Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacze operacyjne


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

12V czy +-12V? Jaka aplikacja? Jak ma odpowiadać za wszystko to AD8397, jak na przedwzmacniacz to nie wiem - nie testowałem op-ampów powyżej +-13V więc nie mam porównania który z nich gra lepiej, w teorii im większe napięcie tym lepsza dynamika.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że ADA4627-1 daje radę w DACach, nie potwierdzę ani nie zaprzeczę - jeszcze się za własnego DACa nie brałem. Zdziwiłbym się gdyby poprawnie zaaplikowana ADA4627-1 grała źle, jest to świetny układ na papierze i zbiera dobre recenzje w internecie. Sam mam 2 sztuki w pudełku i czekają aż wpadnę na dobry pomysł na ich zagospodarowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4627-1 to mój faworyt. Bardzo lubiłem jej brzmienie. Niestety jest podwójny, więc potrzebowałbym jeszcze parkę. A najlepiej dwie by sparować serię. Poza tym dochodzi adapter, a tu wolałbym coś z pojedynczego SOP8, bo nie mam wiele miejsca do dyspozycji.

Podobnie NE5532. Toleruję tylko Sygnetics, a to DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź tak jak Chickenek polecił - LME49990. W DACu nie wiem jak się spisze ale na stopniu wejściowym pobił u mnie wszystko z czym go porównywałem. Tani i bardzo dobry.

Podobnie spisuje się w DAC'u :) Nie znam drugiej kostki o takim stosunku cena/jakość i tak dobrej dostępności na chwilę obecną. Krz - na allegro znajdziesz mono i dual już gotowe w stoliczkach oraz same mono bez stoliczka ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To weź tak jak Chickenek polecił - LME49990. W DACu nie wiem jak się spisze ale na stopniu wejściowym pobił u mnie wszystko z czym go porównywałem. Tani i bardzo dobry.

Podobnie spisuje się w DAC'u :) Nie znam drugiej kostki o takim stosunku cena/jakość i tak dobrej dostępności na chwilę obecną. Krz - na allegro znajdziesz mono i dual już gotowe w stoliczkach oraz same mono bez stoliczka ;)

No właśnie zapomniałem, że to pojedynczy opek. Dual mam chyba nawet w domu.

Szukam czegoś w smd i podwójnego. Potrzebuję po jednym na kanał, także przy 4 koszta mi się zwiększają, a wolę uniknąć przejściówek sop->dip->sop.

Jakbym się zdecydowałem na mono, to pewnie wybrałbym ADA4627-1 lub AD797 zgodnie ze specyfikacją Wolfsona.

Ale to tylko w wypadku jakbym miał wywalić obecną analogówkę, ale to na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Troszkę odkopie temat i liczę na małe podpowiedzi ze strony kolegów znający nieco scalaki,mieli przyjemność posłuchać i podzielą się doświadczeniami.

 

kupiłem nuforce dac-100 i chcę wymienić dwa scalaki jakie tam siedzą - z czystej ciekawości jaki wpływ maja na całokształt sprzętu

 

To co tam jest to LM4562na

 

Wiem że ciężko jest opisać jak gra scalak skoro jest w rożnym sprzęcie montowany,a nie od niego samego zależy charakter grania- może ktoś napisze jakimi warto się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od sprzetu gdzie aplikujesz. Tu sporo spostrzezen w tym moich:

http://forum.pclab.pl/topic/853509-SMSL-SD650/

Moje ulubione to muses01 i 02, opa2111am czy maa741c

 

Tez poczytaj recki evila o paru dyskretntch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Najpierw przeczytaj sobie temat -

 

 

Następnie sprawdź wszystkie warunki techniczne do wybranego opampa.

Na końcu jeżeli już koniecznie chcesz wprowadzić jakieś zmiany i upewniłeś się że coś poprawisz a nie zepsujesz to sprawdź tme.eu albo pl.farnell.com (tutaj co prawda wysyłka nie z Polski ale jest w 2-3 dni i nie kosztuje kroci). Allegro i większość małych sklepów lepiej sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

 rzeczzone     2   opampy   lme 49860 NA    zainstalowalem  w   chinskim  wynalazku   o  swojsko  brzmiacej  nazwie -  suca  audio  tube t1-  to  przedwzmacniaczyk  z  dwoma  lampami  6j4 , prod Chrl . Suca   audio  jest  pomiedzy    fx audio x6  {opa  49720 z  kapelusikiem  na  dip8 } i  smsl  sap 2 .    jak  to0  zagrało  ??? w  fabrycznej  wersji  suca   były  opki  5532p   tex  instruments  ,   i   był  raczej   przezroczysty   plus  delikatne  lepszy  dzwiek  niz  samo  polaczenie  x6  -sap2 . pow  wymianie  opków   dzwiek   zyskala  na  przestrzennosci ,  jest  juz  wyraznie  lepszy  niz  z  wyjscia  sluchawkowego  x6 .  t1   ma     pokretla  do  regul   bass  treble  co  sie  przydaje   do  szybkiej  korkcji   dzwieku  ,  np  702-ki   akos  tak  znów  zagrały  lepiej   natomiast   hf580   to   juz   bdbrze   .

Screenshot_34.jpg

Screenshot_35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności