Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 1000zł


IgorENKO

Pytanie

Witam znalazłem ciekawe 3 modele słuchawek do 1000zł. Są to Samsung Level Over, Sony MDR-1R oraz Fidelio L2. Które z nich wybrać? Wymagam dobrego bassu, dużej przestrzennośći. Słuchawki "na miasto" obsługiwane przez iPhona 4S oraz do domu. Dużo gram dlatego chcę przestrzenność :D by wiedzieć z której strony idzie wróg :D Jestem lajkiem więc bez krytyki jednakże nie idiotą nie wciskać mi to bitsow baj doktor dri. Jaka karta do takich słuchawek? Mam integre supremefx x-fi 2. Chce z nich wycisnąć tyle ile można :D Słucham najwięcej rocka/metalu troche popu i dubstepu :P Jeśli nie te słuchawki to co moglibyście mi polecić? :D Czy systemy 7.1 w gejmerskich uber sruber headsetach coś dają? +Tak przeczytałem 2 tematy zbiorowe gdzie były opisane słuchawki do danej ceny jednak o tych nic nie znalazłem :)

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

http://forum.mp3store.pl/topic/117747-roznice-pomiedzy-wersjami-beyerdynamic-dt990-dt880-dt770/

32 ohmy najłatwiejsze do napędzenia, 600 najtrudniejsze, 32 ohmy najmniej rozwijają skrzydła przy bdb torze, 600 najbardziej.
aune t1 spokojnie pyknie z 250 ohm - dt990 pro, nie wiem czy aune poradzi sobie z 600 ohm.
Z tych wszystkich odmian dt990 pro to najbezpieczniejsza i najpopularniejsza opcją.

Edytowane przez darkwork
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do gier bym bral dt990 pro 250ohm. I cenowonajlepiej w serii dt990 wypadaja...

Z aune t1 to bedzie na prawde fajny komplet, acz nie mobilny:)

Moze lepiej wlasnie pojsc w ta strone a na dwor jakies doki jak e10 czy proalpha...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mimo wszystko, wybralbym K551 za ok. 400zl z Allegro. Zostaje 600zl na tor, czyli na Aune T1, jak w morde strzelil ;). Bardzo latwo je napedzic, dlatego na wyjscie (poza wymiarami ;)) jak znalazl.

Niewielkim kosztem, mozna im dodac troche basu, wkladajac pod pady gabki od AKG K2xx.

 

DT990 nie polecam, poniewaz potrzebuja odpowiednio dobrany tor, a watpie, zeby np. taki Aune T1 sobie z nimi poradzil ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepsze będzie Aune T1 czy Xonar STX z wymienionymi ompami? I ciągle nwm czy lepsze DT990 pro czy DT990 edition/premium. (Wujek google nie pomaga mam coraz wiekszy dylemat :D) O jeszcze Grubby mówiłes mi o 250omowej wersji a przecież taki xonar da sobie rade z 600omową. Czy nie lepiej kupić wtedy 600? :P

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tutaj ma bardzo pozytywna opinie aune zreszta tez ;) www.audiofanatyk.pl/essence-stx-xonar-inny-niz-pozostale/

 

 

No to ciekawe wnioski wyciągnąłeś... Jam mam zupełnie inne (cytuje z powyższego linka):

 

 

Quattro jest świetną kostką, ale STX w takiej konfiguracji naprawdę nie pada za nim daleko, a przynajmniej póki nie zaczniemy porównywać między sobą wyjść słuchawkowych, na których naturalnie otrzymamy różnice przeogromne i nieporównywalnie lepsze efekty płynące z układu Matrixa.

Szkoda więc, że układ wzmacniający dla wyjścia słuchawkowego został zamontowany tu na stałe i nie został rozwiązany w inny sposób. To największy moim zdaniem limiter tej karty i powód, dla którego wiele osób bardzo niesprawiedliwie podchodzi do jej oceny – bo przez pryzmat TPA, a nie RCA. Niestety.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z dwojga złego to już chyba lepiej Aune...

 

Nie strzelaj w ciemno. Jedno i drugie jest warte zakupu, z tym że STX -> do ciemniejszych słuchawek (plus po RCA i tu jest problem), Aune T1 na 6922EH -> do jasnych lub najlepiej V-kowych, dlatego tak świetnie zgrywa się z DT990 PRO, co sam mogę potwierdzić.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Evil jak będę pogrywał przez Aune to podobno są nieraz problemy? Ale chyba nie ma się czego bac, bo 99% gier chodzi dobrze? :P edition/premium podobno mają lepszą przestrzeń od pro, za to słabszy bas tak? :) Na moim miejscu, przy moich upodobaniach gry+rock/metal brałbyś pro czy edition/premium do aune t1? Aune z 600omowymi nie daje rady?

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Igorze, a czytałeś powiedz moją recenzję Aune? Nawet w danych producenta jest 600 Ohm :). Być może za mało gram, ale nie słyszałem osobiście aby były problemy na PCMach stosowanych w Aune.

 

Na Twoim miejscu przede wszystkim leciałbym w znacznie droższy sprzęt, ale na pytanie jest mi trudno odpowiedzieć - gatunki tego typu przewijają mi się przez uszy sporadycznie i wciąż wymaga to wszystko przemielenia pod względem gustu, oczekiwań itd. To, że jakieś słuchawki w czymś się dobrze sprawdzają zawsze jest mniej lub bardziej dzielone właśnie przez gust.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Evil tak, ale są słuchawki, np 50omowe a żeby z nich coś wyciągnąć trzeba mieć to 600omów, dlatego zastanawiam się czy nie lepiej będzie kupic DT990 w wersji 250omowej, niż w 600omowej. Ale skoro mówisz, że na 600omów będzie git to wole 600 :P Tylko czy opłaca się dopłacić do premium?

 

Który Aune wybrać o.O?

www.amazon.com/AUNE-T1-Amplifier-Standard-Version/dp/B00CHIJYGE/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1405433967&sr=8-4&keywords=aune+t1

www.amazon.com/Aune-Second-Generation-Amplifier-Decoder/dp/B00IWK8FK2/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1405433967&sr=8-3&keywords=aune+t1

www.amazon.com/Aune-T1-Upgrade-Version-Amplifier/dp/B00A2QJMRY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1405433967&sr=8-1&keywords=aune+t1

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym xonara nie polecał - szkoda kasy. Jakiś czas temu porównywałem STXa kumpla z moim chińczykiem, którego można kupić za 200-300zł i co? Różnice minimalne, ale tylko w prezentacji dźwięku, nie jakości. Tak samo kiedyś porównywałem tego samego xonara do fioo e07k (oba porównania dotyczyły samych DACów podłączanych do osobnych wzmacniaczy) i co? Ja bym wtedy wybrał fioo. Różnice w sprzęcie do 1000zł są tak minimalne, że nie warto dokładać kasy, lepiej te 300zł przeznaczyć na lepsze słuchawki lub wzmaka. To oczywiście tylko moje zdanie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tybysh, nie wiem co robiłeś za testy i na jakim sprzęcie / wyjściu / kościach / driverach, ale STX dosłownie zjadał E07K i to bez popitki, a miałem przed bardzo długi czas oba. Także rozstrzał w opiniach między nami ogromny :). Prawdę jednak trzeba oddać, że STX na standardowych kościach + standardowych driverach + po TPA może owszem i powodować takie wrażenia.


Evil tak, ale są słuchawki, np 50omowe a żeby z nich coś wyciągnąć trzeba mieć to 600omów,

 

Przyznam się że nie rozumiem nic a nic z tego zdania :). Przede wszystkim poczytałbym trochę publikacji opisujących różnice w brzmieniu różnych oporowo wersji Beyerów. Będzie widać jak na dłoni co się zyskuje, a co traci. Beyer to nie moja na ogół szkoła niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Beyery pro 250ohm i edition 600ohm graja nieco inaczej. Nie ma tu tylko kwesti lepszosci a inna barwa, inne kreowanie sceny. Takze troche wchodza tu gusta.

W watku funklubu beyera jest troche o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No testy niestety nie były idealne bo za wzmaka w obu przypadkach robił Fioo e09k więc być może ewentualne różnice były zacierane, musiałbym jeszcze raz dokonać porównania na swoim wzmacniaczu.

Standardowy fioo E09k jako wzmak i xonar stx z opa2107 vs fioo e07k +e09k - różnica jedynie w basie, lepszy był gdy 07k robił za źródło.

 

Niedawno kumpel znów wpadł z xonarem, u mnie za wzmaka znów robił Fioo 09k ale z wymienionym op-ampem na LME49990 (nie pomyślałem żeby podłączyć sprzęt pod swojego wzmaka, sam nie wiem czemu, leżał jeszcze w częściach), różnica była tylko w minimalnie innym wybrzmiewaniu talerzy, xmos z chin daje radę.

 

Być może na porządnym wzmacniaczu (bo fioo 09k dostaje baty nawet od dobrze poskładanego CMOYa) różnice byłyby do wyłapania, ale na średnim sprzęcie różnic nie było diametralnych.

 

Swoją drogą dałem kumplowi muses8820, wsadził do xonara zamiast opa2107 i nie słyszał różnicy, ja natomiast w e09k od razu słyszę tego muses, zamula dźwięk strasznie, idealny tam jest LME49990. Więc tu też wychodzi sprawa spokojnych odsłuchów - jak ktoś jedzie do kumpla na meet i porównanie sprzętu to wg mnie nie do końca takie coś jest miarodajne, najlepiej samemu, w samotności, na spokojnie porównywać.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aaaa i wszystko jasne :). Niestety obawiam się że testy które przeprowadziliście są wysoce niemiarodajne. E09K też miałem, nawet dłużej niż E07K - ma ogromny narzut własny na brzmienie, sprowadza większość źródeł do bardzo podobnego sobie poziomu w którym normalnie spore różnice stają się malutkie. Między takim uDACiem a E07K była kolosalna różnica na basie, scenie, górze, tymczasem w połączeniu z E09K czułem jedynie minimalnie większą scenę przy łączeniu z uDACiem. Był to też jeden z głównych powodów, dla których go sprzedałem. Jest to co prawda jedyny słuszny sprzęt towarzyszący dla E07K, bo mocno podkręca jego brzmienie na plus, ale do testów DACów jako stopień wyjściowy jest niestety beznadziejny. Na porządnym wzmacniaczu lub nawet na gołym sygnale z RCA poczulibyście z kolegą myślę sporą różnicę.

 

8820 świetne są w roli kostek buforujących (tak podpowiem przy okazji).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Tybysh, nie wiem co robiłeś za testy i na jakim sprzęcie / wyjściu / kościach / driverach, ale STX dosłownie zjadał E07K i to bez popitki, a miałem przed bardzo długi czas oba. Także rozstrzał w opiniach między nami ogromny :). Prawdę jednak trzeba oddać, że STX na standardowych kościach + standardowych driverach + po TPA może owszem i powodować takie wrażenia.

Evil tak, ale są słuchawki, np 50omowe a żeby z nich coś wyciągnąć trzeba mieć to 600omów,

 

Przyznam się że nie rozumiem nic a nic z tego zdania :). Przede wszystkim poczytałbym trochę publikacji opisujących różnice w brzmieniu różnych oporowo wersji Beyerów. Będzie widać jak na dłoni co się zyskuje, a co traci. Beyer to nie moja na ogół szkoła niestety.

Nie potrafiem tego ujac lecz czesto jest tak, ze sluchawki wymagaja malo omow 16,30 wiec sa przeznaczone do zwyklych urzadzen. Przy zwyklych urzadzeniach(np.smartfonach i integrach) sa do dupy, ale po podlaczeniu takich sluchawek do mocnego sprzetu pokazuja co potrafia ;) Tam to zdanie to byl straszny skrot myslowy :DDD

Edytowane przez IgorENKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do fioo 07k to się zgodzę, że był słaby. Leży u mnie zesputy w szufladzie, gwarancja kończy się we wrześniu a ja nie mam nawet czasu zareklamować. Padł sam z siebie siedząc zdockowany w eo9k.

 

Co do tego xmos+pcm5102 too wg mnie on może grać bardzo dobrze, z tego co wiem to nie ma kondensatorów w torze sygnałowym, to już coś.

 

Żeby nie robić offtopu - ja bym brał Aune, bardziej uniwersalny wybór, xonara do laptopa się nie podłączy.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności