Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX90 i softowanie - Rockbox, mody


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

all999, a udało Ci się stworzyć bibliotekę muzyki? U mnie znajduje coś tam ponad 600 plików i się zatrzymuje.

 

Poszło. Musiałem wskazać dokładne foldery, bo jak skanował całą pamięć to się wieszał.

 

Brakuje mi jeszcze bardziej precyzyjnej skali głośności. Mam w ogóle wrażenie, że jest mniej mocy i skoki są za duże.

 

Lurker pisał, że w jego modzie, też były jakieś zmiany odnośnie głośności, z racji tego że oprogramowanie nie ingeruje, może się wydawać że jest mniej mocy.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, czy włącza Ci się wybrany os od razu po dotknięciu ikony? U mnie po dotknięciu przez dwie sekundy nic się nie dzieje, po czym plejer się resetuje i dopiero odpala w wybranym systemie.

 

A przed chwilą skasował mi wszystkie ustawienia w rb.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest tak samo jak u Ciebie. Pojawia się ponownie splash screen i bootuje od początku. Ktoś tam proponował, żeby rozwiązali to tak jak w iPodach, czyli mango odpali się po przesunięciu suwaka hold w trakcie włączania.

 

Warto wyeksportować schemat konfiguracji i skopiować te pliki dodatkowo na kartę microSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest tak samo jak u Ciebie. Pojawia się ponownie splash screen i bootuje od początku. Ktoś tam proponował, żeby rozwiązali to tak jak w iPodach, czyli mango odpali się po przesunięciu suwaka hold w trakcie włączania.

 

W pierwszej wersji rb, systemy uruchamiały się bez ponownego bootowania. Czy iBasso gdzieś podaje sposób na hard reset, tak żeby wrócić do fabrycznej konfiguracji? Coś mi się wydaje że mam ciągle jakieś pliki ze starych wersji rb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RKBatchTool... :(

 

Spróbuj zrobić factory reset z poziomu recovery, tak jak w DX50:

Press the "Volume up" button just before pressing the "Power" button and then HOLD THEM SIMULTANEOUSLY
The DX50 will now boot into the recovery menu. Use the volume buttons to navigate the menu up/down and select "Factory reset". Use the power button to confirm your choice.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RKBatchTool... :(

 

Spróbuj zrobić factory reset z poziomu recovery, tak jak w DX50:

Press the "Volume up" button just before pressing the "Power" button and then HOLD THEM SIMULTANEOUSLY

The DX50 will now boot into the recovery menu. Use the volume buttons to navigate the menu up/down and select "Factory reset". Use the power button to confirm your choice.

 

Po factory reset nadal mam rockboxa :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reset nie kasuje systemu tylko wybrane foldery, jasna sprawa że systemy zostały

Wgraj czyste mango to wyczyści grajka potem rockboksa

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy dolny przycisk, druga opcja z listy to język angielski. Szczegółowo opisałem w poradniku do DX50 - jest identycznie z DX90.

 

Wrzuciłem też opis obsługi do pierwszego postu tego tematu.

 

Dzięki, wygląda na to że można spokojnie wrócić na oryginalny soft 2.1 mając Lurkena i rb. Na razie spróbuję tak.

 

Udało mi się uruchomić batch tool i wgrać oryginalny soft. Potem wgrałem rb 0.1.0. Nadal miewam trzaski po przełączeniu traka, choć rzadziej i ciszej. Sprawdzam na razie na limonkach.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja RB 0.1.2: https://mega.co.nz/#!Mt9h2CSK!zXJgYIhrwlgFmwT9ZPNvYSrx4H0mPzybkowD5vHM5FI

 

Wprowadzono inny ekran startowy, tzn. żeby go wywołać należy ustawić suwak HOLD do góry, wtedy pojawi się ekran wyboru, gdzie trzeba wskazać domyślny system. Przy następnym włączeniu z suwakiem hold na dół (wyłączoną blokadą) włączy się system wybrany poprzednio. Poprawiono też interfejs dotykowy i RB może działać już w trybie pamięci USB (ale w mango musi być ustawiona opcja Storage w USB Settings).

 

Jakby ktoś był zainteresowany, tutaj mój config file: https://mega.co.nz/#!Zh1nlZCT!18B8O_ZvP177SjI9No5ZIHuQnNQSaIg1RqAckJBNjqk

 

Styl jest standardowy, jest ustawiona lokalizacja biblioteki, przeglądarka folderów automatycznie zaczyna w esternal_sd i poprawiłem czytelność - pasek przewijania jest chudszy, na ekranie więcej linijek.

 

EDIT: I u mnie pykło znów... Nie zdarza się na wszystkich płytach.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja RB 0.1.2: https://mega.co.nz/#!Mt9h2CSK!zXJgYIhrwlgFmwT9ZPNvYSrx4H0mPzybkowD5vHM5FI

 

Wprowadzono inny ekran startowy, tzn. żeby go wywołać należy ustawić suwak HOLD do góry, wtedy pojawi się ekran wyboru, gdzie trzeba wskazać domyślny system. Przy następnym włączeniu z suwakiem hold na dół (wyłączoną blokadą) włączy się system wybrany poprzednio. Poprawiono też interfejs dotykowy i RB może działać już w trybie pamięci USB (ale w mango musi być ustawiona opcja Storage w USB Settings).

 

Jakby ktoś był zainteresowany, tutaj mój config file: https://mega.co.nz/#!Zh1nlZCT!18B8O_ZvP177SjI9No5ZIHuQnNQSaIg1RqAckJBNjqk

 

Styl jest standardowy, jest ustawiona lokalizacja biblioteki, przeglądarka folderów automatycznie zaczyna w esternal_sd i poprawiłem czytelność - pasek przewijania jest chudszy, na ekranie więcej linijek.

 

EDIT: I u mnie pykło znów... Nie zdarza się na wszystkich płytach.

podziękował za config
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy konwertowaniu w dół do 16/48000 powstają jakieś zniekształcenia, opcja ta zmienia je na szum niesłyszalny dla ucha.
Tak to rozumiem. Używane m.in. przy masteringu płyt CD
tutaj

 

[EDIT]

za wiki: "Szum ditheringowy maskuje zniekształcenia harmoniczne i błędy kwantyzacji, których nie da się uniknąć podczas takiej konwersji."

Edytowane przez hibi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności