Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki o naturalnym brzmieniu


toxic

Pytanie

Witam serdecznie,

 

chciałem Was bardzo gorąco prosić o radę w wyborze słuchawek (mogą być używane). Słuchawki służyłyby głównie do słuchania muzyki z kompa poprzez odac+o2 ,lecz także od czasu do czasu do zagrania w jakąś grę. Póki co posiadam zestaw z HM5 lekko modowanymi i szczerze powiedziawszy chciałbym przejść na wyższy poziom (o ile to możliwe w takiej cenie).

Budżet jakim bym dysponował to jakieś 1500zł , muzyka jakiej słucham to po prostu niemal wszystko poza techno i metalem:)marzyłyby mi się słuchawki posiadające jak najbardziej naturalne brzmienie z szerszą sceną niż w HM5 i większą ilością szczegółów. Myślałem nad zakupem denon 7100, lecz w sumie potrzebuję bardzo waszego doświadczenia w wyborze.

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No wlasnie autor wspomina o naturalnosci, a nie neutralnosci. A to inne dla mnie pojecia.

Najlepiej wiec poczekajmy na konkretne oczekiwania w stosunku do hm5 i tak latwiej bedzie wycelowac...

 

A autor jak moze to poszukac sklepow gdzie pare sztuk bedzie mozna odsluchac i zobaczyc czy i w ktora strone warto isc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Denon AH-D7100 to na pewno dobry wybór, ale jak chcesz do 1500zl to chyba sie przeliczyłeś bo one kosztują koło 3k. Co prawda moglibysmy zaproponować jakieś 2100zl na ten model - mamy chyba cos co zostalo jeszcze z wiekszych zakupów . W razie co mozesz zlozyc zam. i powolac sie na posta.

 

Ale na pewno warto jeszcze wziaść pod uwagę: Beyerdynamic T70 250oHM. Seria konsumencka 880 i 990 w wersji 250OHm tez dobry wybór i tańszy.

 

Kolega sie nie przeliczyl, napisal kilka postow wczesniej, ze ma mozliwosc zakupu w podanej cenie, co nie znaczy, ze nowe ze sklepu ;). Nie wiem, czy ja tylko odnosze takie wrazenie, ale kolega wyzej (MP3store), strasznie namolny i wciska co popadnie, i gdzie popadnie.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No wlasnie autor wspomina o naturalnosci, a nie neutralnosci. A to inne dla mnie pojecia.

Najlepiej wiec poczekajmy na konkretne oczekiwania w stosunku do hm5 i tak latwiej bedzie wycelowac...

 

A autor jak moze to poszukac sklepow gdzie pare sztuk bedzie mozna odsluchac i zobaczyc czy i w ktora strone warto isc...

Najrozsądniejsze wyjście, posłuchać sobie kilku modeli w sklepie i zdecydować co mi najbardziej odpowiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

powiem szczerze bardzo bym chciał znaleźć takie sklepy i odłuchać kilka par słuchawek niestety pomimo bywania w wielkim mieście nie jestem w stanie przy swojej pracy odnaleźć takiego miejsca które będzie po mojej pracy otwarte. Albo po prostu nie wiem o jego istnieniu. Zapewne przyzwyczaiłem się do tego grania z hm5 a co do słuchawek to na pewno chciałbym żeby miały tą szczegółowość niekiedy obnażającą wady danego utworu. Jak wspomniałem wcześniej za taką kwotę jestem w stanie dostać d7100 od dobrego znajomego :) stale właśnie targają mną różne emocje i mieszanka słuchawek jakie mi podaliście zaskoczyła mnie niesamowicie. Czy odac+o2 pociągnie 250Ohm?bo nie miałem sposobności testować tego. Bardzo mi zależy aby słuchać muzyki tak jak została ona zrealizowana ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami oraz oczywiście szczegółami. Przepraszam jeśli mój język nie jest za bardzo zaawansowany. Wspominałem, że jak najbardziej odpowiada mi zakup słuchawek używanych. Ocena w sklepie również nie należy do łatwych ponieważ w grę wchodzi również wygrzewanie.

Fatso Twoje słowa o zakupie i zadowoleniu są 100% prawdziwe ,kiedyś czegoś podobnego doświadczyłem. Jednakże pieniądze, które obecnie chce przeznaczyć na słuchawki nie są dla mnie w obecnym czasie małym wydatkiem stąd chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru.

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piszesz troche poetycko :)

Napisz konkretnie w stosunku do hm5 jaki chcesz bas, srednice, gore, barwe, scene... tak konkretnie po zolniersku. Wiecej, mniej, masywnie, lekko, slodko, sterylnie... co Ci slina na jezyk przyniesie, acz w miare wlasnie konkretnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze postaram się więc chciałbym aby występował bas ale bez nadmiaru ten z hm jest ok, chciałbym by miały szerszą i bardziej szczegółową scenę niż hmki i może by były ciut mniej mroczne. Bardzo lubię konstrukcję zamkniętą. Od samego początku próbowałem pisać o sterylności ale widać mi się nie udało:) czyli nie wiem czy to dobrze ujmę ale potrzebuję monitorów o klasę a jak się uda to i o dwie wyższą od hm:)

do d7100 przekonałem się po licznych laurach jakie zebrały i po okazji jaka mi się nadarzyła, ale nie wiem czy będzie nam ze sobą dobrze:)

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Laurach? Jeśli to były laury darowane przez czasopisma audio, to jakoś mnie to nie dziwi. Tymczasem niestety nie pamiętam kiedy miałem na warsztacie gorsze słuchawki niż D7100 za tyle pieniędzy, dawno też nie napisałem na temat żadnych tak negatywnej recenzji.

 

Nie rozumiem też o co chodzi z HD600, przecież to jedne z najbardziej naturalnych słuchawek dynamicznych za rozsądne pieniądze, jakie można kupić. Zwłaszcza jeśli wymieni się im kabel i da szansę błysnąć na lepszej klasy systemie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze postaram się więc chciałbym aby występował bas ale bez nadmiaru ten z hm jest ok, chciałbym by miały szerszą i bardziej szczegółową scenę niż hmki i może by były ciut mniej mroczne. Bardzo lubię konstrukcję zamkniętą. Od samego początku próbowałem pisać o sterylności ale widać mi się nie udało:) czyli nie wiem czy to dobrze ujmę ale potrzebuję monitorów o klasę a jak się uda to i o dwie wyższą od hm:)

do d7100 przekonałem się po licznych laurach jakie zebrały i po okazji jaka mi się nadarzyła, ale nie wiem czy będzie nam ze sobą dobrze:)

 

 

jeśli masz okazje na d7100 od zaufanego kolegi to ich posłuchaj wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda ze nie mozna isc w wysokiej klasy sluchawki ktore potrafia byc analityczne jak np. beyery t1, bo niestety o2 by je okropnie ograniczał.

Ciężki orzech, wysokiej klasy analityczne słuchawki do o2... :)

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ideą O2 nie było właśnie brak ograniczania słuchawek? :P

 

Czy przypadkiem sam autor projektu nie miał HD600? Ja słuchałem ich w większości z Klona Lehmann'a, ale i z O2 chyba próbowałem, o ile dobrze pamiętam, no i źle jak dla mnie nie było. Nie wiem, jak grają lampy, bo żadnej nie miałem, a podobno ludzie do Sennków i Beyerów polecają. Ja tam uważam, że HD600 mają dobre wypełnienie (taką naturalną, w moim odczuciu, barwę), a sam O2 wcale nie jest taki bezbarwny.

 

 

 

/EDIT: Teraz doczytałem, że autor tematu preferuje słuchawki zamknięte. HM5 to moje ulubione, więc ciężko mi coś lepszego polecić, może Beyery T70, które technicznie są lepsze i bardziej detaliczne, mają większą scenę, odleglejszą średnicę, ale basu mniej.

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Undertaker niestety hd600 są trudniejsze niz sie zdaje. Sam je mialem, sam ich dobrze nie napędzałem i to był mój błąd.
Coś jak he5le, one na prawde swoje potrzebują żeby zacząć grać tą swoją "magią"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności