Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamknięte słuchawki nauszne do 200 zł.


amadeuszk

Pytanie

Planuję kupić słuchawki do 200 zł.

Mają być używane głównie na zewnątrz, dlatego chciałbym, aby miały dość krótki kabel, najlepiej 1,2 m i ogólnie nie rzucały się mocno w oczy.

Najlepiej jakby dość dobrze tłumiły otoczenie. Mam problemy ze słuchem i nie będę słuchać zbyt głośno, żeby nie pogarszać sprawy. Teraz po prostu zrezygnowałem ze słuchania na zewnątrz, bo nie mam obecnie zamkniętych słuchawek.

 

Słucham bardzo wielu rodzajów muzyki. Moje źródła dźwięku to komputer z kartą Asus Xonar DX i iPhone 3GS, ale jako że to ma być sprzęt na zewnątrz, to będą używane głównie z iPhone'em. W domu używam Senheiserów HD555, z których jestem zadowolony i przyzwyczajony do ich dźwięku, aczkolwiek trzeba lekko podbijać bas w karcie dźwiękowej dla nich.

Miałem też okazję słuchać JVC HA-S400, które kiedyś mi poleciliście dla mojego kolegi. One robią dość dobre wrażenie zwłaszcza na Xonarze DX, ale myślę, że są zbyt basowe i wolałbym coś z czystszą, bardziej wyeksponowaną górą. Na iPhone'ie musiałbym ustawiać EQ na "więcej sopranów" dla JVC.

 

W budżecie do 200 zł widzę, że są często polecane CAL!-y, które muszę znaleźć w jakimś sklepie i posłuchać. Co o nich sądzicie i czy są jakieś jeszcze ciekawe alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • MP3store

Jesli nauszne to: SoundMAGIC P30, Beyerdynamic DXT501, Cresyn C250H, Takstar HD2000, Cresyn C590H,

 

Takstar HD2000 moze byc tutaj niezłym weyborem: lekkie, wygodne, nie rzucaja sie w oczy i maja super dźwięk. Ale pozostałe modele maja również swoje atuty.

Cresynma odłaczane 2 kable, jeden z pilotem, drugi bez.

SoundMAGIC P30 -ogólnie ceniony model. DTX501 tez są robione przez SoundMAGICa tylko brandowane przez niemiecka marke.

 

Ale wybór pozostawiam tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taskary mają zdecydowanie za długi kabel jak dla mnie i nie urzekają wyglądem.

 

Cresyny C590H podobają mi się wyglądem, wydają się być solidne, w rozsądnej cenie i kabel z mikrofonem też na plus. Jednak najważniejszy jest dźwięk, wygoda i tłumienie, jak się sprawdzają na tych polach? Czy ich muszle przykrywają całe uszy, czy nachodzą na nie?

 

Czy jest możliwość wypróbować jakieś modele osobiście w Waszym sklepie w Katowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności