Skocz do zawartości

FiiO E10k - widzieli?


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Obsługa OTG uzależniona jest od telefonu a nie od fiio...a dokładnie od zaszytego w romie kernela..z opinii i testów śledzonych na necie wynika, że od androida 4.2.2 już większość telefonów działa z OTG ....pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może nie tyle brakuje, co chciałbym uzyskać ogólną poprawę brzmienia/wyższą półeczkę - trochę niższe zejście basu, więcej detali, lepsze napowietrzenie. Mini jest z roku 2012 i nie wiem jak jego wbudowana karta dźwiękowa(chociaż w makach są podobno dobre) ma się do E10K.

 

Jestem ciekawy czy można jeszcze wyciągnąć z CAL!(niedawno wymieniłem pady na HM5, teraz chcę zmienić kabel) i czy wzmacniacz/DAC E10K cokolwiek tutaj da. Nie chcę ryzykować w ciemno 300 zł za tę samą lub gorszą jakość.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sorki za odkop, ale nie wiedziałem gdzie napisać, a mam pytanie dotyczące tego właśnie wzmacniacza.

Pewnie głupie, ale muszę się upewnić. Czy po podłączeniu Olympusa do komputera będę mógł nadal normalnie korzystać z panelu przedniego i tylnego?

Chodzi o to, że do DACa podłączyłbym słuchawki, w tylnym panelu chciałbym mieć podłączone głośniki. Będę mógł odtwarzać dźwięk jednocześnie z obu źródeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o panelach w obudowie komputera tak? To niestety nie będą działały bo są obsługiwane przez integrę, a żeby ją odpalać musiałbyś przełączać za każdym razem domyślną kartę dźwiękową w ustawieniach kompa.

Jeśli masz głośniki stereo to możesz je podpiąć z tyłu fiio do wyjścia line out i wtedy będą działały razem ze słuchawkami.

 

Ps. Ten fiio to nie jest wzmacniacz tylko dac z wbudowanym wzmacniaczem ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się - foobar pozwala na wybór karty na którą ma iść sygnał. Integra wtedy może być włączona jako systemowy odtwarzacz dźwięków i np. puszczać sygnał z youtube na głośniki, a foobar ustawić żeby grał z fiio. Chociaż nie widzę absolutnie żadnego sensu takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZenekHajzer

No rzeczywiście, takie rozwiązanie trochę głupie. :P

 

@damianmu

Tak chodziło mi o panele w obudowie komputera. Czyli sprawa wygląda tak jak podejżewałem.

Nie zauważyłem natomiast, że z tyłu jest jeszcze jedno wyjście :mellow:

To rozwiązuje problem w takim razie. Mam nadzieję, że będę mógł odtwarzać w nich dźwięk jednocześnie?

 

 

Jeszcze jedno małe pytanko. Moje słuchawki mają też mikrofon. Nie będzie problemów jeśli podłączę je do DACa, a mikrofon do integry? Czy też musiałbym się przełączać, żeby go używać?

Przepraszam, że was tak męczę, ale nigdy nie miałem takiego urządzenia, a nie chce wydać 300zł w błoto :P

 

 

Ps. Ten fiio to nie jest wzmacniacz tylko dac z wbudowanym wzmacniaczem ;-)

Dobrze wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może ja mam coś ze słuchem ale E10k mocno mnie zawiódł. Brzmi identycznie jak... karta na usb za 5zł której używam, oraz trochę ciemniej niż integra Realtek ALC662. Mój pierwszy DAC i wychodzi mi na to, że tanie dac-i bazują na autosugestii, placebo i wyłudzają pieniądze ludzi spragnionych poprawy dźwięku tanim kosztem. Zresztą na headfi dużo ludzi ma takie odczucia. Może testowałem na złych słuchawkach (SL 681, ksc75, kpp na wieszakach, brainwavz delta, xiaomi piston -tbh cienkie słuchawki). Gdybym potrzebował wiecej mocy na wyjsciu czy optyka to bym go sobie zostawił oczywiście. A tak jedyne co mi się przydaję to.. pokrętło głośności :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co iest słuchane? Dobry master? Gęste pliki?

Ja tam go lubię. Pobędziesz z nim chwilę i przy powrocie do integry, powinny być wyczuwalne jej braki. Ale to nie jest tak, że nagle chóry anielskie zaczynają grać. Nawet w mlockach po kilka tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daihat podepnij lepsze słuchawki, te, które masz faktycznie nie zobrazują Ci różnicy w stopniu na pierwszy rzut odczuwalnej, bas w nich Ci muzę zabija. No chyba, że lubisz ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności