Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

krzyzakov, daje najlepsze brzmienie DX90 ;) I przy okazji ma wgrany soft mango z modem Lurkera. Trzeba RB poświęcić chwilkę żeby go dobrze ustawić (lub wgrać mój config). Dla mnie teraz wygodniej obsługuje się RB niż standardowy soft, a RB używam bez touchscreena.

 

Pamiętajcie o korzystaniu z holda, bo teraz dotyk działa mimo wyłączonego podświetlenia - to był winowajca pykania.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB używam bez touchscreena.

 

Pamiętajcie o korzystaniu z holda, bo teraz dotyk działa mimo wyłączonego podświetlenia - to był winowajca pykania.

czyli ciągle jest coś do naprawy, pykanie to nie wina dotyku tylko jakiegoś błędu w sofcie.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już praktycznie nie korzystam z modu Lurkera0, jedynie w trybie DAC pod wzmaki. RB u mnie wygrał.

 

Brzmienie jest dla mnie jakieś takie wygładzone, za słodkie. Równe, neutralne w barwie, ale z taką mgiełką. RB jest mocniej zarysowany, bardziej surowy i przestrzenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest nie tak w połączeniu Harmony i dx90 na modzie lurkera?

tego co jest właśnie w Triplach - każdy dźwięk w dolnych rejestrach potrafi wybrzmiewać, wrażenie podobne kiedy słuchasz muzyki z kolumn i słyszysz drgania membrany po każdym dźwięku, dźwięki są jakby pełnejsze.

H8Pro mają lepszą średnicę (wokale cudowne), większą scenę ale z DX90 to połączenie, dla mnie zdecydowanie za jasne

Phonaków na tym sofcie nie mogłem słuchać - praktycznie brak dołu.

Prawdopodobnie trzeba będzie zrobić trzecie podejście do X5 z Harmony :)

albo szukać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo sam rozważam Harmony więc chciałbym wiedzieć z czym się dobrze zgrywają. Ja też lubie wybrzmiewajacy, subwooferowy bas. Jeżeli z dx90 tego brakuje to trzeba iść innymn tropem.

A sprawdzałeś dx90 na 2.0.5? bo IMO x5 subbasu to specjalnie nie ma; moim zdaniem dx90 na 2.0.5 miał go więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czego brakuje mi w dolnych rejestrach DX90 jest na LG G2 :) sic!

H8PRO to cudowne słuchawki i wiem, że potrafią zagrać tak jak tego oczekuję ale muszę poszukać innego playera, który trafi w mój gust albo ktoś zrobi soft a'la doc2008 na DX50 do DX90 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czego brakuje mi w dolnych rejestrach DX90 jest na LG G2 :) sic!

H8PRO to cudowne słuchawki i wiem, że potrafią zagrać tak jak tego oczekuję ale muszę poszukać innego playera, który trafi w mój gust albo ktoś zrobi soft a'la doc2008 na DX50 do DX90 :)

Może słyszysz podbity bas programowo, użyj eq w rockboksie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem EQ, zmienia się ilość dołu ale nie jego jakość, raczej to kwestia kości - SABRE to chyba nie to co lubię najbardziej :)

 

Hmm to możesz spróbować X3. Mówię poważnie, tylko podejdź do sprawy bez żadnych uprzedzeń cenowych itp, może się okazać że będzie lepiej Ci pasował. Grunt że szukasz i próbujesz na sobie brzmienie, w sumie ja też ciągle kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znów wszystko kwestia kodeków, implementacji systemu. Rockboxowcy twierdzą, że u nich soft nie ingeruje w brzmienie. To samo twierdzi Lurker, ale różnica pomiędzy RB a Lurkerem jednak jest (a może to być kwestia oprogramowania odtwarzającego w Andku, czyli Mango Playera).

 

Zresztą, wgranie Rockboxa (zintegrowanego z Lurkerem) jest banalne, warto spróbować.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem EQ, zmienia się ilość dołu ale nie jego jakość, raczej to kwestia kości - SABRE to chyba nie to co lubię najbardziej :)

Też się interesuję H8Pro i odsłuchiwałem je na oficjalnym 2.1.0 i było ok z basem w kontekście wybrzmiewania. Chyba, że to ja dziwny jestem. Sprawdź sam :)

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku formatów bezstratnych na wyjściu odtwarzacza powinniśmy mieć to samo co do bitu. No a dalej ten strumień leci na Sabre

 

krzyzakov

Co to jest wyjście odtwarzacza? Piszesz jakby Sabre był poza odtwarzaczem, nic z tego nie zrozumiałem. Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście Bit Perfect chodziło raczej o sekcję cyfrową, przed DACem Sabre. Lurker podał, że wszystkie FW są bit perfect, ale nie znaczy to że wszystkie softy oferują takie same brzmienie, bo DAC sterowany jest softowo, procesor też wykonuje komendy oprogramowania, system ingeruje w brzmienie. Lurker wyrzucił elementy Androida wpakowujące się w sygnał, zmienił schemat pracy procesora (ten standardowy go ograniczał, a wcale nie oszczędzał baterii).

 

To podobno miało wpływ na brzmienie, obok kodeków stosowanych w FW iBasso. Rockboxowcy przy DX50 napisali, że iBasso korzystało z wersji rozwojowych, eksperymentalnych. RB użyli tych stabilnych, "prawidłowych". Detali nie znam.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

próbowałem EQ, zmienia się ilość dołu ale nie jego jakość, raczej to kwestia kości - SABRE to chyba nie to co lubię najbardziej :)

Też się interesuję H8Pro i odsłuchiwałem je na oficjalnym 2.1.0 i było ok z basem w komtekście wybrzmiewania. Chyba, że to ja dziwny jestem. Sprawdź sam :)

@Suszec ale ja nie mówię, że jest źle, mówię, że może być lepiej porównując w pewnych kwestiach Harmony i Triple na DX90, zaznaczam, że są to moje opinie i wiem również, że wszystko rozbija się tu raczej o kwestie moich preferencji

moim zdaniem DX90 bardzo dobrze zgrywa się ze słuchawkami z dużą ilością basu - Triple.Fi10 czy D600

podejrzewam, że wiąże się to z mniejszą ilością dolnych rejestrów w DX90? nie wiem, w tych tematach jestem kiepski :(

w każdym bądź razie DX90 z Phonakami 012 czy 330Pro nie mogłem słuchać ponieważ w Phonakach basu zabrakło a 330Pro był jakby tylko zarysowany

Triplami byłem zdumiony na modzie lurkera - fajny, głośnikowy bas, bez zlewania, świetnie wybrzmiewany każdy dźwięk, bardzo muzykalnie

bardzo podobnie jest z Harmony na LG G2 - tam słychać, że tym słuchawkom w porównaniu do Tripli w kwestii dołu nic nie brakuj to raczej kwestia playera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX90 jest raczej równy, tylko tyle że bas ma z natury krótki :) Poza tym widocznie nasze preferencje (i być może lubiane i słuchane przez nas gatunki) się mocno rozjeżdżają, ponieważ jak słuchałem H8Pro na wyciskach Piotrka to w niektórych utworach basu było minimalnie za dużo na DX-ie. Prawdopodobnie na spersonalizowanych słuchawkach efekt będzie jeszcze inny, ale muszę poczekać na jakąś przystępniejszą cenę żeby się o tym przekonać ;)

 

Pozdrawiam i miłej zabawy z customami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności