do ibasso nic nie zdziała...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem ciekaw, Westberg, jak Twoje wrażenia z DX90 na RB i Lurkera :) Pamiętam, że DX50 z RB nie przekonał Cię, mnie w sumie również. Mocno mulił na początku, nie wiem jak teraz.

 

W sumie na DX90 z RB marnuje się wyświetlacz dotykowy, bo klawiszami jednak szybciej - ciekawe jak długo wytrzymają taką ilość klikania :)

 

RB mnie odpychał ze względu na obsługę interfejsu, który jest po prostu nieczytelny. To co jest najważniejsze, czyli dostęp do plików, powinien być ustawiony tak, aby być na wierzchu, a nie gdzieś tam wśród innych plików. Ale ok, jeżeli się to ogranie i przyjmie z dobrodziejstwem inwentarza, to da się używać. Natomiast nadal uważam, że systemowy fw pod względem obsługi jest znacznie lepszy.

 

Natomiast zaletą rb jest wielka możliwość konfiguracyjna. Przede wszystkim jednak daje bardzo czysty sygnał. Na mango ustawiłem sobie korektorem podobną sygnaturę. Jednak nieusuwalna różnica dotyczyła przestrzeni jakiej nie da się skopiować z rb. Na mango było znacznie węziej, głębokość chyba była podobna. Tak więc teraz - mimo bólu - korzystam z rb, chociaż po prostu wolałbym, żeby taka sygnatura dźwięku była w mango.

 

Acha..Dzięki Twojej konfiguracji wreszcie można się pokapować co, gdzie i jak. Guddżob!

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w "Pliki" wejść do mnt, wybrać external_sd i przytrzymać play. Tam na liście jest opcja "rozpocznij przeglądanie tutaj". Wtedy po każdym wejściu w "pliki", będziesz zaczynał na karcie pamięci. No chyba, że to już też ustawia plik konfiguracyjny, nie pamiętam.

 

Druga sprawa to biblioteka. Trzeba w ustawieniach wskazać foldery do przeskanowania.

 

Brzmieniowo rzeczywiście rządzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w "Pliki" wejść do mnt, wybrać external_sd i przytrzymać play. Tam na liście jest opcja "rozpocznij przeglądanie tutaj". Wtedy po każdym wejściu w "pliki", będziesz zaczynał na karcie pamięci. No chyba, że to już też ustawia plik konfiguracyjny, nie pamiętam.

 

Druga sprawa to biblioteka. Trzeba w ustawieniach wskazać foldery do przeskanowania.

 

Brzmieniowo rzeczywiście rządzi :)

 

Dzięki za pomoc.

 

Piszę o tym w sumie dlatego, że ...no nie wiem...może coś, ktoś z tym zrobi w przyszłości? ;) Obecnie nie jest to dla mnie problem, kiedyś się z tym męczyłem. Twoja konfiguracja w zasadzie załatwiła problem, bo wreszcie widzę co gdzie jest. A że rb już używałem, to wiem co do czego służy, więc generalnie problemu nie ma.

 

Natomiast dźwiękowo jest rzeczywiście lepiej i zmiana jest słyszalna. Na 50-tce tego nie słyszałem, a tu po pierwszym odpaleniu jest lepiej. Mam wrażenie, że bebechy nie są już ograniczane i grają zgodnie z własną naturą. Jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

RB mnie odpychał ze względu na obsługę interfejsu, który jest po prostu nieczytelny. To co jest najważniejsze, czyli dostęp do plików, powinien być ustawiony tak, aby być na wierzchu, a nie gdzieś tam wśród innych plików. Ale ok, jeżeli się to ogranie i przyjmie z dobrodziejstwem inwentarza, to da się używać. Natomiast nadal uważam, że systemowy fw pod względem obsługi jest znacznie lepszy.

 

oj kolego bluźnisz ;), będąc na ekranie odtwarzania dotknij w górnym prawym rogu masz szybkie dostęp do katalogów.

Przytrzymujesz dany katalog i masz opcję dodania do playlisty masz to w mango?

W dolnym rogu jest playlista, po lewej stronie tryb odtwarzania, górna/dolna krawędź to volume :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego bluźnisz ;), będąc na ekranie odtwarzania dotknij w górnym prawym rogu masz szybkie dostęp do katalogów.

 

Przytrzymujesz dany katalog i masz opcję dodania do playlisty masz to w mango?

W dolnym rogu jest playlista, po lewej stronie tryb odtwarzania, górna/dolna krawędź to volume :)

 

 

Dobra. Przetrenuję ten cud mniemany i najwyżej złożę samokrytykę. Danke Koledze.

 

BTW. Myślę, że fajosko by było, gdyby jaki Kolega wolontarysta-literat napisał trzynastozgłoskowcem instrukcję obsługi tego interfejsu rb, gdyż sam z siebie to ten rb jest mrocznym i wilgotnym siedliskiem tajemnic. Co jakby wskazuje na jego niewielką intuicyjność, mimo wszystko w rzeczy samej.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy RB: https://mega.co.nz/#!Q4lTGaJT!gkrlrNE6hK5vMvFD2zbIDeug7qxeCiZJ94_Lya91VsI

 

0.2.9

Change log
31/08/2014 - Further tweaks will memory usage, thread priority and buffering. Improves handling and delays with very long playlist.
- The setting “First Buttonpress Enables Backlight only” when set to “Yes” will respond to all hardware buttons not just the Power button. If set to “No” the backlight remains off but will respond to touch commands.
- The “backlight on hold” setting when set to “off” will now immediately turn off the backlight when the hold switch is activated.
- New option “Off + Buttons disabled” under “backlight on hold” settings. When selected, activating the hold button ignores both touchscreen and hardware buttons. (Play/Pause, Rew, Fwd and Volume buttons)
- New option “Buttons disabled, Backlight on” under “backlight on hold” settings. When selected, activating the hold button keeps the backlight on but ignores both touchscreen and hardware buttons. (Play/Pause, Rew, Fwd and Volume buttons)

 

Edit: Świetnie... Nie mogę edytować już pierwszego postu wątku, żeby dodać najnowszy link.

 

Edit2: Coś spieprzony ten RB. Jest problem ze spolszczeniem - niektóre elementy są źle przetłumaczone, pojawiły się w menu jakieś zbędne opcje "rozmiar bufora znaków", "rekurencyjnie wstawiaj foldery". Język się wyraźnie sypie w ustawieniach, niektóre opcje to "brak opisu", a czasami pojawiają się informacje "nowa klawiatura". W ekranie odtwarzania przy numeracji utworu jest dopisek "styl bazowy". Znów poprawiają coś co działa :(

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda :)

 

W sumie nie wiem czego jeszcze można chcieć. Ciekawe czy możliwa jest implementacja funkcji DACa. Skoro RB w kwestii połączenia USB korzysta z ustawień Mango, to może dałoby się to jakoś zrobić. Z drugiej strony, DAC działa ok z Lurkera, więc to w sumie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda :)

 

W sumie nie wiem czego jeszcze można chcieć. Ciekawe czy możliwa jest implementacja funkcji DACa. Skoro RB w kwestii połączenia USB korzysta z ustawień Mango, to może dałoby się to jakoś zrobić. Z drugiej strony, DAC działa ok z Lurkera, więc to w sumie zbędne.

 

Ale działa chyba tylko na oknach. Jeżeli zrobią działający w miarę na pozostałe platformy (Linux, OSX) to będzie idealny odtwarzacz. Jednakże jest to bardzo trudne zadanie bo cała transmisja musi iść po standardowej komunikacji USB, dlatego te niby opóźnienia (o których słyszałem), chociaż jak na Windowsach jakoś już działa, więc implementacje jakąś mają więc odrobina dobrej woli i powinni wydać wersje na pozostałe platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba przerasta iBasso, bo jeśli nie ma ograniczeń sprzętowych, to chyba nie jest to trudne zadanie. iBasso chyba boryka się z jakimiś problemami. To znikanie strony jest dziwne, teraz jeszcze bez dostępu do plików. Może kwestia zarządzania firmą, bo w sumie mają predyspozycje, żeby rozwinąć się jak FiiO, a stoją w miejscu.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jeżeli nie ma XMOSa, a nie ma, to jest to bardzo trudne zadanie (przynajmniej dla mnie), ale jak już im się udało to mają z górki raczej. Inne ich combo DAC/AMP są po XMOS i działają bez żadnego problemu.

Firma mała, pewnie brakuje im jakiegoś dobrego menadżera, albo brakuje im resourców. Ale w sumie liczy się tutaj SQ, chłopaki dają radę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wersję 0.3.0, zrobiłem factory reset, wgrałem najnowszy config (Config05). Posłuchaniem ręcznie wybranego albumu i jest w porządku. Następnie zaktualizowałem bibliotekę i chciałem puścić ponownie album i takie cudo za każdym wyborem pliku mp3/flac:

 

IMAG1169.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wersję 0.3.0, zrobiłem factory reset, wgrałem najnowszy config (Config05). Posłuchaniem ręcznie wybranego albumu i jest w porządku. Następnie zaktualizowałem bibliotekę i chciałem puścić ponownie album i takie cudo za każdym wyborem pliku mp3/flac:

 

Też tak kiedyś miałem, musiałem sformatować dysk pamięci wewnętrznej w DX90 i wgrać na nowo firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od wczoraj na tym Rb i za cholerę nie słyszę jakiejkolwiek poprawy dźwięku w stosunku do lurkera.

Natomiast jeśli chodzi o interfejs, to chociaż wiele można zarzucić FW ibasso, to jest to miszcz ergonomii w porównaniu do RB

 

krzyzakov

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności