Skocz do zawartości

Cztery Litery - projekt muzyczny forumowicza


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre. Co prawda intro wzbudziło we mnie obawy, ale potem angażuje i porywa. Nie piszę tu jedynie o sferze duchowej, bo to jest względne, zależy od osobistych przekonań. Natomiast są tam prawdziwe emocje i oto chodzi w muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! Aż mi się lajki pokończyły :P

 

FLACzek będzie w Wigilię, także nie martwcie się :)

@Jimmi Dragon - wiersz jest piękny, a pretensje co do jego treści to do ŚP. Pana Przerwy-Tetmajera ;) albo jego spadkobierców. Poza tym, wątpienie bywa przeokropne. Chciałbyś wątpić w ew. pomoc najbliższych, w słowa wypowiadane przez ukochaną? Spójrz szerzej na ten wiersz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to czekałem, będę miał wreszcie co puścić w wigilijny wieczór. Tradycyjne kolędy mnie znudziły.
Przesadnie wierzący nie jestem, ale klimat związany ze Świętami Bożonarodzeniowymi bardzo lubię i ten kawałem wpasowuje mi się idealnie.

Brawo, tak trzymać, jak mi to fajnie brzmi na Meierze i K551.
Na Progressive Psytrance przyjdzie czas w karnawale. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jimmi Dragon - wiersz jest piękny, a pretensje co do jego treści to do ŚP. Pana Przerwy-Tetmajera ;) albo jego spadkobierców. Poza tym, wątpienie bywa przeokropne. Chciałbyś wątpić w ew. pomoc najbliższych, w słowa wypowiadane przez ukochaną? Spójrz szerzej na ten wiersz.

 

Po pierwsze wiersz bezpośrednio uderza w kierunku Boga, więc nie ma sensu doszukiwanie się w nim ukrytych przesłań. Po drugie spojrzałem na niego szerzej odnosząc się do świata nauki, w którym każda (nie tylko o podłożu religijnym) forma zacietrzewienia, oporu na poddawanie rzeczy w wątpliwość jest niepożądana i prowadzi do spowolnienia postępu.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Ty przecież jesteś zacietrzewiony, tylko w drugą stronę. Jesteś poglądowym przeciwieństwem "radiomaryjnej babci", ale podejście macie podobne. ;)
I skończ już off-topowanie w tym temacie, uprzejmie proszę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do wypowiedzi poprzednika,mogę tylko stwierdzić....nismo...kolego..no pięknie.. Uzyskaliście pełną dojrzałość muzyczną...dla mnie bomba..tylko żeby Was komercha nie dorwała.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się na siłę (mam tak jak słyszę potencjał), myślę że trochę rytmika wokalistki. Przyczepił bym się trochę do masteringu, wydaje mi się że wokal trochę wypchnięty ("Niewierny") ponad melodie. Weź tylko pod uwagę, że ze mnie żadem fachowiec.

 

Mi się jak najbardziej podoba, aczkolwiek sporo pracy przed wami.

 

Mógłbyś rozwinąć? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czepiam się na siłę (mam tak jak słyszę potencjał), myślę że trochę rytmika wokalistki. Przyczepił bym się trochę do masteringu, wydaje mi się że wokal trochę wypchnięty ("Niewierny") ponad melodie. Weź tylko pod uwagę, że ze mnie żadem fachowiec.

 

Mi się jak najbardziej podoba, aczkolwiek sporo pracy przed wami.

 

Mógłbyś rozwinąć? ;)

 

 

I teraz jeszcze mastering nie taki, już po Tobie. :D :D :D :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nismo krótko i na temat - świetne. Oczywiście jest to kwestia gustu ale dla mnie jest to kawał dobrej roboty teraz tylko reklama, otoczka najlepszych wytwórni i gruba kasa w nowym roku murowana :D. Mastering już został wspomniany więc nie będę o nim pisał :P

 

A nie przepraszam, niestety przypomniałem sobie, że większość ludzi w dzisiejszych czasach woli słuchać badziew. Sorry Nismo za zrobienie chęci :(

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nismo krótko i na temat - świetne. Oczywiście jest to kwestia gustu ale dla mnie jest to kawał dobrej roboty teraz tylko reklama, otoczka najlepszych wytwórni i gruba kasa w nowym roku murowana :D. Mastering już został wspomniany więc nie będę o nim pisał :P

 

A nie przepraszam, niestety przypomniałem sobie, że większość ludzi w dzisiejszych czasach woli słuchać badziew. Sorry Nismo za zrobienie chęci :(

Dzięki za dobre słowo, ale o co biega Tobie z masteringiem? :P Coś jest skopane? ;)

 

Czepiam się na siłę (mam tak jak słyszę potencjał), myślę że trochę rytmika wokalistki. Przyczepił bym się trochę do masteringu, wydaje mi się że wokal trochę wypchnięty ("Niewierny") ponad melodie. Weź tylko pod uwagę, że ze mnie żadem fachowiec.

 

Dobra, dzięki za rozwinięcie. Rytmika wokalistki? Sorry, ale tutaj się przypierdzielę, bo Ania nagrywała to równiutko z metronomem w uchu, więc nie wiem skąd ten zarzut.

Już nawet nie będę kłócił się z masteringiem, chociaż sprawdzali mi go spece zza Wielkiej Wody, którzy żyją z prac studyjnych ;) Może to kwestia preferencji brzmieniowych lub toru? ;)

 

Poza tym, idę o zakład, że gdybyś słuchał jakiegoś "znanego twórcy" i wiedział, że możesz mu wkleić uwagę, którą on na bank przeczyta, to też znalazłbyś coś "wadliwego". Tak już działa nasz mózg - kiedy wiemy, że nie mamy wpływu na efekt końcowy danej kreacji (tu muzycznej) to przyjmujemy coś takim, jakim jest. Kiedy jednak jest możliwość interakcji z twórcą to często wynajdujemy jakieś rzeczy negatywne by zwrócić na siebie uwagę oraz pokazać twórcy, że dokładnie przesłuchaliśmy i mamy zastrzeżenia :)

 

Też mi się to zdarza :P

 

Może najszybciej bedzie jak podam nr konta? :)

A czemu Ty a nie nismo?;p

Może on chce z dobroci serca podać Tobie mój numer konta? :P

 

A kawałki do pobrania będą na bandcampie jeszcze przed Nowym Rokiem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że z masteringiem nie będzie problemu i bardziej chodziło mi o wypowiedź jd1210 :P. Pewnie ktoś się znajdzie komu będzie coś przeszkadzało ale tak jest zawsze i nie ma co sobie głowy zawracać. Czekam na kawałki do pobrania :)

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgodnie z obietnicami - Gwiazdor zostawił dla Was coś na serwerach Sendspace :D

 

Gotowe do pobrania (tylko do niedzieli) 2 wersje "Niewiernego": FLAC + mp3@320kbps. Od poniedziałku wszystkie kawałki wylądują na bandcampie do pobrania za jakąś symboliczną kwotę ;)

 

Oto linki:

Cztery Litery - Niewierny (Przychodzą na mnie godziny zwątpienia).flac

Cztery Litery - Niewierny (Przychodzą na mnie godziny zwątpienia).mp3

 

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim! :)

 

PS.

@down32 - czasem tak jest, że zrobisz kawałek równiutko i potem ktoś na V-kowym torze narzeka na schowane wokale, a czasem wyeksponujesz wokale i ktoś na średnicowym zestawie powie, że wypchnięte za mocno. Zwyczajnie - nie da się wszystkim dopasować finalnie kawałka, ale więcej jest tych V-kowych, więc pod nich się zazwyczaj robi ;)

 

EDIT:

Poprawiłem linki, bo w tym świątecznym szale zgrałem Wam niefinalną wersję do FLAC i MP3, także jak ktoś pobrał wcześniejsze to niech pobierze jeszcze raz ;)

Sorki za zamieszanie.

Edytowane przez nismovsky
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nismo Co do wypchniętych wokali, to ja też mam wrażenie że są one za bardzo wypchnięte :P

Na HE-400i wręcz średnio zrozumiałe. Jakbym miał to zobrazować to czuję się jakby ktoś stanął mi 10 cm od oczu i zaczął coś tłumaczyć gestykulując ;)


Wesołych świat wszystkim słuchaczom i forumowiczom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ugz - na tych plikach faktycznie tak mogło być, bo to nie była finalna wersja. Poprawiłem linki, także dajcie znać czy teraz jest już lepiej, ok? :)

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to odświeżamy temacik :D

Tak jak pisałem na shoucie: żeby nie było Wam nudno w Trzech Króli, tutaj macie nowy materiał. Obecnie mamy "rozgrzebane" kilka projektów. Niestety, awaria kompa opóźniła bardzo wszystko i teraz w sumie "rzeźbimy" wiele rzeczy od zera, a sporo z nich porzuciliśmy ze względu na ogrom pracy w przywróceniu stanu początkowego.

 

Nie przedłużając, oto kawałek:

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności